Kindlasti oled märganud Rahva Raamatus meie ägedaid ja vahel küllaltki teravmeelse huumoriga kinketooteid. Nende eriliste ja pidevalt uueneva kinketoodete valiku eest hoolitseb meil Kadre, kes lisaks valib ka ingliskeelsesse sortimenti raamatuid. Hiljuti tähistas Kadre muideks Rahva Raamatus 15 aasta tööjuubelit ja on seega igati õige inimene soovitama väärt kirjandust!
Jerome K. Jerome “Kolm meest paadis (koerast rääkimata)”
Kolm sõpra leiavad ühiselt, et nad on ületöötanud ning vajavad hädasti puhkust. See otsustatakse veeta mööda jõge kulgedes. Plaani pidades tundub kõik hea, aga reaalsusega kokku põrgates ilmneb üks viperus teise järel: ilusa tähise öö asemel ladistab vihma, hommikune suplus külmas vees ei tundu kuigi meeldiv ja jõeäärsete maaomanike isekus ajab vihale. Loe edasi…
Kadre soovitab: “Pole suveilma, mida see raamat paremaks ei suudaks teha.
Raamat on kirjutatud 1889, ent selles peituv tabav sissevaade inimolemusse ning teravmeelne dialoog mõjuvad väga kaasaegselt ja värskelt. Inimesed, kel naljasoon on, kuid pole seda lugenud, on paljust ilma jäänud.”
Tsitaat raamatust: “Mulle meeldib töö; see lummab mind. Võin tundide kaupa istuda ja seda vaadata. Mulle meeldib tööd enda lähedal hoida: mõte peatsest vabanemisest liigutab mind hingepõhjani.”
Aldous Huxley “Hea uus ilm”
Aldous Huxley raamatut „Hea uus ilm“ peetakse üheks kahekümnenda sajandi kõige silmapaistvamaks romaaniks, mis püsib jätkuvalt kirjanduse edetabelites. Prantsuse ajaleht Le Monde valis selle 1999. aastal sajandi 100 parima raamatu hulka. See on teos tulevikust, kus inimesi kujundatakse varajasest lapsepõlvest “hea uue ilma” kodanikeks ja mis nägi esmavalgust 1932. aastal. Loe edasi…
Kadre soovitab: “Kas täiuslik elu on see, mille poole püüelda? Milline õnn teeb õnnelikuks? Kas me juba oleme hea uus ilm või alles sinnapoole teel? Heale ulmekirjandusele kohaselt on see kogu põnevuse ja seikluslikkuse taustal ühtlasi ka mõtisklus sellest, kuhu maailm teel on, mis meist saab ja kes me oleme.”
Tsitaat raamatust: “Sõnad on nagu röntgenikiired, kui sa oskad neid õigesti kasutada. Nad tungivad kõigest läbi. Sa loed ja tunned nagu noapistet.”
Roald Dahl “Külaline”
Tuntud sõnameistri Roald Dahli jutukogu “Külaline” on must komöödia, milles autor paljastab seksi kogu selle ilus ja valus. Lugude “Külaline” ja “Lita” peategelaseks on lugejatele tuntud hedonist Oswald, kelle seiklused on nii eriskummalised kui skandaalsed. Lugudes “Suur naistevahetus” ja “Viimane vaatus” uurib autor ihade ja naudingute varjukülgi. Roald Dahlilt on varem ilmunud kolm jutukogu: “Sinu kord”, “Kiisu-kiisu” ja “Keegi sinu moodi”. Loe edasi…
Kadre soovitab: “Enne kui temast lastekirjanik sai, kirjutas Roald Dahl mõned lühijutud Playboy jaoks. Siin need on. Lugude peategelane hedonist Oswald suudab sattuda väga ootamatutesse ja eriskummalistesse seiklustesse. Raamat ei sobi neile, kes naljast aru ei saa ja kes ei hinda elu seksuaalse külje mitmetahulisust. Neile aga, kes iga asja peale ei solvu ega minesta, on see ideaalne kähkukas meelelahutus.”
