Kaarel Zilmer: Kelly Sildarust ja raamatutest, avameelselt

Pikaaegne suusaõpetaja, Tallinna Ülikooli dotsent Kaarel Zilmer käis 23. jaanuaril Viru Keskuse Rahva Raamatus kuulamas noore ja andeka freestyle suusataja Kelly Sildaru avalikku intervjuud teleajakirjanikule Piret Järvisele. Oma suusablogis kirjutab ta muljetest, mille põnevamad edastame järgnevalt ka Rahva Raamatu sõbrale.

  10914877_974823949197353_6655349903126477891_o

„„Friistailist“ Kelly Sildaru, kelle nime taha kiputakse praegu ka kõikvõimalikke superlatiive laduma ja juba ka olümpiamedaleid kaela riputama, on oma igapäevaste tegemiste, treeningute ja võistlustega  kindlaltnii homsetes lehtedes, kui täna ehk kiiremates meediakanalites taas esil. Oma kahe uue sponsorlepingu sõlmimisel (Rahva Raamatu  ja Saaremaa Delifood OÜ-ga) Rahva Raamatu kenas raamatusalongis Viru keskuses oli tal oma kindlal ja rahulikul moel kindlasti rohkem aega kõigist tegemistest rääkida kui Väikese- Munamäe freestyle rajal, Otepää MK esimese võistluspäeva järgsel pärastlõunal toimetades.

Eks intervjueerija Piret Järvis uurinudki põhilist – mida Kelly juba sel (!) talvel võiks Eesti spordihuviliste meele paitamiseks korda saata? Kuid eks seal kumas  läbi veel teinegi  pärimissuund – kaua peab veel ootama  Kelly Sildaru jõudmist naiste freestyle maailmakaruselli?KellyZ Vajalikult kaua! – võiks üks ülepaisutatud ootusi pidurdav vastusevariant olla. Me kõik võiksime selle ootuse ja asjade loomuliku arengu temaga tunduvalt rahulikumalt kaasa teha, toetades samal ajal nii teda ja kogu freestyle‘i kui noorte jaoks atraktiivse ala arendamist Eestis.

Ses osas, et Sildarude pere teeb oma tegemisi nii hästi, kui saab ja oskab, pole vähimatki kahtlust. Sel pereprojektil on aga ka laiem mõju ja eeskuju tekitav missioon. Kõikvõimalike mäenukkide peale üritatakse just Kelly liuglemiste ja “vigurite” järelematkimiseks igat tüüpi ehitisi püsti panna, kust kiirust ja tasakaalu säilitades tahetakse üle kihutada. Ja see pole nii mitte ainult Eestis, vaid rahvusvaheline fänniarmee krutib videosalvestusi ja üritab neis nähtut siis kohe võimalikult „sildarulikult“ järgida. Klippide levi Facebookis tõi näiteks omakordarohkem tähelepanu tänavusele murdmasuusatamise MK päevade programmile.

KellyZ1

Kui seal Rahva Raamatu kaupluses ilmusid taustaks kõiki Kelly Sildaru tegemisi tutvustavad imekaunid fotod ja tasemel tehtud videod, siis taoliste soorituste vahetu rajal nägemine on veel kordi kõvem kogemus. Nii et kui 17. jaanuaril jäi kellelgi Kelly ja teiste parimate Eesti vigursuusatajate sõidud nägemata, siis nagu Kelly ise välja ütles, saab seda kõike ja muidugi teda näha 22. veebruaril Kiviõli suusakeskuse nõlvadel.

Mis aga Rahva Raamatu päevast veel meelde jäi? See oli muidugi raamatukaupluse mõnus salong oma lugema tõmbava auraga,10920267_974818005864614_3420734546162073231_o mille keskele oli tekitatud üks väga huvitav väljapanek –  Kelly soovitatud raamatulaud. Ütlen kohe, et seal oli igati põnevat, suusalikku, ekstreemset lugemiskraami – seega, tema soovitusi järgiks isegi. Kõike lauale pandut sobiks aga teistel Facebooki omadelgi kooliasjade ja kohustusliku kirjanduse kõrval  oma lauakotti kaasa pakkida, et siis vabal ajal  end nende  meelevalda anda.
Tundub, et raamatud lasevad ka Kellyl endal pisut eemale saada – trikkidest, riskist ja muidugi ka jätkuvalt kasvavast meediahuvist.“
Vaata ka videokokkuvõtet Kelly Sildaru Rahva Raamatus antud intervjuust Piret Järvisele.

Fotod: Kaarel Zilmer ja Rahva Raamat

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives