Audioraamatud nüüd saadaval Rahva Raamatu äpis!

Rahva Raamat tuli sel nädalal esimesena Eestis turule audioraamatute äpiga, kust saab ühe kuutasu eest piiramatult kuulata sadu eestikeelseid teoseid, mille on sisse lugenud nii erinevad näitlejad kui autorid ise.

Audioraamatute rakendus avab Rahva Raamatu tegevjuhi Priit Petersoni sõnul kvaliteetkirjanduse tarbimise laiale sihtrühmale, kellel pole muidu eri põhjustel olnud kas aega või võimalust paberraamatut lugeda. „Meie missiooniks on pakkuda kaasaegseid lahendusi Eesti inimeste lugemisharjumuse säilitamiseks isegi siis, kui elustiil ning tarbimiseelistused muutuvad,“ lisas Peterson.

Inspiratsioon just audioraamatute suunas liikumiseks tuli muu maailma trende jälgides. „Näiteks Rootsis kuulab audioraamatuid igakuiselt juba 5% elanikkonnast ning kui meie salvestasime praegu palju sisu spetsiaalselt äpi jaoks, siis seal tulevad kõik uued raamatud juba kohe välja ka heliformaadis,“ selgitas idee tagamaid Rahva Raamatu mobiilirakenduse tootejuht Sander Tammer.

Esialgu leiab äpist ligi 200 eestikeelset raamatut, mille seas on nii ilu- ja aimekirjandust kui ka laste unejutte. Ligi 30 teost on salvestatud eksklusiivselt vaid uue rakenduse tarbeks. Näiteks luges omaenda raamatu „Musta pori näkku“ sisse Mihkel Raud, Evelin Võigemast andis oma hääle praegu ka kinodes olevale ülipopulaarsele „Kus laulavad langustid“ ning Priit Loog romaanisarja „Tõde ja õigus“ esimesele osale. Lähinädalatel lisandub ka ligi 100 ingliskeelset teost, mille hulgas on palju New York Timesi menukeid.

Huvipakkuvat sisu saab ühe kuutasu eest kuulata piiramatult. Esimesed 14 päeva on tasuta ning hiljem tuleb välja käia 12.99 € kuus. Uut sisu hakkab äppi lisanduma igakuiselt.

Rahva Raamatu uuendatud rakendus on saadaval nii App Store’is kui Google Play poes.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives