Vanalinna Rahva Raamat

Vanalinna Rahva Raamat – üks maailma parimatest raamatupoodidest!

Eesti suurima raamatumüüja Rahva Raamatu Tallinna Vanalinna serval asuv kauplus on nomineeritud üheks kolmest tänavusest maailma parimast raamatupoest, teatas Euroopa suurimaid kirjastajate kohtumispaiku, Londoni raamatumess. Rahva Raamatu kaupluse kõrval on 2020. aasta maailma parimad raamatukaupluste nominendid Uus-Meremaa raamatupood Unity Books ja Jeemeni raamatupood Yemen Bookstore.

Vanalinna Rahva Raamat„Maailma parima raamatupoe nominatsioon on meile suur au, kuna Rahva Raamatu visiooniks on olla Euroopa kõige lugejasõbralikum raamatumüüja ning ainuke nominatsioon Euroopa raamatupoodide hulgas näitab, et oleme õigel teel,” märkis Rahva Raamatu turundusjuht Liine Jänes. „Vanalinnas asuv Rahva Raamatu kauplus, mis on ühtlasi Eesti vanim raamatupood, on paljude inimeste jaoks olulise tähendusega kohtumispaik. Üks olulisemaid väljakutseid kaupluse renoveerimise juures oli tasakaalu leidmine tänapäevase ostukeskkonna loomise ja raamatupoe väärika ajaloo säilitamise vahel. Tänaseks võime öelda, et Mari Koger UDDU sisearhitektuuribüroost sai keeruka ülesandega hakkama, sest kaupluse on uuesti omaks võtnud nii raamatupoe kauaaegsed kliendid kui ka need, kes poe uue kontseptsiooni tõttu alles nüüd avastanud on.”Vanalinna Rahva Raamat

Rahva Raamatu Vanalinna kauplus on väärikas ja kaunis Saarineni majas tegutsenud rohkem kui 100 aastat. 2003. aastal ähvardas poodi ka sulgemine ning sajad inimesed kogunesid tänavatele, korraldasid sõnavõtte ning suutsid koguda 12 000 allkirja, et peatada kaupluse sulgemine arendajate poolt. 2019. aastal tehti sellele põhjalik uuenduskuur, kus vana hea raamatupood sai juurde stiilse kohviku ja õdusa paiga, kus saab kohvi ja konjaki kõrval pidada toredaid kõnelusi. Keldrikorrusel – küülikuurus – saab nautida nii raamatuid kui ka erinevaid sündmusi.

Vanalinna Rahva RaamatVanalinna Rahva Raamatus sobib alustada päeva, võtta midagi maitsvat raamatu kõrvale, kohtuda enne teatrietendust, unustada end raamaturiiulite vahele, saada osa põnevatest kohtumistest ja koguneda õhtul teetassi või veiniklaasi taha päevamuljeid jagama. Ja raamatu, millest kõik räägivad – või vastupidi, millest keegi veel kuulnudki pole – saad endiselt oma lemmikpoest kätte. Targa ruumiplaneerimise tulemusena ei ole raamaturiiuleid kaugeltki mitte vähemaks jäänud, mõni raamatukategooria sai ruumi pisut juurdegi. Alles on nii uued kui kasutatud raamatud, ja nendega tutvumine on nüüd hoopis mõnusam. Sisekujunduses on tehtud kummardus Eliel Saarineni projekteeritud majale – kokku on seotud tänapäevane ostukeskkond ja väärika hoone juugendstiil.

“Aasta raamatupoe“ auhinna annab London Book Fair koostöös raamatute hulgimüüja Gardnersiga välja viiendat korda ning see on üks 15-st ülemaailmsest kirjastajaid esindavast ja tutvustavast kategooriast. Korraldajate sõnul on auhinna eesmärgiks näidata, et tänapäevased raamatupoed pole mitte ainult uute raamatute tutvustamise kohad, vaid teadvustavad ka inimestele, et maailmas on juba olemas hästi palju raamatuid, mis väärivad lugemist.Vanalinna Rahva Raamat

Rahva Raamat on ka varasemalt antud konkursil ära märgitud olnud, kui Viru Keskuse kauplus jõudis 2016. aastal 4 parima hulka. Maailma parim raamatukauplus selgub tänavusel Londoni raamatumessi auhinnatseremoonial 10. märtsil. Pöidlad pihku!


Ootame sind külla varahommikust kuni hilisõhtuni ja seitsmel päeval nädalas:

E, T kell 8–20
K, N kell 8–23
R kell 8–24
L kell 11–24
P kell 11–20

Vanalinna Rahva Raamatu tegemistel saad silma peal hoida meie Facebooki lehel!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives