“See pole ei häbiasi ega nõrkuse tunnus. Igaüks võib keset jõulumöllu raamatupoodi sattudes pea kaotada. Kõike seda on niiii palju! Kõik need raamatud on niiiii ilusad! Ning kui sa pole just väga lähedalt pealt näinud kingisaaja sooviunenägusid, siis… Oi, see pilt on kirju! Siin mõned minu enam-vähem lollikindlad soovitused neile, kel tuli takus, kuid kinkekaart tundub liiga lihtsa lahendusena.”
Kristiina Ehin “Aga armastusel on metsalinnu süda”
Osa inimesi on nagu metsalinnud, kes otsivad varjulist paika, hoiavad ja armastavad, teised on aga nagu tuuli trotsivad merelinnud, kes loovad oma maailma, olgu või veeuputus. Ent ainult üksikud meist on vabad ja vabad on enamasti üksikud…
Vahur Kersna soovitab: “Kristiina Ehin on hullult tark, ilus ja andekas. Kõige krooniks ka edukas. Võib ju olla, et rumalad, koledad, andetud ja edutud luuletajad teda seetõttu tänaval altkulmu põrnitsevad, aga häbi neil olgu ja saba neil tulgu! Inimeseks kehastunud haldja ahjusoe luulekogu „Aga armastusel on metslinnu süda“ on iga kingimaia luulesõbra jaoks kindla peale minek.”
Jüri Liiv “Keemia õhtuõpik”
Suurem osa inimesi suhtub keemiasse kui tavamõistusele hoomamatusse, keerulisse ning igavasse ainesse. Õhtuõpik tõestab, et tegelikult on keemia elegantne, lihtne ja loogiline. See ei ole klassikaline kooliõpik, pigem teejuht neile, kes sooviks keemiat iseseisvalt (taas)avastada.
Vahur Kersna soovitab: ““Keemia õhtuõpik” kujutab endast kainestavat saarekest keset horisondini laiuvat ingli-, pendli ja kristalliteraapia ulgumerd. Arusaadavalt, vaimukalt ja hästi illustreeritult teeb keemiadoktor Jüri Liivi meile lollikestele selgeks, kuidas maailm päriselt kokku on pandud. Hoiatus! Ärge rikkuge seda raamatut kinkides uriini-, MMSi- või odekolonnijoojate jõule!”
Mihkel Raud “Eestlase käsiraamat”
Kes on õige eestlane? Sellele küsimusele on vastuseid otsitud aastasadu, kuid ilmeksimatut viisi “tõelise eestlase” väljaselgitamiseks pole siiani leitud. Nüüd on see lõpuks olemas! “Eestlase käsiraamatust” leiad täpselt sada asja, mida iga õige eestlane teeb. Oled sa Lembitu soo vääriline või kannatasid su esivanemad ilmaasjata? Hakka lugema ja saad teada!
Vahur Kersna soovitab: “Mihkel Raua “Eestlase käsiraamat” on eestlaseks olemise analüüs läbi multitalendist autori vahedalt lõikava eneseiroonia. Hoogne, vaimukas ja terane pilguheit peeglisse, tõsine kandidaat aasta parima teose karikale huumorižanris. Kui otsite aga kingitust hilisteismelisele ja talle pole veel näppu juhtunud Mihkli eelmine üllitis „Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda“, siis ärge kahelge – tegemist on teosega, mis väärt rohkem kui maksab.”
Aare Olander “Võrumaa kadunud vaated”
“Kadunud vaadete” sarja viies raamat näitab ca 600 fotol Võrumaa vaateid. Fotodel on kõrvutatud peamiselt Võru linna vaateid, kuid raamatus on pilte ka Rõugest ja Haanjast. Raamatu ülesehitus on sarnane sarja varasematele raamatutele, kus järgitakse kümnendite kaupa linnapildi muutumist.
Vahur Kersna soovitab: “”Võrumaa (või mõne teise koha) kadunud vaated” pakub küpsemas eas kingisaajatele seebikate vahtimise kõrval tõeliselt sisuka alternatiivina tegevust ja rõõmu pikkadeks õhtuteks. Kellel neist on koduses pildialbumis vaateid lapsepõlve kodutänavast, nurgapealsest pagariärist või linnakese pargipromenaadist enne suurt ilmasõda? Komplekti oleks detailide paremaks nautimiseks mõistlik lisada ka luup.”
Vahur Kersna “Kes tappis Urmas Oti?”
Läbi aegade kõrgeima lennuga Eesti teletähe Urmas Oti aegumatu õppetund noortele auahnetele inimestele on selles, kuidas ehitada oma elu üles suurele soovile, suurele kirele ja suurele tööle. Tegevusvaldkond võib olla televisioon, muusika, sport – ükskõik mis. Tähtsust omab isiksus ja tema kirg midagi suurt saavutada.
Vahur Kersna kõik raamatud leiad meie e-poest!