Kui elutempo kipub praeguses maailmas kiireks minema, siis lauamängude mängimine aitab mõneks hetkeks aja maha võtta, täielikult hetkes viibida ja lõbusalt vaba aega veeta. Üks mis kindel, lauamäng ei küsi aega, vanust ega spetsiifilis oskusi! Võtke kogu perega ette vahva mänguõhtu või kutsu sõbrad külla ja pange üksteise oskused lauamängudes proovile.
Olenemata sellest, kas oled tõeline strateegiamängude meister, kaardimängude fänn või lihtsalt otsid midagi uut ja põnevat mängude maailmas, on meil sulle varuks list kõige populaarsemate lauamängudega. Järgnevalt leiad parimad lauamängud, mis on võitnud mängijate südameid üle maailma. Kõik mängud leiad Rahva Raamatu e-poest.
Põnevad strateegiamängud
Strateegiamängud annavad sulle võimaluse proovile panna oma taibukuse ja planeerimisoskused. Saad silmitsi seista põnevate väljakutsetega ja oma kavalate otsustega kogu mängu käiku mõjutada. Aga millised on need parimad strateegiamängud? Vaatame lähemalt!
Carcassonne
Maailmakuulus “Carcassonne” mäng on hea valik kogu perega mängimiseks. Lauamängu reeglid on lihtsad ja ka mängulaua ülesseadmine võtab vaid mõne hetke. „Carcassonne“ mängus saad ruudukujulisi kaarditükke tõmmates ehitada linnu, põlde, maanteid ja kloostreid ning neid siis omavahel ühendada ja enda omaks kuulutada. Mäng on alati ootamatuseid täis, sest välguvälja kuju muutub pidevalt vastavalt mängijate tõmmatud kaarditükkidele.
Catan
“Catan” lauamäng on armastatud strateegiamäng, kus mängijad võistlevad ressursside pärast, et laiendada oma asulaid ja koguda võidupunkte. Mängijad asuvad võistlema Catani saarel ning nende eesmärgiks on ehitada asulaid, linnu ja teid kindlate ressursside eest. Iga täringuvise aga määrab, millist ressurssi saar toodab ja kes sellest kõige rohkem võidab. Mängu võidab see, kes on strateegiliselt lähenedes rajanud kõige uhkema tsivilisatsiooni.
“Catan” mängul on ka mitmeid laiendeid, populaarsemad neist “Catan meresõitjad” ja “Catan linnad ja rüütlid”
Tiivulised
Kogu pere lauamäng “Tiivulised” on südameid võitnud üle maailma ja kujunenud tõeliseks hittmänguks oma imeilusa disaini, kvaliteetsete mänguosade ja huvitava mängumehaanikaga. “Tiivulised” mäng võimaldab mängijatel kehastuda linnuhuvilisteks, kelle eesmärgiks on laiendada erinevate suleliste looduskaitsealade võrgustikku. Mäng täidab ka harivat eesmärki, sest kaartidelt leiad põnevat informatsiooni linnuliikide kohta.
Splendor
“Splendor” lauamängus saad kehastuda renessansiajastu kaupmeheks ning žetoonide ja kaartide eest soetada kalliskivikaevandusi, erinevaid transpordivahendid ja poode, et koguda maksimaalselt võidupunkte. Kui mängija saab piisavalt jõukaks, võib teda isegi külastada prestiižne aristokraat, kelle külastus suurendab mängija võidupunktide arvu veelgi.
Monopoly
“Monopoly” on üks kõige populaarsemaid ärimänge kogu maailmas. Lauamäng toob kokku pere ja sõbrad unustamatuteks mänguõhtuteks, kus kinnisvaraostud, strateegiline äriplaneerimine ja õnnemäng panevad rikkust jahtima. Kas suudad jääda võitjaks ja viia oma vastased pankrotti või lepid hoopis jagatud kinnisvaraga? “Monopoly” lauamäng sobib suurepäraselt nii kogenud mänguritele kui algajatele mänguhuvilistele. Mäng arendab läbirääkimisoskust, strateegilist mõtlemist ja pakub niisama lõbusat ajaviidet.
Male
Male on rohkem kui lihtsalt lauamäng – see on mõtlemise kunst, kus iga käik nõuab sügavat analüüsi ja planeerimist. Läbi aegade on male olnud tuntud kui mõtlemismäng, mis arendab loogilist mõtlemist, kannatlikkust ja loovust. Malelaud võib olla ka dekoratiivne element sinu kodus, sest valikust leiab väga eriliste nikerdustega malelaua ja malendite komplekte. Koge malemängu võlu, kus igal samm mängulaual on tähtis ja ainult kõige nutikamad suudavad saavutada võidu!
Lõbusad pere- ja seltskonnamängud
Pere- ja seltskonnamängude mängimine on tore ajaviide koos armsate pereliikmete ja heade sõpradega. Pole vahet, kas mängite koos tuntud vanasid klassikuid või võtate igal mänguõhtul ette uue seltskonnamängu, meeleolukas õhkkond on igal juhul garanteeritud. Viska pilk peale parimatele seltskonnamängudele!
Dixit
„Dixit“ lauamäng on kütkestav seiklus, mis paneb sind avastama lugusid, mis peituvad iga pildi taga. „Dixit“ viib sind unustamatule reisile läbi kaunite maastike ja fantaasiarikaste piltide, kus iga kaart pakub uut väljakutset ja võimalust oma loovust avardada. Kõigil kaartidel on midagi ühist – sinu ülesandeks on see õige vihje üles leida ja teiste mängijate lõkse vältida.
Alias
Kaasahaarav sõnaseletusmäng “Alias” sobib hästi igas vanuses mängijatele. Seltskonnamängu eesmärgiks on vihjete abil selgitada oma mängupartneritele võimalikult palju sõnu ilma seletatavat sõna kasutamata. “Alias” lauamängu saab mängida nii kahekesi kui ka suure seltskonnaga. Võidab see, kes suudab seletada kõige rohkem sõnu, mängulaual kõige kaugemale jõuda ja esimesena finišijoone ületada. Tundub lihtne? Kuid liivakell jooksen tühjaks armutult!
Lisaks originaalversioonile leidub ka mitmeid teisi huvitavaid variante “Alias” lauamängust: “Alias. Naised vs mehed”, “Alias Junior”, “Rämmar Alias” ja paljud teised.
Mees, kes teadis ussisõnu
Lauamäng “Mees, kes teadis ussisõnu” on inspireeritud Kivirähki samanimelisest romaanist, mis toob Muinas-Eesti mängijatele veelgi lähemale. Mäng asub kaardimängu ja lauamängu hallil piirialal, kuid pakub siiski unustamatut mängukogemust. “Mees, kes teadis ussisõnu” lauamängus kohtuvad salapära, seninägematud ohud ja väljakutsed ning raamatust tuttavad sõbrad ja vaenlased. Lauamängu reeglid on lihtsad ja iga mängukord on eelmisest erinev ning veelgi põnevam. Sellest saab kindlasti sinu lahutamatu kaaslane lõbusatel õhtutel pere või sõprade seltsis.
Tsirkus
Ajatu klassika! “Tsirkus” lauamäng on tuttav nii noortele kui vanadele ja pakub rõõmsaid mänguelamusi kogu perele. Võitja on see, kes jõuab esimesena finišisse, kuid tee sinna ei pruugi üldse lihtne olla.
Kluster
Lauamäng “Kluster” on viimase aja üks populaarseimaid mänge, mis paneb proovile mängijate osavuse. Läuamäng on lühikese mänguajaga, kiiretempoline, pööraselt lõbus ja piisavalt kompaktne, et see kõikjale kaasa haarata. “Kluster” mäng on äärmiselt lihtne, kuid siiski täis strateegiat. Mängijate vahel jaotatakse võrdselt ära magnetkivid, mida peab asetama nööriga piiritletud alale. Võidab see mängija, kes suudab esimesena magnetitest lahti saada.
Kui klassikaline “Kluster” on mõeldud mängimiseks 1-4 inimesele, siis “Kluster Duo” lauamängu saab mängida kahekesi.
Scrabble
Pane proovile oma sõnaosavus! “Scrabble“ on suurepärane viis aja veetmiseks koos pere või sõpradega ning samas arendab see su keeletunnetust, taibukust ja loovust. Mängus tuleb täheklotse kasutades kokku panna sõnu. Erinevad tähed annavad erineva hulga punkte ja ka sõnade paigutus mängulaual mõjutab punktisummat. Mängu lõpus liidetakse punktid kokku ning selgitatakse välja kõige keeleosavam võitja.
Eesti mäng
Kui palju tead sina Eesti kohta? Hiilga oma teadmistega ja vasta kodumaa kohta käivatele küsimustele. „Eesti mäng“ lauamängus leiad küsimusi pea iga maakonna ja valdkonnakonna kohta. Valikvastused ja põnevad vihjed teevad mängu sobivaks igas vanuses mängijatele.
Kaasahaaravad kaardimängud
Kaardimänge saad mängida kõikjal! Võid vahva kaardimänguõhtu ette võtta nii kodus, sõprade juures kui reisil olles. Viska vaid kompaktne kaardimäng kotti ja oledki valmis toredaks ajaviiteks.
Mida MEEMI?!
Lauamäng “Mida MEEMI?!” on kodumaine kohandus TikTokis kuulsust kogunud “What Do You Meme” mängust. Lustlikus mängus saad eestlastele tuntud tegelastega pildikaartidele leida võimalikult humoorikaid vasteid tekstikaartide näol. Kõikidest mängijatest saavad naljakate meemide loojad ja lõbus õhtu on garanteeritud.
Dobble
“Dobble” on lõbus ja kaasahaarav kaardimäng, kus mängijad peavad kiiresti leidma kahel kaardil sarnase kujundi. Mängus on 55 kaarti, igal kaardil on kaheksa erinevat sümbolit, millest üks on ühine teisel kaardil olevaga. Mängu eesmärk on olla esimene, kes märkab ühist sümbolit ning kogub kõige rohkem kaarte. “Dobble” mäng sobib suurepäraselt nii lastele kui ka täiskasvanutele, arendades kiiret reaktsiooni, tähelepanu ja pakkudes lõbusat mängukogemust. Mängu saab mändiga viies erinevas versioonis, mis põhinevad kõik vaatlusel ja kiirusel.
Uno
“UNO” kaardimäng on põnev ja kaasahaarav, mis sobib suurepäraselt igas vanuses mängijatele. Mängu eesmärk on vabaneda kaartidest, sobitades neid vastavalt värvidele ja numbritele. Kui mängijal jääb kätte vaid üks kaart, tuleb hüüda “UNO!” Põnevust lisavad ka tegevuskaardid ja fantaasiakaardid, mis võimaldavad mängu kulgu muuta.
Lisaks klassikalisele “UNO” mängule on olemas ka “UNO junior”, “UNO flip” ja palju teisi eriversioone.