Liitu Rahva Raamatu klubiga ja loe koos Eia Uusiga!

Liitu Rahva Raamatu klubiga ja loe koos Eia Uusiga!

Raamatuklubid on inimesi ühendanud juba sajandeid. Igal kuul loetakse sama teost ja siis saadakse kokku, et selle üle arutada. Lugemine võib olla küllaltki üksildane tegevus, ja eriti keeruline on, kui raamat puudutab, liigutab, vaimustab ja korda läheb – siis tahaks ju kellelegi rääkida, kuidas see su maailma raputas ja mõnel juhul isegi su elu muutis. Või kui miski raamatus ärritas – mõni tegelane või situatsioon ajas närvi, ja tahaks kellegagi tundeid jagada. Kuna lugemisest saame tihti väga suuri emotsioone, on raamatuklubidel imeline omadus inimesi ühendada ja siduda. Kohtutakse ju ühise armastuse, jagatud kogemuse tõttu. Paljud sõprused on alguse saanud raamatuklubist.

Eia Uus sai raamatupisikuga nakatatud õige varases eas ja hakkas 3-aastaselt ise lugema. Sellest ajast on ta kirglik bibliofiil, hariduselt kirjandusteaduse magister ja tema sulest on ilmunud kaheksa raamatut. Kui ta parasjagu ei loe või kirjuta, õpetab ta teisi kirjutama ja looma. Raamatuklubis jagab ta ka teoste tagamaid, räägib põgusalt autorist ja teose kohast kirjandusmaastikul. Tutvu ka tema kirjutatud raamatutega.

Ootamegi sind 21. mail kell 18 Viru Keskuse Rahva Raamatusse, et teha üheskoos algust Rahva Raamatu klubiga! Klubi hakkab kohtuma kord kuus ning igal kuul loeme koos ühe raamatu. Vestlust juhib ja raamatute kohta teadmisi jagab kirjanik Eia Uus.

Loe 21. maiks läbi Ia Genbergi auhinnatud lühiromaan „Pisiasjad“ ning tule aruta koos teiste raamatusõpradega, kuidas teos meeldis, milliseid tundeid tekitas, milliste teiste raamatutega seostub… Kuni klubi kohtumiseni 21. mail on Ia Genbergi „Pisiasjad“ Rahva Raamatus -15%.

Raamatusõpradega ühiselt arutlemiseks ja uudistega kursis olemiseks liitu ka raamatuklubi grupiga Facebookis!


Rahva Raamatu klubi esimene raamat: Ia Genberg “Pisiasjad”

Ia Genberg "Pisiasjad"„Ia Genbergi „Pisiasjad“ võitis Rootsi prestiižseima kirjandusauhinna ning on nomineeritud maailma ühele tähtsaimale, Bookeri preemiale. Ja lugedes on lihtne näha, miks. Genberg loob väga minimalistlike vahenditega ja ääretult lühidalt kustumatud mälupildid, palju tundeid ja mõtteid, ning paneb tegelastele kaasa elama. Lugedes on tunne, et ta loob omamoodi uut kvaliteeti, või uutmoodi kirjandust. Mis see on, mis tema kirjutatu eriliseks teeb? Ehk oskame koos sellele jälile jõuda,“ kommenteerib Eia Uus. „Tahtsime ka, et klubi esimene raamat oleks nii lühike, et kõigil oleks võimalik see kuu ajaga läbi lugeda!“

„Täpselt siis, kui tahtsin, et tuleks orkaan, see saabuski. Igatsesin, et mind minema kantaks, millessegi mässitaks, ja mul oli õnn saada täpselt seda, mida ma küsisin, ebaõnn saada ka kõik see, mida ma arvasin end tahtvat, õnn ja ebaõnn, et minu palveid suure armastuse leidmiseks võeti kuulda.“

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives