Eesti raamatukogud tabasid Vildet!

Raamatukogud üle Eesti raputasid „Tabamata Vilde“ konkursiga 150. aastaselt klassikult tolmu. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing ja Eduard Vilde muuseum kuulutasid märtsis välja heategevusliku lugemist propageeriva konkursi, mis on suunatud raamatukogudele eesmärgiga tuua Eesti 20. sajandi üks menukam ja mõjukam autor, Eduard Vilde, riiulist tänapäevase lugeja ette.

Kuidas raamatukogu Vilde oma lugejale nähtavaks tegi, jäi igaühe enda otsustada ja Vildet püüti tabada aktiivselt üle kogu Eesti. Esitati 36 väga erinevat tööd nii suurtelt kui väikestelt raamatukogudelt – Mustvee raamatukogust Peipsi äärest kuni Rahvusraamatukoguni välja. Aktiivsemad kaasalööjad olid Harjumaa, Viljandimaa ja Põlvamaa raamatukogud.

Žürii, kuhu kuulus ka Eesti suurima raamatumüüja Rahva Raamatu esindaja, valis tutvustava teksti ja fotode põhjal 36-st välja viis kõige leidlikumat, nupukamat ja intrigeerivamat väljapanekut: Viljandi Linnaraamatukogu, Eidapere, Jüri ja Viimsi raamatukogud ning Juuru Eduard Vilde Kooli raamatukogu.


„Sellest konkursist kujunes kõige ulatuslikum Vilde juubeliaasta ettevõtmine ja Vilde tõepoolest tabas tuhandeid raamatukogude külastajaid üle Eesti,“ on Eduard Vilde muuseumi juhataja Kairi Tilga tulemusega rahul.

„Konkurss innustas raamatukoguhoidjaid harjumuspärastele väljapanekutele lähenema sootuks ebatraditsiooniliselt. Ettevalmistuste käigus pandi proovile nii meeskonnavaim, nutikus kui julgus. Võitjaks tulid Vilde, Eesti kirjandus ja lugeja“ rõhutab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse esinaine Katre Riisalu.

Kõige originaalsemad väljapanekud kuulutatakse välja 18. juunil kell 13 Eduard Vilde muuseumis Tallinnas. Tänuüritusele kutsutakse kõik väljapanekuid teinud ja konkursile töid esitanud raamatukogud. Parimate väljapanekute valimises  ja auhinnatseremoonial osaleb ka Rahva Raamat.

Täpsem info: “Tabamata Vilde”

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives