Viru Keskuse Rahva Raamat | Maailma parim raamatupood

Viru Keskuse Rahva Raamat valiti maailma parimaks raamatupoeks!

Viru Keskuse Rahva Raamat võitis Londoni raamatumessi poolt välja antava maailma parima raamatupoe auhinna International Excellence Award’i!

Viru Keskuse Rahva Raamat | Maailma parim raamatupood
Maailma parim raamatupood asub Eestis

42-aastase ajalooga Londoni raamatumess valis maailma parimaks raamatupoeks Eesti suurima raamatupoe ehk Viru Keskuse Rahva Raamatu. Nominentide seas olid lisaks meie võidupoele veel ka Hispaanias asuv La Mistral ja Norra Norli Universitetsgata.

Erilist tunnustust pälvis žürii hinnangul oskus viia läbi raamatupoe laiaulatuslik värskenduskuur jätkusuutlikult ja seda mitmes tähenduses. Silma jäi nii meie nutikas olemasoleva ja uue mööbli kombineerimine kui ka võluv oskus traditsioonilist raamatuäri põneva tootesortimendi ning digitaalsete võimalustega tasakaalustada. Kõik need omadused ühendavad kogukonda ja kliente olenemata nende keelest, huvidest või vanusest ning loovad suurepärase kultuurioaasi, mida saadavad raamatuekspertidest teenindajad, kes inspireerivat keskkonda toetavat teenindust suurepärasel tasemel pakkuda suudavad!

Viru Keskuse Rahva Raamat | Maailma parim raamatupood

„Me oleme väga rõõmsad, et kokku peaaegu poolteist aastat kestnud Viru Keskuse raamatupoe ümbersünd õnnestus niivõrd hästi, et seda märgati ka laias maailmas ja võitsime nii prestiižse auhinna!“ ütles Rahva Raamatu juhatuse esimees Viljar Ots.

 

Viru Keskuse Rahva Raamat | Maailma parim raamatupood | Literaat Café
Literaat Café Viru Keskuse Rahva Raamatus

Uuenduskuuri tulemusena sai Viru Keskuse Rahva Raamat senisest veelgi mõnusama näo ja vormi. Ühe suurema muudatusena laiub varem kaht korrust täitnud raamatupood nüüd veelgi ruumikama ja muljetavaldavamana ühel korrusel. See samm liidab suuruselt samaks jäänud kaupluse pindala üheks tervikuks ning teeb erinevate osakondadega tutvumise mugavamaks ja lihtsamaks. Uuenenud raamatupoes rõõmustab külastajaid Telliskivis tuntust kogunud Literaat oma uue kohvikuga Literaat Café.

Viru Keskuse Rahva Raamat | Maailma parim raamatupoodÜmberehitatud poes said kõige suurema ruumilisa raamatud, eeskätt ilukirjandus. Silmatorkava asukoha on endale saanud ka esinduslik valik moe- ja disainiraamatuid. Lisaks raamatutele on poes müügil hulk erinevaid kingitusi, mänge, mänguasju, filme, CD-plaate ja vinüüle. Raamatupoodi on planeeritud ka mitmesugusteks sündmusteks sobiv lava, mis toob kokku nii kirjanikud ja raamatusõbrad kui ka teiste kultuurivaldkondade esindajad.

Viru Keskuse Rahva Raamat | Maailma parim raamatupoodUuenenud pood valmis koostöös oma ala tippudega. Rahva Raamatu Viru Keskuse poe sisekujunduse autorid on UDDU arhitektid eesotsas Mari Otsaga ning keskkonnagraafika on loonud disainibüroo Velvet.

International Excellence Award’i auhinna annab London Book Fair koostöös UK Kirjastajate Assotsiatsiooniga välja seitsmendat korda ning see on üks 15 ülemaailmsest kirjastajaid esindavast ja tutvustavast kategooriast. Parima raamatupoe valikul hinnatakse nii üldist atmosfääri ja stiili, innovatiivsust, loomingulisust, klienditeeninduse taset ja müüjate asjatundlikkust kui ka oskust ühendada füüsiline raamatupood digitaalsete võimalustega.

Maailmatasemel tunnustus annab põhjuse Viru Keskuse Rahva Raamatu külastamiseks nii neile, kes meie poodi peale värskenduskuuri juba näha jõudnud on, kui ka neile, kes veel oma silmaga maailma parimat raamatupoodi näinud ei ole!

Kohtumiseni Rahva Raamatus!

Viru Keskuse Rahva Raamat | Maailma parim raamatupood


Fotode autorid: Tõnu Tunnel ja Andres Teiss

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives