Meelis Kiili: „Millised on väljakutsed olukorras, mis esitab üliinimlikke väljakutseid?“

„Millised on väljakutsed olukorras, mis esitab üliinimlikke väljakutseid?“ küsib Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili „Rahvas arvab“ sarja uues, Sinilille kampaaniale pühendatud eriklipis.

Täna alanud heategevuskampaania „Anname au!“ alguse puhul astus Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili üles „Rahvas arvab“ sarja videoklipis, lugedes raamatut, mis räägib hakkamasaamisest väga keerulistes ja tavaelust kardinaalselt erinevates oludes.

Vaata videoklippi:

„Otto Cariuse „Tiigrid poris“ on lugu Teisest Maailmasõjast, tankilahingutest keskkonnas, mis ei olnud tankidele loodud. Kuid see ei ole mitte ainult lugu sõjast ja sõjameestest, vaid ka on lugu noortest meestest, kes pidid tegema rasketes oludes otsuseid ning olema juhid ja liidrid olukorras, mis ei ole tavaelule sarnane,“ märkis Kiili.

„Ennekõike tulekski raamatut vaadata sellise pilguga, et millised on väljakutsed olukorras, mis esitavad üliinimlikke väljakutseid. Olukorras, mis ei ole tavalelule sarnane ja on täis ebakindlust, ootamatusi, surma, leina; kuid ka sõdurisõprust, õlgõlatunnet, leidlikkust ja ustavust üksteisele.“

Otto Cariuse „Tiigrid poris“ raamatu raskuspunktiks on lahingud Neveli, Narva ja Daugavpilsi piirkonnas, enamasti aladel, mis olid tankivõitluseks täiesti sobimatud ja kus Teise Maailmasõja lõppfaasis kujunesid välja täiesti uued tegutsemispõhimõtted.

Alates tänasest kuni aprilli lõpuni toimuvad heategevusliku „Anname au!“ kampaania raames ka  Eesti suurima raamatumüüja Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti mitmed kohtumised veteranidega ja muud kampaaniat toetavad sündmused. 8. aprillil toimub Viljandis Naiskodukaitse korraldatav üritus,  järgmisel nädalal on kogunevad naiskodukaitsjad Rahva Raamatu Põhjakeskuses asuvas kaupluses Rakveres ning ülejärgmisel nädalal on oodata riigikaitse tunde Tallinnas ja Tartus.

Nii Rahva Raamatu kauplustest kui epoest saab endale soetada Sinilille rinnamärke ja käepaelu.  Nii ühe sinilille märgi kui käepaela hind on 2 eurot, müügiga toetatakse Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskust lihasjõutreeningu seadme soetamisel ja Eesti Füsioterapeutide Liitu nende eriala spetsialistide koolituste korraldamisel.

Alates 2014. aastast on kahel kevadel kümned tuhanded inimesed teinud sinilille ostuga Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule annetusi kokku ligi 170 000 euro ulatuses. Iga sinilille märk on käsitöö ja kordumatu – need on valmistatud Eestis vaimsete erivajadustega inimeste poolt.

Anname au!

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kevin.loigu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives