Lea Dali Lion – Joonista valgus

Raamatus “Joonista valgus. See on kõige uue algus” räägib Lea ausalt nii keemiaraviga seotud vaevustest kui ka samal ajal toimunud vaimsetest õppetundidest. Samuti kirjeldab ta värvikalt, kuidas elasid ja toetasid teda ootamatul ja keerulisel teekonnal vaimselt tema pere ja lapsed. “Joonista valgus” on laul, mis on Lea jaoks erilise tähtsusega.

kaaned_näidis.indd„Mulle anti ülevaltpoolt mõista, et pean raamatu ise kirjutama nii, nagu mina tunnen, et on õige. Nii ma siis alustasingi selle kirjapanemist teadmata, et minu elu kisub kohe varsti pööraselt huvitavaks. Justkui selleks, et raamat ikka piisavalt põnev tuleks. Minuga on juhtunud uskumatuid lugusid ja osa neist on põimitud ka sellesse raamatusse. Pärast seda, kui andsin avalikkusele teada, et olen põdenud haigust nimega vähk ja läbi teinud nii keemiaravi, operatsiooni kui kiiritusravi, hakkasin suurel hulgal kirju saama. Iga kirja taga seisis keegi õnnetu, kel parasjagu mõni raske haigus või muu talumatu mure. Kuna mind oli ainult üks, hädalisi aga palju, sain varsti aru, et kõigile neile eraldi pole mul võimalik vastata. Seega panin raamatusse kirja ka kogu informatsiooni, kuidas mina end aitama õppisin ja milliseid tehnikaid kasutasin. Mis aga minu jaoks selles raamatus kõige tähtsam on? Ma proovin iseenda najal näidata, et igal olukorral on mitu erinevat nägu ja meil endal on alati võimalus valida, milliste nägudega olukordi me oma elus näha soovime. Et ka valu võib ilus olla, kui me teda päriselt tundma õpime. Ja et maailm on geniaalselt üles ehitatud ja töötab tervikuna kui õlitatult. Meil ei jää üle muud kui protsessi ilu nautida.“

Oma värsket raamatut tutvustas Lea sõpradele ja fännidele 28. mail Viru Keskuse Rahva Raamatus. Südamlikul ja rahvarohkel üritusel rääkis Lea oma vaimsetest kogemustest ja õppetundidest, laulis uusi laule ja vanu lemmikuid ning jagas lahkesti autogramme.
joonistavalgus.LeaDaliLion joonistavalgus.LeaDaliLion1

sVaata emotsionaalset Fred-Erik Kerneri pildistatud galeriid SIIT

„Rahvas arvab“ videosarjas osaledes võttis Lea Dali Lion raamaturiiulist ühe oma pere lemmikraamatu, milleks on Andrus Kivirähki „Karneval ja kartulisalat“. Miks just see raamat – vaata videost:

Veel Lea raamatusoovitusi

Liisi Ojamaa “Ajalaulud
“Minu süda tuksub Liisi Ojamaa luule taktis, juba alates keskkoolist. Meil on vist energeetiline side.”

Contra “Kõik on kõige targemad
“Kui keegi tahab oma lastele osta luuleraamatuid, siis lastele meeldib ja endal on ka hea lugeda. Hea energiaga raamat, mis läheb hinge.”

Natalia Trofimova “Paastuga terveks”
„Kui keegi tahab paastuga tutvuda, siis kõigepealt tuleks osta see raamat, sest sealt leiab palju, mille peale ise ei tule. Ostsin ja tegin oma elu esimese paastu üksi kodus.”

Mari Metsallik “Metshaldja päevik
„Selles raamatus on hästi palju neid tõdesid, mida universum on mulle läbi õhu saatnud. Kui võtsin raamatu kätte, siis see andis kinnitust, et see pole minu välja mõeldud umbluu. Kui raamat ilmus, siis kinkisin kõigile. Lisaks sellele, et raamatul on sisukas ja vettpidav sisu, on ta ka väliselt ilus.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives