Mida räägivad raamatud Donald Trumpi kohta?

Donald Trump on kirjutanud ja Donald Trumpist on kirjutatud terve hulk raamatuid.

great-againRahva Raamatu kauplustes ja e-poes on neist saadaval kümmekond, kõige viimasena Trumpi Great Again – USA presidendivalimiskampaania ajal välja antud raamatu Crippled America uustrükk. See teos annab Ameerika Ühendriikidest ja ülejäänud maailmast üsna kurjakuulutava pildi ning pakub lahendusi, mida Trump oma lubaduste kohaselt presidendiks saades ellu viima hakkab. Trump ise ütleb selle kohta: „This book is my blueprint for how to Make America Great Again“.

Esimene raamat, mille Trump koos ajakirjanik Tony Schwartziga välja andis ning millest sai tema kaubatrump-the-art-of-the-dealmärk, on 1987. aastal ilmunudThe Art of The Deal. Schwartz andis läinud aastal ajakirjale The New Yorker pika intervjuu kus väitis, et kirjutas selle raamatu tegelikult üksi ning tunneb end süüdi, et sel kombel Trumpi kuulsusele kaasa on aidanud.
Tegu oli väga eduka projektiga: see üle maailma enam kui miljon eksemplari müünud raamat on läbi aegade kõige müüdumate äriraamatute nimekirjas kuuendal kohal.

Trump sõnastas raamatus 11 põhimõtet, mille abil oma ettevõttele edu tuua. Oma tööviiside kohta ütles ta raamatus muuhulgas nii: „I play it very loose. I don’t carry a briefcase. I try not to schedule too many meetings. I leave my door open. . . . I prefer to come to work each day and just see what develops“.

why-we-want-you-to-be-richPärast seda on Trump miks-me-tahame-et-te-oleksite-rikkadandnud välja veel ligi 15 äriraamatut, Eestis on neist tuntumad  Why We Want You To Be Rich, (eesti keeles „Miks me tahame, et te oleksite rikkad“) mille Trump kirjutas koostöös teise ärikirjaniku, „Rikas isa, vaene isa“ autori Robert T. Kiyosakiga.

Suuremjagu Trumpi enda kohta kirjutatud raamatutest jälgib tema tegemisi tode-trumpistmõnevõrra kriitilisema pilguga. Rahva Raamatus on neist saadaval „Tõde Trumpist“ (ka ingliskeelne originaal „Truth about Trump“), mis anti välja viimaste presidendivalimiste kampaania alguses. Raamat annab ülevaate 70-aastase Donald Trumpi senisest elust: tema edulugudest ja läbikukkumistest, skandaalidest ja triumfidest, perekonna ajaloost ja osavusest meediaga manipuleerimisel.

Eelmisel aastal ilmus ka „Trump Revealed“, mille trump-revealedsisu põhineb enam kui kahe tosina Washington Posti ajakirjaniku uurimistööl. Seal kirjeldatakse Trumpi kui šõu-, naiste- ja ärimeest, kes probleemsed projektid kiiresti maha jätab. Selle raamatu üks tugevaid külgi on muuhulgas koostamisel tehtud 20 tundi intervjuusid ärimehe endaga, mis võrreldes eelneva raamatuga annavad parema lähivaate kinnisvaramagnaadi seisukohtadest.

Kõik raamatud, mida Rahva Raamat Donald Trumpi kohta müüb, leiad siit.

 

 

 

 

 

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives