Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.
Novembrikuu soovituste hulka kuuluvad Lauri Räppi ilmeluule kogumik “Lihtsate asjade tähtsus”, Tauno Vahteri tõestisündinud lool põhinev “Madis Jeffersoni 11 põgenemist”, menuautor J.K. Rowlingu sulest tulnud ideaalne jõuluraamat “Jõulupõrsas” ja David Vseviovi ilukirjanduslik-dokumentaalne fiktsiooniteos “Onu Moritza sõnaraamat”.
Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Madeline Milleri eepilist ja arvukalt auhindu võitnud raamatut “Song of Achilles”.
Tagatipuks soovitame midagi ka mängusõpradele – igale vanusegrupile sobilik ja lustlik seltskonnamäng “Pictionary Air”!
Lauri Räpp “Lihtsate asjade tähtsus”
Lauri Räpp on avaldanud neli raamatut, mida on müüdud kokku üle 7000 eksemplari. Tal on Instagramis üle 14 500 jälgija, mis teeb temast Eesti suurima jälgijaskonnaga tekste ja luuletusi postitava inimese. Käesolev teos on kui luule- ja lühiproosa vormis enesearenguraamat, mis aitab toime tulla eluraskuste ja kaotustega ning näitab, et alati on lootust ja et kõik on võimalik.
“See, mis sa endast välja annad, tuleb ühel päeval su juurde tagasi,“ kordas mu kadunud vanaema, pisike kui kirsikivi, aga sisimas suur nagu ilmaruum. See lause on minu piibel, mu usk, mu mantra. Sest kõik tuleb ringiga tagasi. Ja läheb edasi. Vaenamine vaenlastena. Vimm vihkamisena. Hea headusena. Soe soojusena. Elu peegeldab alati vastu. Milline kergendus on mõista nende kõige lihtsamate asjade võlu. – Lauri Räpp
Tauno Vahter “Madis Jeffersoni 11 põgenemist”
Kõik tahavad mõnikord põgeneda, kuid Madis Jefferson on põgenenud terve elu: kodunt, sõjaväest, laevalt, Eestist, vanglast ja mujalt. Juhuse ning veidra sisemise tungi tõttu sattub Madis Jefferson mitmele mandrile, keset suuri ajaloosündmusi ning on oma mitme nime all korduvalt tagaotsitav, tema uskumatu juhtumiga näevad vaeva politsei, nõukogude julgeolek ja sõjavägi.
„Madis Jeffersoni 11 põgenemist“ põhineb tõestisündinud lool ning on kirjutatud Eesti ja USA arhiivides leiduva materjali alusel.
J. K. Rowling “Jõulupõrsas”
Jackile on kallis tema lapsepõlve mänguasi See Põlsas, kes on talle alati toeks olnud, nii heas kui halvas. Kuni ühel jõululaupäeval juhtub midagi kohutavat: See Põlsas kaob ära. Aga jõululaupäev on imede ja lootusetute juhtumite õhtu, kui kõik asjad võivad ellu ärgata … isegi mänguasjad. Nii võtavad Jack ja Jõulupõrsas (Selle Põlsa tüütu asendaja) ette hämmastava teekonna läbi Kadunute maa. Koos kõneleva Toidukarbi, vapra Kompassi ja tiivulise Lootusega asuvad nad hirmuäratava mänguasju purustava Kaotaja käest päästma parimat sõpra, kes Jackil eales olnud.
See on maailma üha parima jutuvestja südantsoojendav ja haarav seikluslugu ühe lapse armastusest tema kõige kallima asja vastu, ja sellest, kui kaugele ta on valmis selle leidmiseks minema.
David Vseviov “Onu Moritza sõnaraamat”
„Onu Moritza sõnaraamat“ on mõtteline jätk David Vseviovi raamatule „Elulugu. Kaks esimest nädalat“.
„Onu Moritza sõnaraamatut“ võib nimetada ilukirjanduslik-dokumentaalseks fiktsiooniks, milles segunevad reaalsus ja väljamõeldis. Tegemist on David Vseviovi perekonnasõbra „onu Moritza“ koostatud ning juhuslikult ja tagantjärele autori kätte sattunud niinimetatud sõnaraamatuga, mille eesmärgiks oli jagada Davidile õpetussõnu ja tegutsemisjuhendeid tulevikuks. Millistest valikutest „onu Moritz“ seejuures lähtus, on raske öelda, kuid valdavalt on tema õpetussõnade aluseks isiklikud läbielamised ja kogemused. Need läbielamised ja kogemused moodustavadki raamatu mitmekümnest loost koosneva paleti.
Madeline Miller “Song of Achilles”
Greece in the age of heroes. Patroclus, an awkward young prince, has been exiled to the court of King Peleus and his perfect son Achilles. Despite their differences, Achilles befriends the shamed prince, and as they grow into young men skilled in the arts of war and medicine, their bond blossoms into something deeper – despite the displeasure of Achilles’s mother Thetis, a cruel sea goddess.
But when word comes that Helen of Sparta has been kidnapped, Achilles must go to war in distant Troy and fulfill his destiny. Torn between love and fear for his friend, Patroclus goes with him, little knowing that the years that follow will test everything they hold dear.
Edgar Valter “ПОКИ И ПЕКА”
Пека, мудрый старец, живущий на хуторе в лесу, и его верные друзья поки – болотные кочки – не только живут и дружат в любимом пространстве природы, но и вместе познают мир.
Любознательности поков нет предела: откуда взялся огонь; как получить берёзовый сок и не повредить дерево; с какой скоростью летает жук и кто накрывает стол к его рождению; как сотворил человека; кто держит небо; ледокол или трясогузка, а ещё – бурозубка или трясогузка; почему комары пьют кровь и почему пищат; с какой скоростью летают стриж, ворона, стрекоза; зачем лосю рога?
Seltskonnamäng Pictionary Air
Kas sa oled kunagi õhku joonistanud? Pictionary Air annab joonistusmängule hoopis uue pöörde. Lae alla tasuta eestikeelne äpp, suuna kaamera joonistaja poole ja vaata kuidas kujutis tekib ekraanile. Kaasas olevad vihjekaardid annavad joonistajale teada, mida ta peab joonistama. Teised peavad ekraanile ilmuva pildi järgi ära arvama, mida joonistatakse.
Pictionary Air ™ sobib suurepäraselt igaks peo- või mänguõhtuks sõprade või perega.
Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!
Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!