Karen Joy Fowler “Me oleme kõik täiesti endast väljas”
Kuidas te tunneksite ennast, kui saaksite teada, et isa on teinud teie lapsepõlvest teadusliku eksperimendi? Rosemary ei ole kuigi jutukas ja on asju, mida ta on otsustanud üldse saladuses hoida. Kunagi oli tal õde, Fern, tema tuulepeast teine pool. Fern kadus tema elust asjaoludel, mida ta on püüdnud pingsalt unustada. Ja juba kümme aastat ei ole ta näinud oma armastatud vanemat venda Lowelli. Nüüd, kui Rosemary käib juba ülikoolis, saab ta järsku aru, et ilma tagasi vaatamata ei ole tal võimalik ka edasi minna. Loe edasi…
Kadre soovitab: “Rosemary avastab, et ta lapsepõlv on suuresti olnud osa teaduslikust eksperimendist. See on lugu sellest, kuidas ta igatseb ja otsib oma õde Ferni, kuidas hingesidemed on mõnikord olulisemad kui veresidemed, mis kõik välja tuleb ning kuidas ja kas murtud südamed kokku lapitakse.”
Tsitaadid raamatust: „Meie kõigi elus on neid, kes jäävad, neid, kes lähevad, ja neid, kes võetakse vastu tahtmist.“ ja „Kui toas on elevant, komistab keegi varem või hiljem londi otsa.“
Hando Runnel “Siniste kiilide lend”
Kui veel
Sus midagi on lapsemeelset,
Veel kohtad siis maailma luulekeelset.
Kuigi raamatu mõlemat poolt avavatel fotodel põrnitseb autor lugejat noorukiealisena ja nimiluuletuse pealkirja täpsustus – “Laul kaeblikule koolipoisihäälele vana lööklaulu viisil” – näib vihjavat hingelt noorele vaatepunktile, on luuletusi valitud kogu loometeelt, alates kuumadest kuuekümnendatest kuni tänase päevani. Loe edasi…
Kadre soovitab: “Kui me koosneme kohtadest, kus oleme käinud, inimestest, kes on meid puudutanud, lugudest, lauludest, lõhnadest ja õhust seal vahel, siis üks jupp minust on kindlasti tehtud Runneli luuletustest. Tema mehelik luule on lennukas ja rütmikas, kuid iga kerglaselt lendav mõte on ankurdatud sooja ja sügavasse elutarkusesse.”
Henning Mankell “Itaalia kingad”
Henning Mankelli ühtaegu lõbus ja nukker romaan „Itaalia kingad” räägib nii surmast ja valust kui ka rõõmust ja elutahtest. Aastal 2015 ilmus romaani iseseisev järg „Rootsi kummikud”. Loe edasi…
Kadre soovitab: “Krimikirjanikuna kuulsust kogunud Henning Mankelli romaan, mis juhtumisi polegi põnevik. Kes tahab kogeda, kuidas hea jutuvestja kirjutab põnevaks „tavalise“ raamatu ühe üksikule saarele elu ja enda eest peitu pugenud ebahuvitava ja ennast haletseva vanamehe üksildasest elust, siis „Itaalia Kingad“ on selleks ideaalne.”
John Gottman “Mida naised tahavad”
Maailmakuulsa suhteeksperdi John Gottmani kuulsas Armulaboris teostatud uuringutest on koorunud uskumatu tõsiasi: mehed on need, kellest sõltub, kas suhe õitseb või jookseb karidele. See käsiraamat räägib meestele, kuidas meeldida naisele, kuidas talle läheneda ja temaga kontakti saavutada, kuidas teda voodis rahuldada ja mille põhjal otsustada, kas suhe on õigel teel ning kuidas luua elukestev suhe. Loe edasi…
Kadre soovitab: “John Gottman on üks hinnatumaid Ameerika psühholooge, kes on pühendanud oma elu suhete stabiilsuse uurimisele. Olen seda raamatut kõigile soovitanud, nii meestele kui naistele. See on silmi avav mõlemaile – naised õpivad ennast paremini tundma ja mehed neid mõistma.”
Kadre Vaik “Colorestica”
“Colorestica” on fotoraamat Eestist läbi värvide. Siit leiab nii äratundmishetki kui üllatusi iga eestimaalane, aga kindlasti on ta suurepäraseks kingituseks kõigile, kellega võiks tahta selle maa ilu ja võlu jagada või kelle kodumaaigatsus leevendamist vajab.
Käesoleva raamatu soov on tutvustada Eestit just pigem argipäeva kui turismiatraktsioonide kaudu ning tõsta esile emotsioone, mis on armsad ja tuttavad meile kõigile. Vähese tekstiga pildimatk jätab igaühele vabaduse ise oma lugusid jutustada ning seoseid ja kontekste luua, detailiderohkus ja uudsed vaatenurgad panevad seda aga üha uusti ja uuesti ette võtma.
Raamat tutvustab ka ilusaid eestikeelseid sõnu tõlgetega kuude keelde. Loe edasi…