Rahva Raamatu märtsikuu raamatusoovitused!

Märtsikuu soovituste hulka kuuluvad Paavo Matsini uus teos “Death Café”, Pille Retteri aus ja otsekohene raamat “Ma Valin Elu”, Piret Jaaksi armas lasteraamat “Öölaps” ja Khaled Hosseini paljukiidetud romaan “Lohejooksja”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Fern Brady teravmeelset ja humoorikat elulooraamatut “Strong Female Character”.

Kuu audioraamatuks on sel korral Kristi Saare uus rahatarkuse raamat “Kuidas saavutada finantsvabadus”.

Kuu mänguks on sel kuul õpetlikud vestluskaardid “Räägiks rahast?” rahateemadel arutlemiseks.


Paavo Matsin "Death Café"Paavo Matsin “Death Café”

Menuromaanide „Gogoli disko“ ja „Lenini valss“ autori Paavo Matsini uus teos „Death Café“ on maagilise realismi võtmes kirjutatud düstoopiline romaan, mille tegevus toimub tänapäeval ja lähitulevikus. Romaani idee pärineb autori lapsepõlvest, kus ta igatses lugeda raamatut, milles erinevate lemmikteoste tegelased tegutseksid üheskoos. „Death Café“ tegelasteks on surnuist üles äratatud ja nüüdisaegsesse Euroopasse elama saadetud eesti kirjandusklassikud: Oskar Luts, A. H. Tammsaare, Betti Alver, Juhan Liiv ja Uku Masing. Episoodilistemates rollides astuvad üles ka Ernest Hemingway jt.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Pille Retter "Ma Valin Elu. Otse ja Ausalt"Pille Retter “Ma Valin Elu. Otse ja Ausalt”

Pille on naine, kelle elu ilusaim aeg võttis ühel päeval hetkega kõige karmima võimaliku pöörde. Noores eas pidi ta hakkama oma elupäevi sammuma käsikäes vähidiagnoosiga. Nelja haiguskeerise sees möödunud kuus aastat on nüüdseks läbi. See on ülimalt võimas lugu väga inspireerivast naisest ning tema lootusest, usaldusest, eneseleidmisest ja hinge ilust, aga ka hirmudest, surmast ja südamevalust. Tänaseks on sellest kogemusest autori jaoks välja kasvanud rahu, metsik elutahe ja piiritu armastus – armastus elu vastu.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Piret Jaaks "Öölaps"Piret Jaaks “Öölaps”

Raamat „Öölaps“ räägib laste seas väga levinud hirmust – pimeduse kartmisest – ja annab juhise, kuidas näha pimedust kui salapärast seiklust. Lisaks õpetab raamat lastele mitmeid ööga seotud väljendeid ja tutvustab öö-nimelisi tegelasi.

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Khaled Hosseini "Lohejooksja"Khaled Hosseini “Lohejooksja”

„Lohejooksja“ on lugu Afganistanist väga erinevatel aegadel – alates monarhia viimastest õitsenguaastatest, kuningavõimu kukutamisest kuni tänapäevase Talibani käes vaevleva rusustatud, mässuliste hirmuvalitsuse all kannatava riigini välja. See on lugu isadest ja poegadest, lugu Amirist ja Hassanist, kes on justkui parimad sõbrad, kuid samas lahutavad neid aastasadadega juurdunud traditsioonid ja seisusevahe, vastandlikud usundid. See on lugu sõprusest ja armastusest, reetmisest ja lunastusest.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Fern Brady "Strong Female Character"Fern Brady “Strong Female Character”

Strong Female Character is a game-changing memoir on sexism and neurodiversity.

“Fern’s book, like everything she does, is awesome. Incredibly funny, and so unapologetically frank that I feel genuinely sorry for her lawyers.” – PHIL WANG

“It made me laugh out loud and broke my heart and made me weep…I hope absolutely everyone reads this, and it makes them kinder and more curious about the way we all live.” – DAISY BUCHANAN

Tutvu raamatuga lähemalt!

Audioraamat: Kristi Saare "Kuidas saavutada finantsvabadus"Audioraamat: Kristi Saare “Kuidas saavutada finantsvabadus”

Meil kõigil on võimalus oma elujärge oluliselt parandada, kuid mõnikord on lihtsalt puudu vajalikest tööriistadest või ideedest, et oma sihtideni jõuda. Tegelikkuses on kõik unistused päriselt saavutatavad ning kõik selleks vajalikud oskused õpitavad. Raamat “Kuidas saavutada finantsvabadus” näitab kätte teeotsa, mida mööda saab hakata oma eesmärkide poole liikuma.

Tutvu audioraamatuga lähemalt!

Vestluskaardid "Räägiks rahast?"Vestluskaardid “Räägiks rahast?”

“Räägiks rahast?” kahepoolsed kaardid on mõnus viis rahateemadel arutlemiseks, mis muudavad rahast rääkimise lihtsaks, põnevaks ja mõnusaks ajaveetmise viisiks. Seda ei pea võtma liiga tõsiselt, sest tegemist ei ole teadmiste kontrolliga. Lisaks on see seltskonnamäng, kus selgub, mida sinu kohta arvatakse.

Tutvu kuu mänguga lähemalt!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives