Inspireeru, kokka, naudi! Kreemine karulaugu ja India pähkli kaste

Maria Veski-Raudkivi on Ruhnus üles kasvanud boheemlaslik hing, kes armastab kõike toiduga seonduvat: rahvuskööke, eri kultuure, loomi, spontaansust, psühholoogiat, tantsu, värve, troopikat, soojust, emotsioone ja nende jäädvustusi, ausust ja ehedust. Ta usub, et täisväärtuslik toit, kvaliteetne uni ning mõtted on meie vundament ja tervise alus. Meie toitumisel on jõud, võime ja vägi.

Inspireerituna meie metsade vägevast karulaugust sai pähklikaste sel korral valmistatud just selle rohelise kaunitariga, ent tegelikult võid kasutada mistahes maitsetaimi. Proovi ka näiteks tilli, basiiliku, peterselli ja küüslauguga varianti. Teinekord lisa hoopis tšillit või päikesekuivatatud tomateid. Igal juhul on see üks imemaitsev ja lihtne kaste, mis sobib hästi nii salatite peale, dipiks, kausitoitudesse, vrappidesse või mistahes muu toidu võrratuks lisandiks.

Kreemine karulaugu ja India pähkli kastme retsept:

umbes 280 g jaoks

100 g India pähkleid
150 ml vett
30 g karulauku
3 sl sidrunimahla
1 tl õunaäädikat
1 sl kuhjaga maitsepärmi (soovi korral)
maitse järgi soola

Leota India pähkleid kuumas vees üle öö või 15 minutit.

Loputa ja nõruta. Töötle kõik kastmeained ühtlaselt siidiseks (või jäta soovi korral teralisem tekstuur) ja naudi mistahes roa täiusliku lisandina.


Maria Veski-Raudkivi "Inspireeru, kokka, naudi! 50 täistaimset retsepti"Maria Veski-Raudkivi “Inspireeru, kokka, naudi! 50 täistaimset retsepti”

See raamat kostitab sind 50 täistaimse retseptiga, millest suurem osa on ka gluteeni- ja suhkruvabad. Retseptide sissejuhatustest leiad ka hulganisti väärt nippe ja soovitusi. See retseptikogu ei ole mõeldud üksnes taimetoitlastele, vaid kõigile, kes peavad lugu maitsvast ja lihtsasti valmivast, seejuures mitmekülgsest, nii meie meeli kui keha kosutavast taimsest toidust. Minu jaoks on taimne toit tõeline rõõm ja kutsun ka sind osa saama sellest värskuse ja värvide pidustusest!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives