14 tsitaati Aleksandr Šepsi raamatust “Meedium. Otsides elu mõtet”

Oktoobris ilmus eesti keeles Aleksandr Šepsi ülimenukas esoteerikaraamat “Meedium. Otsides elu mõtet“, mis sai kohe ka 2017. aasta üheks menukaimaks raamatuks! Järgnevalt toome teieni raamatust Venemaa võimsaima meediumi parimad tsitaadid elu kohta:

  1. Sõna „elu” kutsub kõige sagedamini esile assotsiatsioonid teatud harmoonia, liikumise või arenguga. Tõenäoliselt ei seosta te seda näiteks mahapõlenud metsa või lõhutud sillaga. Sõna „elu” sisendab lootust, annab eesmärgi ja valitseb iga takistust teekonnal.
  2. Inimkond on suuremas osas täiesti unustanud oma peamise relva – vaimse tugevuse. Uskuge, oma vaimu on märksa keerulisem kasvatada kui keha.
  3. Olen alati imetlenud vaatepilti, kui tilluke rohulible murrab end läbi paksu asfaldi! Taim ei pinguta – see näeb välja täiesti enesekindel ja terve, see lihtsalt elab. See vaatepilt lummab ja üllatab ning viib samal ajal ühele huvitavale mõttele… Kõik on universumis oluline!
  4. Kõik vanemad ei õpeta oma lastele, kuidas remontida katkiseid „sõpru” või otsida kaotsiläinuid. Nad lihtsalt ostavad uued.
  5. Hinged ütlevad, et kui inimene hakkab mingit asja või eset kalliks pidama, siis see tõepoolest ärkab ellu – sõna otseses mõttes!
  6. Enamik inimesi määratleb asjade positsiooni. See ei ole kaugeltki alati hea, ent ometi on see nii. Kuid tõmmake elementaarne paralleel ja mänguasjade asemel kujutage ette päris inimesi…
  7. Lihtsalt kuulake ükskord vihma ja püüdke vaadata sellele teise pilguga. Asjata pole vihma all absoluutselt kõik võrdsed ning juba iidsetest aegadest peale on vihma nimetatud elu toojaks…
  8. Tuul on unikaalne elusolend, kes rändab ringi maailmades, jäädes kõigis nähtamatuks. Ta on oma umbisikulisuses ja võimsuses tõesti suurepärane. Hinged ütlevad, et elame seni, kuni oleme võimelised tundma tuule puudutust. Ja meid puudutades ta vaid tervitab seda, mis mitmekordistab looduse arvuka loomingu teisi vorme. Ta tervitab elu ennast…
  9. Maailmaruum… Ääretu, köitev, hirmutav ja nii kutsuv. Lapsepõlves armastasin veeta suveöid lõkke ääres. Pikutada, pea rõivahunnikule toetatud, otse suvilatanumal, ja silmitseda tohutut ruumi, kust maailmad mulle silma pilgutasid. Teate, ma tõesti ei mõista inimesi, kes usuvad kindlalt, et me oleme universumis täiesti üksi.
  10. Pole olemas „musta” ja „valget” maagiat – maagia on üks ja ainus.
  11. Silmad on meie imelise ja keerulise organismi üks keerukamaid osi. Tänu silmadele näeme teisi inimesi, esemeid, teid, erinevaid värve ja nii edasi. Nende abil saame köita, endaga kaasa viia ja isegi… tappa.
  12. Vaadates inimestele silma, tulin ükskord järeldusele, et enamik tahab meeleheitlikult näha rohkem, kuid vaid vähesed püüavad kõigepelt endasse vaadata…
  13. Me lihtsalt vajame kaaslasi keerulisel ja kütkestaval eluteel. Kedagi, kellega jagada saladusi, nutta ja naerda, tülitseda ja leppida ning hiljem meenutada kõike head ja ilusat, mida külg külje kõrval on kogetud.
  14. „Hingata – see on imeline! Tunda lõhna, äratada oma mälu ja mõista, et oled tõeliselt elus“, – nii räägivad need, kes tõeliselt hindavad elu. Nii räägivad surnud.

Aleksandr Šeps “Meedium. Otsides elu mõtet”

Selles raamatus soovitan teil üritada leida elu seal, kus selle otsimine poleks varem teile pähegi tulnud. See ei tähenda sugugi seda, et naaseme igikeltsa või ookeani sügavustesse ning jahime bioloogilisi sensatsioone. Näitan teile, et elu – see on tohutult enamat kui hingamine, kasvamine ja südamelöögid. Elu on tõusud ja mõõnad, mõtted ja oletused, sünd ja surm. Jah, te ei lugenud valesti. Just surmast saab elu algus. Kujuteldamatu ja ettearvamatu teekonna algus. Olge valmis heitma pilku maailmale täiesti teisest küljest. Loe edasi…

Vaata Aleksandr Šepsi raamatuesitlust Tallinnas!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives