Mina loen… Olavi Ruitlane

12669198_10153907178734324_509598604_o-001
Kirjanik Olavi Ruitlane kirjutas Viru Keskuse Rahva Raamatu soovituste seinale oma lemmikraamatud!

Milliseid raamatuid Võrust pärit kirjamees lugeda soovitab?

 

 

 

 Jaanus Adamson “Freudi häda”

freudi-häda-kirjutisi-2004-2013Olavi Ruitlane soovitab: Siis unenäo ma nägin õige ropu/et kokku sain ma suure rotiga /kes hoiatas et kui veel katsun nokut/Juut Sigmund tuleb musta kotiga…”

Psühhoanalüüsi rajaja Sigmund Freudi mõttepärandile toetuv ja seda lahkav tekstikogumik on intellektuaalselt köitev retk kultuuri süvahoovuste ja inimhinge saladuste tundmaõppimiseks. Autori huviorbiidis on nii psühhoanalüütikud (Carl Gustav Jung, Jacques Lacan), filosoofid-mõtlejad (Slavoj Žižek, Albert Camus, Maurice Merleau-Ponty jt) kui ka kirjanikud (Virginia Woolf, Franz Kafka, Isaac Bashevis Singer jt). Loe lähemalt...

Margo Vaino “Makilint mälus”

makilint-mälus

Olavi Ruitlane soovitab: “Värssromaan, nostalgiline, detailirohke ja nauditav. Margo Vaino on üks tegija mees!

Margo Vaino on eesti kirjanduse kuldajastu tüüpiline esindaja, üks meie mõjurikkamaid lembelüürikuid ning kadunud põlvkonna kroonik, vastses värssromaanis räägib autor kaheksakümnendate kadunud põlvkonna kaasahaarava loo: armastus, kohtuotsuse edasikaebamine, infarkt, žiguli õlu ja uudisteprogramm Vremja. „Makilint mälus“ ühendab endas Kreutzwaldi ja Trapeeži parimad omadused. Loe lähemalt...

Jüri Kolk “Mee lakkumine ei ole meelakkumine”

mee-lakkumine-ei-ole-meelakkumineOlavi Ruitlane soovitab: Kõik Kolgi raamatud on väga head, lisaks Kolk on mantlipärija. Ühel päeval pärib Jüri Kolk kõik maailma mantlid!”

Jüri Kolk on eesti kirjanduse kuldajastu tüüpiline esindaja, üks meie mõjurikkamaid jutukirjanikke ning suurepärane poeet, selles raamatus on kõik, mis ühes luulemenukis peab olema: äng, armastus, looduse ilu, igavikumelu ja maailmavalu. „Mee lakkumine ei ole meelakkumine“ ühendab endas Alliksaare ja Üdi parimad omadused. Loe lähemalt...

Indrek Koff “Kirju koer”

kirju-koerOlavi Ruitlane soovitab: Oioi kui hea lasteraamat. Millises ilusas eesti keeles. Premeerige otsekohe oma lapsi sellisega, nad on seda väärt!”

Ilus kirju koer võidakse kõige julmemal viisil ära süüa. Rebane võib olla nii väsinud ja kurb, et ei taha enam eladagi, aga siis võib ta suures hämaras metsas ootamatult kuulda, kuidas teda hõikab tema sõber Teine Rebane, ja saada rõõmsaks tagasi. Loe lähemalt...

Sven Kivisildnik “(:) Kivisldnik 100”

kivisildnik-100

Olavi Ruitlane soovitab:” Allahindluseta: Ülikõva, pöörane ja geniaalne!”

 Suuremas kogus suurt luulet, koostanud fs.
Loe lähemalt...

Mait Vaik “Juss ja vennad”

juss ja vennad_kaas.indd
Olavi Ruitlane soovitab: Need on kreisid vennad. Üks pöörasemaid ja äkilisemaid lugemisi, mis eesti keeles kirja pandud.”
“Juss ja vennad” on jutustused, kus kümneaastane Eestimaa kolka külas elav peategelane koos vanemate vendadega võtab ette just mitte alati eakohaseid tegemisi ja seiklusi.
Raamat sisaldab ebatsensuurseid väljendeid, kuna autor on veendunud, et just selline keelekasutus on jutustuse tegelastele kahjuks omane. Loe edasi…

Võru päritolu kirjamehe Olavi Ruitlase viimane proosateos on “Vee peal” 2005. aastal avaldatud “Kroonu” pälvis mitmeid kirjandusauhindu ning 2009. aastal ilmunud romaanist “Naine” kujunes bestseller.

“Vee peal”

vee-pealRaamatu Vee peal” sündmused leiavad aset Võru linnas aastatel 1981-1982. Tollane realasus, ajastutruud elupildid ning peategelase põgenemised selle eest kalavetele kõnetavad ilmselgelt ka praegu. Piirid inimlikkuse ja ebainimlikkuse vahel on haprad, heatahtlikkusest võib teisipidi saada koorem.

Kindlasti on “Vee peal”inimeseks olemise ja jäämise manifest, ilus armastuslugu, kirglike kalapüügihetkedega kalameesteraamat, asjalik lugemine nii täiskasvanutele kui noortele. Loe lähemalt…

“Kroonu”

kroonuRomaani peategelased Stepan Siska, Peeter Keerits ja Heino Ülane võetakse Nõukogude Armeesse aega teenima Nõukogude Liidu viimastel aastatel. Kolm eestlast saavad sõjaväes üllatavalt hästi hakkama ja valmistavad ülemustele palju muret ning sekeldusi.

Loe lähemalt…

“Naine”

naine

Miks on meeste keskmine eluiga naiste omast tunduvalt lühem? Mida sellist laob ühiskond meeste õlgadele, et nad seda kanda ei jõua? Marju Lauristin on nimetanud mehi nõrgemaks sugupooleks… Miks? Romaan Naine vastab nendele küsimustele, jutustades eluvõõrikust noore kirjaniku vabadusvõitlusest kehtestatud normidega ning püüdlustest end mehena identifitseerida.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives