6 raamatut, mida soovitab vaimse tervise heaks lugeda Eia Uus

Kutsume kõiki veebruaris vaimse tervise vitamiinikuuris osalema! Selleks, et vaimset tervist tugevdada ja turgutada, soovitab kirjanik ja Loovkooli loovusmentor ning kogemusnõustaja Eia Uus meile kuut asjakohast psühholoogia- ja terviseraamatut. Tunne end hästi ja hoia heade raamatutega pea klaar!

Nedra Glower Tawwab "Pane paika oma piirid"Nedra Glower Tawwab “Pane paika oma piirid”

Eia Uus soovitab: “Minu viimase aja üks kirgastavamaim lugemine! Arvasin alati, et „piiride kehtestamine“ on mingi konfliktne, käed puusas oma õiguste nõudmine, kui keegi on neid rikkunud, n-ö „piire ületanud“. Tegelikult tähendab piiride seadmine enda vajaduste märkamist ja teistele kommunikeerimist. Hästi suur samm parema elu suunas!”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Carol S. Dweck "Mõtteviis"Carol S. Dweck “Mõtteviis”

Eia Uus soovitab: “Lugesin Carol S. Dwecki „Mõtteviisi“ küll mitu aastat tagasi, aga see meenub mulle tihti nii seoses endaga kui oma loovkirjutamise õpilaste ja kogemusnõustaja töös. Dweck räägib, et saame igas eluvaldkonnas kõigele läheneda kas kinnistunud mõtteviisiga või kasvumõtteviisiga. Kinnistunud mõtteviis tähendab tihti kahjulikku perfektsionismi, lootusetust, proovimise julguse puudumist. Kasvumõtteviisis elades ma katsetan, ma õpin igal sammul, ma arenen – isegi kui ei lõpeta kooli tähtajaliselt, ei saa valmis oma firma kodulehte, või mida iganes muud, mida on võimalik kitsalt „läbikukkumiseks“ nimetada.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Dr Julie Smith "Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?"Dr Julie Smith “Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?”

Eia Uus soovitab: “Kliiniline psühholoog Dr Julie Smith võttis esimeste seas eesmärgiks TikTokis rääkida vaimsest tervisest – lühidalt, tabavalt, nii et kasu saaks ka inimene, kes väga süveneda ei jõua, aga ometi tahaks paremini elada, ennast ja teisi mõista. Ka tema raamatus on teemad (ärevus, paha tuju, motivatsioon, suured elumuutused, emotsionaalne valu, lein, kriitika, hirm, stress, õnnelikkus jpm) edasi antud lihtsalt mõistetavate lühikeste osadena, kus on palju väärt soovitusi, mille saad kas või otsekohe kasutusele võtta.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Lotta Borg Skoglund "ATH - tublist tüdrukust läbipõlenud naiseks"Lotta Borg Skoglund “ATH – tublist tüdrukust läbipõlenud naiseks”

Eia Uus soovitab: “Inimesed, kes minu kui kogemusnõustaja juurde tulevad, kahtlustavad tihti, et neil on ATH ehk aktiivsus- ja tähelepanuhäire, aga „keegi ei suuda ju tänapäeval enam keskenduda“, „kõik ütlevad mulle, et nemad unustavad ka asju“ ja „ma peaksin lihtsalt ennast kokku võtma“. See raamat seletab imeliselt hästi (ja lühidalt-haaravalt), mis on ATH ja kuidas see naistel väljendub (mitte tingimata ringi jooksmises ja asjade unustamises!) Ma ei tea, kui palju olen kuulnud lauset: „Ma lugesin seda raamatut ja nutsin, sest see on ju minust!“”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Philippa Perry "Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda (ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad"Philippa Perry “Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda (ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad)”

Eia Uus soovitab: “Lapsevanemaks saamine toob enamikel inimestel pinnale siiani ravimata jäänud haavad ning märkamata mõttemustrid ja käitumised. Lugedes tundus, et kõik lapsevanemad võiksid seda lugeda ja tundsin, et raamatust oli päriselt palju kasu.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Katrin Saali Saul “Miks meil paarisuhet ikka nii väga vaja on?”

Katrin Saali Saul "Miks meil paarisuhet ikka nii väga vaja on?"Eia Uus soovitab: “Katrin Saali-Saul kirjutab suhetest ja enesearengust köitvalt ning mõtlemapanevalt. Kuna kõik selle kogumiku tekstid ilmusid algselt Edasis, siis on tegu lihtsasti vastuvõetavate ampsudega, mida saab lugeda ükshaaval, ilma et peaks end väga sügavale teooriasse uputama. Soovitan lugeda nii suhtes kui vallalisel!”

Tutvu raamatuga lähemalt!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives