Spordi- ja tennisesõprade rõõmuks on ilmunud kauaoodatud raamat “Võitlejahing”, mille kaante vahele on Eia Uus kirja pannud loo Anett Kontaveidist. Paar aastat tagasi maailma teiseks reketiks tõusnud ja aasta tagasi karjääri lõpetanud Anett Kontaveit räägib raamatus oma elust maailma tipptennises. Konkurentsitiheda spordimaailma asemel žongleerib ta nüüd elu üliõpilase ja värske emana.
Uue raamatu ilmumisega seoses jagas Anett meile oma raamatusoovitusi. Vaata lähemalt, millised on need kuus raamatut, mis on Anetti erinevatel eluettapidel saatnud ja mida ta soovitab lugeda!
Haruki Murakami “Norra Mets”
Anett soovitab: “See on üks mu lemmikromaane ja tänaseks klassik, mida iga inimene võiks elus korra lugeda. Üksildusest ja inimeseks olemise mõtestamisest.”
Haruki Murakami ühe tuntuima teose pealkiri „Norra mets” on pärit biitlite laulust, mille kuulmine toob raamatu minategelasele Watanabele meelde tema esimese armastatu Naoko, tema parima sõbra kallima. Watanabe kandub mõtetes tagasi kahekümne aasta tagusesse aega, mil ta oli üliõpilane Tokyos.
“Imelised nädalad”
Anett soovitab: “Beebi aju areneb alates munaraku viljastumisest üsnagi ettearvatavas tempos. Hollandi teadlased valmistavad vanemad ette arenguhüpeteks ning kuidas beebit sel ajal toetada ja arendada.”
„Imelised nädalad“ on välja antud juba 25 riigis ja seda on üle maailma müüdud rohkem kui 2 miljonit eksemplari. Tegu on viimase aja ühe olulisema ja põhjalikuma väikelaste arengut käsitleva raamatuga.
Jay Shetty “Mõtle nagu munk”
Anett soovitab: “Kuidas leida oma eesmärk, vabaneda negatiivsusest, lõpetada ülemõtlemine ja väga palju teisi võimalusi oma elu paremaks elada. Olen seda raamatut korduvalt kinkinud.”
Selles inspireerivas raamatus lähtub Shetty oma rikkalikest kogemustest elust mungana, et aidata meil ületada takistused teel rahu ja eesmärgini, mis peitub meis kõigis. Munkade õppetunnid on sügavad, kuid tihti abstraktsed. Shetty muudab need praktiliseteks nõuanneteks ja harjutusteks, mis aitavad vähendada stressi, parandada keskendumisvõimet ja suhteid ning avastada oma peidetud võimed.
Stephanie Meyer “Noorkuu”
Anett soovitab: “„Videviku“ saaga raamatud olid 12-13-aastasena mu absoluutsed lemmikud. Need võiks lugemismõnu pakkuda ka tänapäeva noorele.”
Kirglikus, haaravas ja liigutavas „Noorkuus“, mis on järg „Videvikule“, põimuvad romantika ja põnevus vastupandamatult ja lugu võtab tõeliselt üleloomuliku pöörde.
Alex Michaelides “Vaikiv patsient”
Anett soovitab: “Psühholoogiline triller naisest, kes on mõrvanud oma mehe ja sellest päevast alates vaikinud, ning psühholoogist, kes peab ta rääkima saama. Väga köitev!”
„Vaikiv patsient” on Kreeka-Küprose-Inglise päritolu Alex Michaelidese esimene romaan, 2019. aasta kõmulisim põnevik, mille tõlkeõigused müüdi juba enne ilmumist rekordiliselt 37 riiki. Raamat tõusis kiiresti nii New York Timesi kui ka Sunday Timesi edetabelite esikohale.
James Clear “Aatomharjumused”
Anett soovitab: “Kuidas lihtsate võtetega halbu harjumusi murda ja häid harjumusi luua. Clear kirjutab imeväikeste sammude suurest mõjust – näiteks ära võta eesmärgiks joosta 5 km, vaid üksnes jooksuriietes õue minna!”
Olgu missiooniks puusalt paar kilo maha raputada, esimene maraton läbida või töises plaanis uhke kannapööre korraldada, veename end tihti, et suur edu nõuab suuri samme. Tegelikult taandub aga kogu maagia igapäevaharjumustele, mitte kord elus tehtud muudatusele, selgitab James Clear oma raamatus „Aatomharjumused“.
Eia Uus “Anett Kontaveit. Võitlejahing”
Anett Kontaveit pühendas 20 aastat oma elust tennisele. Lugematul arvul tunde väljakul, erinevates trennides, jõusaalis, turniiridel. Võite ja kaotusi, tõuse ja langusi, higi, verd ja pisaraid – aga ka suurt võidujoovastust ja vägevaid hetki. Ta sai hakkama millegi erakordsega, võites kuus WTA turniiri ja tõustes maailma edetabelis teisele kohale. Meedias on Anett siiani rääkinud peamiselt võistlustest ja väga vähe kõigest sellest, mis leidis aset väljakult eemal.
Selle raamatu kaante vahele on Eia Uus kirja pannud Aneti loo võimalikult ehedalt ja otse, just nii, nagu Anett ise seda jutustab ja mõtestab.
Postituse foto: Cärol Liis Metsla