3 uut raamatut, mida soovitame lugeda!

Rahva Raamat toob sinuni raamatud, mida igal raamatusõbral kindlasti lugeda soovitame! Teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!


Rob Dunn “Tuleviku looduslugu

Viimase saja aasta jooksul on inimene kogunud tohutul hulgal teadmisi loodusest ja püüdnud nendesamade teadmiste abil ennenägematult jõuliselt loodust ka allutada. Me ehitame jõgedele tammisid ja viljeleme üüratutel põldudel monokultuure, üritades alatasa loodust oma tahtmist mööda vormida. Vormida nii jõuliselt, et tundub, nagu võiksime seda tehes looduse sootuks hävitada.

Raamatus „Tuleviku looduslugu“ väidab bioloog Rob Dunn, et see pole kaugeltki nii. Selle asemel et küsida, kas loodus suudab inimtegevusele vastu pidada, peaksime hoopis küsima, kas inimene suudab jääda ellu looduse meelevallas. Loe lähemalt…

Rabih Alameddine “Ülearune naine

Üksildase ja vaimuka peategelase abil viib Rabih Alameddine lugejad Liibanoni kodusõja aegsesse Beirutisse, aga ka rännakule maailmakirjanduse tippteoste tihedasse ja rikkalikku metsa, kus oleviku ja mineviku, kirjanduse ja elu omavaheline põimumine on korraga nii traagiline kui ka humoorikas. „Ülearune naine” ilmus 2013. aastal ja see on osutunud hinnatud teoseks paljudes riikides, võites Prantsusmaal Prix Femina 2016. ja California raamatuauhinna 2014. aastal.

„Kogu selle vaimustavalt originaalse teose üle kummub Beiruti taevas, millest paistev valgus on korraga koomiline ja traagiline, teadlikuna omaenese ajaloost ja mütoloogiast, valvab see inimese hapruse ja kirjasõna üle armastuse, teravmeelsuse, mõistmise ja harukordse tarkusega.“ – Colm Tóibín

Loe lähemalt…

Hannah Beckerman “Armastuse võimatud tõed

Liigutav lugu mälust, saladustest ja sellest, mis tunne on päriselt ühte perekonda kuuluda.

Kui Nelli isa ütleb surivoodil midagi, mis viitab pikalt varjatud perekonnasaladusele, äratab see Nellis taas teda aastaid piinanud isoleeritustunde. Ja kui Nelli ema Annie, kelle mälu hävitab dementsus, siis omakorda krüptiliste avaldustega lagedale tuleb, suurenevad Nelli kahtlused oma perekonna mineviku suhtes veelgi.

Kolmekümne viie aasta eest paiskas terve rida läbielamisi Annie elu pea peale, sundides teda üht vapustust teise järele sügavale südamesse peitma. Tema toona langetatud otsused olid kantud armastusest, kuigi ta teadis, et keegi ei mõistaks tema tegusid iial – ja oleks veel vähem valmis neid andestama. Loe lähemalt…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives