Rahva Raamat pühendab tänavu terve veebruarikuu armastusele. Armastusekuu puhul jagame teiega hulganisti temaatilisi raamatusoovitusi. Seekordses postituses toome välja psühhoterapeut Katrin Saali Sauli raamatusoovitused, mille kohta ütleb ta ise nii: “Kõik need teosed näitavad armastust, seda tabamatut, kirjeldamatut, mägesid liigutavat jõudu. Ükski neist pole lääge kirjeldus. Neis kõigis on ka armastuse lahutamatut koostisosa – valu, kasvamist, valet ja loobumist.”
Louis de Bernieres “Captain Corelli’s Mandolin”
Gabriel Garcia Marquez “Love In The Time Of Cholera”
Florentino Ariza has never forgotten his first love. He has waited nearly a lifetime in silence since his beloved Fermina married another man. No woman can replace her in his heart. But now her husband is dead. Finally – after fifty-one years, nine months and four days – Florentino has another chance to declare his eternal passion and win her back. Will love that has survived half a century remain unrequited?
Somerset Maugham “Razor’s Edge”
The progress of this spiritual odyssey involves him with some of Maugham’s most brillant characters – his fiancee Isabel, whose choice between love and wealth have lifelong repercussions, and Elliot Templeton, her uncle, a classic expatriate American snob.
Aleksandr Puškin “Jevgeni Onegin”
Eugene Onegin – presented here in a sparkling translation by Roger Clarke, along with extensive notes and commentary – was the founding text of modern Russian literature.
Lev Tolstoi “Anna Karenina”
Anna is a beautiful, intelligent woman whose passionate affair with the dashing Count Vronsky leads her to ruin.
Mihhail Bulgakov “Meister ja Margarita”
Parandatud kordustrükk Mihhail Bulgakovi filosoofilisest, poeetilisest, satiirilisest ja kaunist raamatust, mis kuulub kindlasti 20. sajandi suurteoste hulka. Kirjanik alustas romaani kallal tööd 1928. aastal, püüdes ühendada satiirilise groteski ja fatasmagooria käsitlusega Jumalast ja Saatanast. Algselt polnud romaanis ei Meistrit ega Margaritat, kuid jätkates 1931. aastal vahepeal katkenud tööd, lisandus sinna autobiograafiline Poeet, hiljem meister. Praegu tähistab “Meister ja Margarita” vene kultuuriteadvuses pea sedasama, mis “Tristan ja Isolde” või “Romeo ja Julia”. Lugejateni jõudis see esmakordselt 1967. aastal, 27 aastat pärast kirjaniku surma.
Vladimir Nabokov “Lolita”
“Lolita, mu elu valgus, mu niuete lõõm. Mu patt, mu hing. Lo-lii-ta: keeleots laskub suulaest kolm astet allapoole, et kolmandal korral puudutada hambaid. Lo. Lii. Ta. Hommikuti oli ta Lo, lihtsalt Lo, neli jalga kümme tolli pikk, sokk ühes jalas. Teksapükstes oli ta Lola. Koolis – Dolly. Dokumentides – Dolores. Aga minu kaisus oli ta ikka Lolita.”
Robert Waller “Bridges on Madison County”
A man. A woman. The heat of an Iowa summer. And the brief encounter whose passion will last a lifetime.
Katrin Saali Saul “Aasta eredad hetked / 5 aasta logiraamat”
Aastaraamat on Su elu logiraamat Su aasta kirkaimate hetkedega. Kord aastas võiks võtta aja maha ja vaadata aastale tagasi. Seda võib teha aasta lõpus või alguses. Sünnipäeva eel või millal iganes kui tundub, et on paras hetk jäädvustada kokkuvõte möödunud aastast.