Valdur Mikita on eesti kirjanik ja semiootik, kelle lugemissoovitusi nägime detsembrikuus on Viru Keskuse “Mina loen” seinal! Autori uusim raamat on “Kukeseene kuulamise kunst“, mis oli aastal 2017. Rahva Raamatu kõige menukamate raamatute TOP 100 neljandal kohal!
Kirjanik soovib kõigile lugejatele: “Head metsa eksimist”!
Tõnu Õnnepalu “Valede kataloog / Inglise aed”
Aga igaühel on mingi eesmärk. Kes tahab saada rikkaks, kes surra, kes leida armastuse, kes mingitki tööd, kes elab päevast päeva, sest küll iga päev muretseb ise enda eest. Võib-olla tuleb homme katastroof. Võib-olla õnnestub kellelgi lõpuks internet kokku lasta. Võib-olla tuleb suur vihm või suur põud, suur külm või suur kuum, veeuputus või veepuudus. Aga mis me sinna teha saame? Täna peab reisija saama lennukisse, piloot oma kohale, stjuuardid ja stjuardessid on juba ametis, kakssada, kolmsada inimest on valmis tõusma taevasse, midagi eriti tundmata, mõeldes millelegi hoopis muule. Loe edasi…
Kalevi Kulli “Aru saamise vägi. Kalevi Kulli mõtteid”
Miks on sügavam arusaamine maailmast haruldane? Miks peab kultuur unustama? Kuidas on seotud Eesti teadus ja siinsete maastike rütmid? Kuidas peaks inimene mõtlema, et elada tasakaalus looduse, teiste inimeste ja iseenesega? Need on mõned küsimused, millele semiootik ja bioloog Kalevi Kull on oma kirjutistes vastust otsinud. Raamat sisaldab valitud tsitaate Kalevi Kulli eestikeelsetest artiklitest ning pakub sissevaate tema mõtteilma. Vaata raamatut!
Vahur Afanasjev “Serafima ja Bogdan”
Saagalik romaan “Serafima ja Bogdan” jälgib Peipsiveere külaelu arengut II maailmasõja lõpust Nõukogude Liidu kokkuvarisemiseni. Teose keskne teema on vastutuse võtmine enda elu eest. Peipsiveere vanausulised, kes elasid jumala hirmus ja armus, kaotavad Nõukogude võimu ajal moraalse pinna. Paljude jaoks saabub maailma lõpp.
Etnograafiliselt tõetruul taustal rullub lahti ühtaegu traagiline ja koomiline lugu põlvkonnast põlvkonda kestvast kättemaksust. Värvikate külainimeste elufilosoofia avamine põimub kriminaalfilmilikult köitva tegevustikuga, vanatestamentlik õõv rahvaliku huumoriga, dokumentaalsus maagilise realismiga. Loe edasi…
“Eesti luuleilm II”, koostaja Mart Velsker
Eesti luulest on kokku pandud mitmesuguseid antoloogiaid ja mõndagi võiks veel teha. Tegemata on näiteks raamatud eestikeelsetest heksameetritest, Toompea-teemalistest värssidest või varjunimede all esinenud poetesside loomingust. Tegemata oli ka mitteantoloogilise luule antoloogia, mis nüüd on „Eesti luuleilm II“ näol siiski valmis saanud. Eesmärgiks oli koostada lugemisväärne raamat, mis sisaldaks enamjaolt neid tekste, mida varasemates antoloogiates pole. Loe edasi…
Hendrik Relve “Kiviaja puudutus”
2010. aasta novembris, pärast aastatepikkust ettevalmistusperioodi asus maailmarändur Henrik Relve ühes sõber Argoga korowaide poole teele. See raamat räägib nende retkest džunglisügavusse haruldase loodusrahva juurde.
Raamat on rohkelt illustreeritud autori fotodega. Samuti leiab siit 12 QR-koodi, mille kaudu näeb paariminutilisi videolõike autori seiklustest loodusrahva juures. Loe edasi…
Valdur Mikita “Kukeseene kuulamise kunst”
Läänemeresoome elutunne on otsekui kauge ja salapärane saar tänapäeva maailmas, omamoodi vastupanuliikumine kõigele sellele, mille poole nügib inimest kaasaegne elu. On üks suur küsimus, millele otsime vastust: kas sellel saarel on varjul minevik või hoopis tulevik? Kas eestlased on veel hingelt läänemeresoomlased?
Läänemeresoome elutunnet kehastab oivaliselt kukeseen. Kukeseen on üks neid salapäraseid seeni, mida ei ole siiani õnnestunud kultiveerida. Ta kasvab üksnes vabas looduses. See isepäine seen on keeldunud metsast välja tulemast, kuigi enam kui sada aastat on püütud talle selgeks teha, et elu põllul on palju parem kui elu metsas. Mõnda natuuri lihtsalt ei õnnestu tsiviliseerida, putkesta palju tahad. Vaata raamatut!
Valdur Mikita “Lingvistiline mets”
Lingvistiline mets on sülem inspireerivaid ja ebaharilikke mõtteid eesti keelest, loodusest ja kultuurist. See on kosutav lugemine kõigile, kes otsivad vastust küsimusele, miks on Eesti maagiline paik. Raamatus on juttu seentest, putukatest, soome-ugrist, suitsusaunast, metsast, kultuuriteooriast, jalgrattasõidust ning päratust kosmiliste mõõtmetega kartulikonksust, mida veel ükski eestlane pole suutnud Munamäe küljest lahti kiskuda. Loe edasi…
Tutvu kõigi Valdur Mikita raamatutega siin!