Me teame, et nutikaim jõulukink on raamat, kuid selle päris õige leidmine laiast raamatuvalikust võib osutuda oodatust keerulisemaks ülesandeks. Siit leiad selleaastased parimad kingiideed, mida julgelt eelseisvateks jõuludeks soovitame.
Sven Mikser “Vareda”
Eesti Kirjanike Liidu 2023. aasta romaanivõistluse võitja!
„Vareda“ on lugu mälestustest, unistustest ja armastusest. See on lugu suurest suvest ja ühe noore inimese eneseavastamisest, mis on ühekorraga vabastav ja hirmutav, joovastav ja segadusse ajav.
Madis Jürgen “Rock Hotel. Viimane mäng”
Nagu Rock Hoteli mehed ise ütlevad – see, et nad hakkasid rock’n’roll‘i klassikat tegema, oli nagu sahmakas kerisele. See oli kraam, mis meeldis meestele endile ja meeldis publikule. Sai kõvasti virutada ja ei pidanud väga tarka nägu tegema. Ja nüüd — 43 aastat hiljem, oli viimane mäng. Kas ikka oli? Mehed pole selles üksmeelel. Kikilips jäi ju tegemata!
Olga Kaju, Triin Paaver “Ainult küpsised”
Sellesse raamatusse on kokku kogutud küpsiseretseptide paremik alates nostalgilistest kuni modernseteni. Kindlasti inspireerivad põnevad avastused, vajalikud teadmised ja väikesed üllatused lugejaid ning panevad nad köögis katsetama.
Rohkem kui 90 väärt retsepti hulgas on soolaste ja magusate, pehmete ja krõbedate, lihtsate ja tehniliselt keerulisemate küpsiste retseptid. Mitmekesisest valikust leiab endale lemmiku igaüks, olgu algaja või juba kogenud küpsetaja.
“AEG. Teekond nimega Armastus”
Mis on pika ja õnneliku kooselu vundament ning armastuse tegelik tähendus ning kuidas seda leida ja hoida, selle üle arutlevad selles raamatus pikaajalised paarid, kes on leidnud oma õnne juba varases nooruses.
Väärtustades koosolemist, on nad läbi elu kulgedes osanud oma suhet hoida ja seda paremaks muuta. Koos kasvada ja areneda. Luua ühiseid väärtusi ja traditsioone, mida jagada edasi ka oma lastele.
Dr Margus Punab “Meeste tervis”
Meeste tervisega seoses on järel vähe tabuteemasid, aga alakeha vaevustest ja eesnäärmehaigustest räägitakse endiselt veel liiga vähe. Raamatus „Meeste tervis“ annab dr Margus Punab ülevaate meeste kusemishäiretest, nende põhjustest, diagnoosimisel kasutatavatest uurimismeetoditest, lahendusteedest ja pisut ka ennetusvõimalustest. Kuna meeste urineerimishäired on enamasti vähem või rohkem seotud eesnäärmehaigustega, siis keskendub raamat põhisoas just selle pisut müstilise oreooli saavutanud organi haigustele.
Janno Põldma “Leiutajateküla pulmapidu”
Kas te teate, kuidas Leiutajatekülas pulmapidu peetakse? Kuidas üldse on kokku saanud need toredad perekonnad, kes aastaid lapsi on rõõmustanud? Selles uues raamatus saab kõik alguse jänes Mihkli äralöödud varbast. Nagu ikka, on Leiutajatekülas palju sekeldamist, kuid lõpuks toimub ka pulmapidu. Rohkelt seiklusi ja vahvaid pilte külast, mis kõigile juba ammu tuttav.
Rein Raud “Katkurong”
Aasta on 1911. Äsja tsaariarmee velskrikooli lõpetanud Jakob Sarapik saadetakse koos õpingukaaslastega likvideerima Mandžuurias möllava katkuepideemia tagajärgi. Sel peadpööritaval ja absurdsel reisil kogetu jääb teda veel kauaks vaevama. Aastakümnete pärast, kui Jakob töötab resideeriva velskrina Tallinna Keskvanglas, tulebki tal korraga ootamatult oma minevikule uuesti näkku vaadata… “Katkurong” on romaan põhimõtetest ja reetmisest, armastusest ja vihkamisest, lõpmatusest ja surmast — eelkõige aga patoloogiast, mis võib oma võimusesse võtta nii üksikuid inimesi kui ka terveid ühiskondi.
Urmas Alender “Elu. Mina. Sina”
Urmas Alenderi luulekogu.
“Urmas Alenderi elu oligi looming. Ja sellest eluluulestki leiab talle pühendatud, puudutavaid, isiklikke pöördumisi igaüks, kes on valmis avama oma hingeukse.” – Yoko Alender
Birk Rohelend “Liiga palju armastust. Agnese ja Gabrieli 2. juhtum”
Kui seltskond klassikaaslasi kakskümmend aastat peale kooli lõpetamist uuesti kokku saab, ei kulge õhtu pelgalt muhedal nostalgiliste meenutuste rajal, vaid lõpeb ühe osalise jaoks surmaga.
Kaks politseiuurijat, tööga karastunud Gabriel Vanem ja nooruke Agnes Maramaa võtavad ette juhtumi, mille juured paiknevad ajas, mil kõik oli veel teistmoodi. Tumedate saladustega silmitsi seistes saab selgeks, et nii mõnedki sügavad tunded on võtnud uue kuju, mis üllatab asjaosalisi endidki.
Maurice Hamilton “Niki Lauda”
Niki Lauda oli motospordi üks eredamaid tähti – suurepärane sõitja ringrajal ja väga armastatud kolleeg raja kõrval. Teda loetakse üheks andekamaks vormelisõitjaks läbi aegade, kelle karjäär ja väljaütlemised muutsid tänapäeva vormel 1 sporti.
Motospordiajakirjanik ja käesoleva raamatu autor Maurice Hamilton puutus Laudaga esimest korda kokku juba 1971. aastal, nüüd jutustab ta Lauda tähelepanuväärse eluloo. See raamat põhineb sõprade, pereliikmete, konkurentide ja kolleegidega tehtud intervjuudel, olles austusavaldus sellele vaprale ja tagaigatsetud vormel 1 staarile.
Lauamäng “Flamecraft”
Kaunis lauamängus “Flamecraft” kehastavad mängijad tulehoidjaid, kes külastavad poode, varuvad esemeid ja pälvivad draakonite teeneid.
Draakoneid on erinevat liiki (saia-, liha-, raua-, kristalli- ja võlujoogidraakonid) ning tulehoidjad teavad, milline pood on millisele draakonile kõige parem elupaik. Varutud esemeid saab kasutada poodide loitsimiseks ja maine kasvatamiseks. Kui sul on piisavalt õnne, et meelitada ligi mõni kuningdraakon, võid kasvatada oma mainet veelgi. Võidab enim mainepunkte kogunud mängija.
Anett x Fredi – Read Between The Lines (2023) LP
Käesoleva aasta Aasta Soul/Funk/R&B artist Anett ning tunnustatud kitarrist-produtsent Fredi on jõudnud ühise albumini. Seni on duo edukalt esinenud Eesti Laulu konkrusil, pälvides rahva poolehoiu ballaadidega “Write About Me” ja “You Need To Move On”, mis on mõlemad leidnud koha ka ühisel vinüülplaadil.
Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!