Rahva Raamatu e-pood on uuenenud!

Hea raamatusõber! Ehk oled juba märganud, et meie e-pood on hiljuti omandanud uutmoodi välimuse ja läbinud mitmesuguseid muudatusi. Hõlbustamaks sinu teekonda meie uue lehe avastamisel, panime kokku kiirülevaate kõigest, mida sirvides mõtteis hoida.

Tähtsatele küsimustele uuenduskuuri läbinud e-poe osas vastab Rahva Raamatu e-äri ja arendusjuht Kalev Loog. Head lugemist ja sirvimist!


Mis on suurimad erinevused uue ja eelneva e-poe vahel?

Proovisime muuta üldilmet värskemaks ja helgemaks. Uues e-poes on silmapaistvamad visuaalid ja natuke rohkem ruumi-õhku, eesmärgiga olla silmale vähem koormav ja muuta tootega tutvumine loodetavasti lihtsamaks.

Otsingut täiendasime ka päris palju. Nüüd saab otsida näiteks nii autoreid kui ka kirjastajaid. Pakutud tulemustest saab otse navigeerida kategoorialehtedele või lisada toote otse ostukorvi. Avastajale on rohkem otseteesid ning kindla sooviga külastajale kiirteed soovitud toote ostmiseks.

Märkimisväärne hüpe on toimunud lehe kiiruses, mis väljendab end enim lehte mobiili kaudu külastades. Aeglane leht on teada-tuntud ebameeldivuse allikas igaühele, mistõttu anname endist parima, et saaksime ka aeglasema internetiga kohtades, Eesti mägede ja metsade vahel, pakkuda võimalikult meeldivat kasutajakogemust.

Üks meeldivamatest arengutest on asjaolu, et meelepäraseid tooteid saab nüüd koguda erinevatesse soovinimekirjadesse. Huvi pakkuvate toodete tarvis, mis on otsingu hetkel laost otsas, saab nüüdsest tellida endale teavituse, mis annab kliendile teada, kui toode on taaskord lattu jõudnud. Populaarsete raamatute kordustrükki oodates on see kliendile väga mõnus lahendus. Väikeseid täiendusi leidub küll ja veel, soovitan minna ja avastada, mis on veel muutunud.

Milleks uus e-pood?

Kuigi meie eelnev e-pood kogus aastate jooksul meie suureks rõõmuks nii auhindu kui ka märkimisväärselt positiivset tagasisidet, oleme teadlikud, et ka teravaim nuga vajab kord uut lihvi. Märgates, et meile südamelähedane e-pood just seda vajaski, saigi ette võetud põhjalik ja suunitletud värskenduskuur. Tagamaks kaasaegsele külastajale võimalikult meeldivat ja sujuvat sirvimiskogemust, mõtlesime uue e-poe loomisel ka suuresti mobiili kaudu e-poe külastajate peale, millest sai ka uue lehe loomisel üks meie lähteülesannetest ja põhimõtetest.

Milline peaks olema üks hea ja kaasaegne e-pood?

Kiire, selge ja täpselt käe järgi. Parim tulemus on selline, mida ei pea ülemäära selgitama, vaid mille kasutamine tuleb loomulikult, intuitiivselt. Samuti peab pood sobima väga eritüübiliste kaupade näitamiseks, kirjeldamiseks ja võrdlemiseks. Tooted peavad olema lihtsasti leitavad, ning ideaalis peaks näima, et otsing justkui loeks meie mõtted. Kahjuks pole ideaalseid asju aga olemas, ning täna oleme enda e-poega mõnel tandril ideaalist mitme sammu kaugusel, aga õnneks on virtuaalset maailma silmapaistvamalt lihtsam ajas muuta ja kujundada kui kivisse raiutud variante.

Mille kallal veel toimetatakse?

Ilmselt olen liiga pikalt ja liiga süvitsi poe loomise juures olnud, sest pisivigu ja parandusi ootavaid kohti on minu silmis arvukalt. Õnneks ei ole tegu silmapaistvate probleemidega, vaid väiksemate korrektuuri ootavate aspektidega, mille parandamine kuulub pigem lähitulevikku. Kui midagi välja tuua, siis eelnevalt mainitud otseteid võiks ehk rohkem olla. Meiegi oleme uut tüüpi menüüga harjumas, seda just õige kategooriani jõudmise lihtsuse võtmes. Teisisõnu on mitmed n.-ö. tuled ja viled veel ootel, mistõttu kogume jooksvalt tagasisidet – ilmselt elavad parimad lahendused mingil kujul kuskil selle info sees.

Millistel viisidel anda asjakohast tagasisidet?

Tagasiside võib saata meiliaadressile epood@rahvaraamat.ee või soovi korral kirjutada meie e-poe vestlusaknasse. Tähtsaim, et asjakohane informatsioon meieni jõuab! Kindlasti kasutame seda nii tulevikuvõtmes paremate otsuste tegemiseks ja kogu kliendikogemuse mugavamaks muutmiseks.

Milline näeb välja uue e-poe tulevik?

Meie e-pood, just nagu Rahva Raamat ise, on pika ja rikkaliku ajalooga, kuid käsikäes muutuvate võimaluste ja standarditega virtuaalmaailmas peame ka meie pideva arengumaastikuga sammu, nii kuis oskame. Katsetame koos, areneme koos, kohati ka eksime koos – lõppeesmärgiks jääb meile alati parima lugemis- ja lehitsemiskogemuse pakkumine.

Kohtumiseni Rahva Raamatus!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives