Elina Naan on Yin jooga õpetaja ja teetseremooniate korraldaja, kellelt hiljuti ilmus esikluulekogu “Lukuga päevik“. Sinna on kokku köidetud aastate jooksul peitu kirjutatud read. “Intiimne, aus, vahetu.” …nagu on mõned, kes lugenud, teatanud. Sel kuul jagab Elina meiega Rahva Raamatu Viru Keskuse kaupluse “Mina loen” seinal oma lemmikraamatuid ning soovitab kõigil iseennast kuulata!
Tõnu Õnnepalu “Paradiis”
Paradiis on üks koht ja üks aeg. Koht – väike küla Hiiumaa läänerannikul metsa ja mere vahel, aeg – põhiliselt 1980. aastate lõpp. See aeg ja see koht jõuavad meieni kirjadena autorilt. Realistlikus, aga samas piibellik-müütilises laadis jutustavad need pihtimuslikud kirjad korraga autori enda, ühe küla ja seal elanud inimeste lugu. Loe edasi…
Elina Naan soovitab: “Läbi viimaste aastate tulen ikka ja jälle “Paradiisi” juurde tagasi. Õnnepalu dikteeritud tempo sunnib sümpaatselt oma kiirustamisi ja peatumisi üle vaatama. Armastan Hiiumaad, Kõpu poolsaart, sellest ilmselt ühtevõnkumine.”
Clarissa Pinkola Estes “Naised, kes jooksevad huntidega”
Eluterve naisterahvas on paljuski hunditaoline: ta on võimas, vaistlik, elujõudu pilgeni täis, kartmatu leidlik ja ustav. Ta on võimeline kõrgele kargama, saaki küttima, elu andma ja elu eest seisma. Eemaldumine ürgloodusest on põhjustanud nihke tänapäeva naise isiksuses. Loe edasi…
Elina Naan soovitab: “Raamat, mille võiksid läbi töötada nii mehed, kui naised. Ürgsetest instinktidest on tänapäeval ja tulevikus aina enam kasu, et sel planeedil ellu jääda. See on austusavaldus elule ja loodule ‒ kõik on üks.”
Neal Donald Walsch “Jutuajamised jumalaga” II
Tegu on teise raamatuga triloogiast “Jutuajamised Jumalaga”. Kui esimene raamat selgitas eelkõige isikliku eluga seotud küsimusi, siis teine kahekõne osa käsitleb meie isikliku elu laiemaid aspekte, samuti ülemaailmse tähendusega geofüüsikalisi ja geopoliitilisi kaalutlusi. Kogu käsitletav problemaatika on asetatud laiemasse inimlik-jumalikku konteksti, pakkudes julgetele ja ärksatele asendamatut mõtlemis- ja tunnetusainet. Ning võimaldades meil leida vastuseid elu põhjapanevaimatele küsimustele. . . Loe edasi…
Elina Naan soovitab: “Küsimused ja vastused. Igapäevane teema. Aga kui küsimused on imelihtsad, elulised ja imekeerulised korraga, siis peavad vastused olema terviklikud ja jätma ruumi igaühe enda tõele. Iseendaks kasvamise raamat.”
Ilmar Tomusk “Triinu Tomat”
Triinu on viieaastane tüdruk, kellel on oma tuba, ema ja isa ning sõbrad Liisu ja Oliivia. Triinule meeldib basseinis sulistada, saunas higistada ja suvel vanaema juures käia. Kui ta on terve aasta olnud viieaastane, saab ta kuueseks ning otsustab hakata põllumeheks. Kui sa seda raamatut ei loe, ei saagi sa teada, mis sellest lõpuks välja tuleb. Vaata raamatut!
Elina Naan soovitab: “Loen seda raamatut oma 4-aastasele tütrele. Mõlemad kihistame naerda. Mulle meeldib, kui lasteraamatus on ridade vahel ainest ka täiskasvanule. Värvikaid tegelasi täis lugu ja tomatid.”
Liina Ravneet Elvik “Kundalini jooga. Teekond imelisse võlumaailma”
Eestlasest joogaõpetaja Liina Elviku raamat viib sind kundalini jooga maagilisse salamaailma – õpetuste juurde, mis olid kunagi kättesaadavad vaid valitsejatele, kuid nüüd on avatud teenima igat inimhinge. Iidsed joogatarkused õpetavad sulle, kuidas elada siin maailmas õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna, mõista ja hoida harmoonilises tasakaalus keha, meelt ja hinge ning suhteid iseenda ja teistega. Mida süüa, et tervis oleks tugev ja meel erk. Loe edasi…
Elina Naan soovitab: “Liina Ravneet Elvik on suutnud joogatarkused läbi oma pehme ja mängulise keelekasutuse tõlkida kõigile arusaadavasse keelde. Väga soe soovitus juba teismelistele tüdrukutelegi, kes teadlikkuse teemasid kompama hakkavad, naistest rääkimata.”
Mikk Sarv, Kristel Vilbaste “Iseendast algav sugupuu”
Maailm muutub ööpäevaringiga valgeks ja pimedaks, aastaringiga suveks ja talveks. Midagi sarnast toimub ka meis igaühes eneses. Oleme oma vanematelt pärinud viisi, kuidas reageerime pingeolukorras, soodumused haigestuda ja terveneda ning veel palju muudki. Kui teame lugusid oma esivanematest, kui peame ja hoiame lugu nendest, suudame paremini mõista, miks kipume käituma ühel või teisel moel. See raamat on esivanemate ja oma looga sideme loomise põnev lugu, kus sugupuu koostamine algab iseendast. Loe edasi…
Elina Naan soovitab: “Mikk Sarv ja Kristel Vilbaste on sümpaatselt avanud esivanemate teemat, sidunud tarkused aastaringi loogikaga ja lisanud šamanistlikku vaatenurka – võtan seda kui õpikut, et terviklikumaks kasvada ning omi suhteid pereridades avastada ning korrastada.”
Peter Wohlleben “The Hidden Life of Trees”
Kas puud on sotsiaalsed olendid? Metsnik ja kirjanik Peter Wohlleben tõestab veenvalt, et tõesti, mets on sotsiaalvõrgustik. Ta kirjeldab põhjapanevatele uutele teaduslikele avastustele toetudes, kuidas puud on nagu inimperekonnad: puuvanemad elavad koos oma lastega, suhtlevad nendega, toetavad neid kasvamisel, jagavad toiteaineid nendega, kes on haiged või vaevatud, ja isegi hoiatavad üksteist ähvardavast ohust. Loe edasi…
Elina Naan soovitab: “Kohustuslik kirjandus! Maailmas, kus metsa arutult raiutakse, avab teos erakordseid fakte puude kommunikatsiooni teemadel, selgitab läbi teaduslike uuringute ning inimlike taipamiste, miks me koos eksisteerime ja kuidas see vajalik on. Arvasin, et tunnen loodust, ent sain väga palju uut ja inspireerivat teada.”
Elina Naan “Lukuga päevik”
“Lukuga Päevik” on Elina Naani esimene luulekogu, kuhu on kokku köidetud aastate jooksul peitu kirjutatud read. Intiimne, aus, vahetu.
Vaata raamatut.