Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni 4 raamatut, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu jooksul teeme sind valitud raamatutega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.
Septembris soovitame sulle Andrus Kivirähki kauaoodatud uut romaani “Sinine sarvedega loom”, John Fowlesi müstilise atmosfääriga romaani “Maag”, Tove Janssoni lastekirjanduse absoluutset klassikat “Muumipapa ja meri” ja Greta Thunbergi maailmamuutvat ja murrangulist kõnedekogu “No One is Too Small to Make a Difference”.
Andrus Kivirähk “Sinine sarvedega loom”
Andrus Kivirähki kauaoodatud uus romaan, mis on libapäevik ja justkui kunstnik Oskar Kallase sulest, aga mille tegelikult on kirjutanud Andrus Kivirähk.
Ostsin enesele täna kaustiku. Küll on ilus kaustik! Seest ruuduline, aga kaaned niisugused laigulised, justkui mõne isevärki looma nahk. Ega ta päris nahk küll muidugi ei ole, ikka papp, aga naha moodi. Tumesinised laigud helesinise peal justkui vihmapilved suvetaevas. Mina kujutan ette, et see võiks üks uhke elajas olla, kellel niisugune nahk seljas kasvab. Tal võiksid sarved ka peas olla, aga kits või põder ta ei oleks, ta oleks hoopis isemoodi. Hommikuti võiks teda kusagil metsaservas näha saada, kui ta tuleb puude vahelt välja kastesele aasale. Vaatad – ja suu vajub ammuli.
Ei tea, mis häält see loom teha võiks? Mingit häält ta kindlasti teeks, kui ta sedasi metsast lagedale ilmub. Seda mina usun üpris kindlasti. Loe edasi…
John Fowles “Maag”
Fowlesi loomingus on korduvaks motiiviks kangelase konflikt eneseteostuse ning ühiskonnas eksisteerivate reeglite vahel. Tihti juhatab kangelast vabaduse poole keegi saladuslik tundmatu ning teetähiseks pole mitte keelud ja käsud, vaid üha uued mõistatused. Nii satub ka „Maagi” minategelane Nicholas Urfe ühel Kreeka saarel psühholoogilisse mängu, milles põimuvad tihedalt reaalsus ja illusioonid.
Eessõnas Fowlesi peateoseks peetud „Maagile” on autor öelnud, et raamatu tähendus on just see reaktsioon, mille raamat lugejas esile kutsub, ning ta ei taha öelda, nagu oleks olemas mingi „õige” reaktsioon. Loe edasi…
Tove Jansson “Muumipapa ja meri”
Põhjamaise mere- ja papakirjanduse klassika, Tove Janssoni „Muumipapa ja meri“ ilmus esmakordselt 1965. aastal, eesti keeles Vladimir Beekmani tõlkes 1975. Nüüd on see liigutav pere- ja merelugu autori illustratsioonidega iseseisvana kõvade kaante vahel taas saadaval!
Kaugel meres asus saar. Saarel oli majakas, mis ei töötanud. Neeme peal elas üksik kalur. Sellele saarele tõigi Muumipapa elama oma pere.
Muumipapa oli unistanud seiklusest. Aga saar oli väga erinev nende kodusest Muumiorust. See oli üksildane ja metsik. Tundus, et see muudab peagi neid kõiki, peale väikese My. Kõige raskem oli läbi saada merega. Selleks oli vaja suurt tormi, päästeaktsiooni ja tuletornis tule süütamist. Merel võis olla lihtsalt natuke või ka hirmus halb iseloom, aga ta oli igatahes hea vastane. Loe edasi…
Greta Thunberg “No One is Too Small to Make a Difference”
Noore aktivisti ja oma ajastu hääleks nimetatud Greta Thunbergi maailmamuutev ja murranguline kõnedekogu.
Ingliskeelse raamatu tutvustus: This book brings you Greta in her own words, for the first time. Collecting her speeches that have made history across Europe, from the UN to mass street protests, No One Is Too Small to Make A Difference is a rallying cry for why we must all wake up and fight to protect the living planet, no matter how powerless we feel. Our future depends upon it. Loe edasi…
Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki või Instagrami!