Krista Kaer: Rahva Raamatu uuenenud pood on nii kaunis, et paneb Eesti rahva lugema!

Kirjastuse Varrak peatoimetaja ja raamatusõber Krista Kaer vaatas ringi Rahva Raamatu uuendatud kaupluses Viru Keskuses ning usub, et selline raamatupood soodustab ka üldise lugemisharjumuse suurenemist.


Rahva Raamatu Viru Keskuse poes, mis on ühtlasi ka Eesti suurim raamatupood, lõppes novembris põhjalik uuenduskuur. Ka maailma üheks parimaks raamatupoeks tituleeritud kauplus laiub nüüd varasema kahe korruse asemel ühel tasapinnal, olles saanud lisaruumi parkla arvelt. See samm liidab suuruselt samaks jäänud kaupluse pindala üheks tervikuks ning teeb erinevate osakondadega tutvumise mugavamaks ja lihtsamaks. Uuenenud raamatupoes rõõmustab külastajaid Telliskivis tuntust kogunud Literaat oma uue kohvikuga Literaat Café.

Krista Kaera sõnul on tema üldine hinnang uuendatud poele väga hea. „See on äärmiselt meeldiv koht, kuhu tulla,“ kinnitab ta. Eriti meeldivad tuntud kirjastajale uus lastekirjanduse osakond ja üldine avarus. Samuti saab tema sõnul veidi ringi jalutades raamatute paigutuse loogika kiiresti selgeks.
Krista Kaer lisab, et ta on kuulnud, et mõned külastajad sooviksid eesti ja tõlkekirjandust eraldi paigutustena, aga küllap harjutakse ka ühise paigutusega ära.
„Soovitan Rahva Raamatu Viru Keskuse poodi kasutada kõigil, kellel on mingit tegemist raamatutega või lugemishuvi“, ütleb Kaer. Ta lisas, et raamatupoe keskkond on kindlasti oluline inimeste lugemisharjumuse tekkimisel ja kasvamisel. „Mida meeldivam on keskkond, seda kauem soovivad inimesed seal viibida ja siis satub ehk ikka kätte mõni raamat, mis tundub huvitav. Ma usun küll, et hea keskkond võib soodustada lugemishuvi kasvu,“ räägib Kaer.

Ümberehitatud poes on kõige suuremat ruumilisa saanud raamatud, eeskätt ilukirjandus, mis on lugejate poolt kõige armastatum kategooria, samuti on just Viru Keskuse Rahva Raamatus parim valik inglis- ja venekeelset kirjandust. Silmatorkava asukoha on endale saanud ka esinduslik valik moe- ja disainiraamatuid. Lisaks raamatutele on poes müügil hulk erinevaid kingitusi, mänge, mänguasju, filme, CD-plaate ja vinüüle. Raamatupoodi on planeeritud ka mitmesugusteks sündmusteks sobiv lava, mis toob kokku nii kirjanikud ja raamatusõbrad kui ka teiste kultuurivaldkondade esindajad.
Uuenenud poe sisekujunduse autorid on UDDU arhitektid eesotsas Mari Koger-Otsaga ning keskkonnagraafika on loonud disainibüroo Velvet.

Viru Keskuse Rahva Raamat avas uksed 2004. aastal. 2016. aastal valiti see pood Londoni Raamatumessil üheks maailma parimaks raamatupoeks. Taolise tiitli on endale saanud Eestis veel vaid üks raamatupood – paarisaja meetri kaugusel asuv Vanalinna Rahva Raamat.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives