vanalinn_RR1

Vanalinna Rahva Raamat: üks maailma parimaid raamatupoode!

2019. aastal uuenduskuuri läbinud Rahva Raamatu Vanalinna pood jõudis tänavu märtsis esimesena Eesti raamatupoodidest kolme maailma parima sekka. Ühtlasi osutus just meie Vanalinna pood kõigist kandidaatidest Euroopa parimaks raamatupoeks.


2020. aasta on Eesti vanima raamatupoe pikas ajaloos järjekordne oluline ja meeldejääv verstapost. Kolme maailma parima raamatupoe sekka jõudmine on rõõmusõnum kõigile raamatusõpradele, sest nii kaugele pole ükski teine Eesti raamatupood varem jõudnud.

Tänavu märtsis Londonist saabunud head uudised kinnitasid, et pika ajalooga valdkonnas, nagu raamatuäri seda on, saab teha uuenduslikke samme moel, mis suudavad siduda omavahel väärika raamatupoe hubase atmosfääri kaasaegse kaubandusvormiga.

Vanalinna Rahva Raamatu kohvik ja kultuurisündmused annavad nüüd raamatutega tutvumise kõrval lisapõhjuseid raamatupoe külastamiseks ja seal pikemalt viibimiseks. Saadud tunnustus ja klientide positiivne tagasiside annavad meile kinnitust, et oleme Rahva Raamatus valdkonna arendamise eestvedajatena õigel teel.

Rahva Raamatu Vanalinna kauplus on kaunis Saarineni majas tegutsenud rohkem kui 100 aastat. 2003. aastal ähvardas poodi ka sulgemine ning sajad inimesed kogunesid tänavatele, korraldasid sõnavõtte ning suutsid koguda 12 000 allkirja, et peatada arendajate kaupluse sulgemise plaan. 2019. aastal tehti kauplusele põhjalik uuenduskuur – vana hea raamatupood sai juurde stiilse kohviku ja õdusa paiga keldrikorrusel, kus toimuvad erinevad kultuurisündmused raamatuesitlustest kontsertideni.

Ajaloolise hoone ja piiratud ruumiga keerukas ülesanne sai nutika lahenduse sisearhitekt Mari Kogeri juhtimisel – nii ei ole targa ruumiplaneerimise tulemusena raamaturiiuleid kaugeltki mitte vähemaks jäänud, mõni raamatukategooria sai ruumi pisut juurdegi. Alles on nii uued kui ka kasutatud raamatud. Sisekujunduses on tehtud kummardus Eliel Saarineni projekteeritud juugendstiilis majale, kuid lisaks on saadud inspiratsiooni raamatute müstilisest maailmast ja muinasjuttude ilust.

Aasta Raamatupoe auhinna andis välja viiendat korda London Book Fair koostöös raamatute hulgimüüja Gardnersiga ja see on üks 15 ülemaailmsest kirjastajaid esindavast ning tutvustavast kategooriast. Rahva Raamatut on ka varasemalt sellel konkursil märgitud, kui Viru Keskuse kauplus jõudis 2016. aastal nelja parima raamatupoe hulka.

vanalinn_RR4


Ootame sind külla:

E-N 9.00 – 20.00
R 9.00 – 22.00
L 10.00 – 22.00
P 10.00 – 20.00

Täpsemaid lahtiolekuaegu pühadel vaata Rahva Raamatu kodulehelt või Facebookist.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives