Kaunimad lasteraamatud aastal 2015

Pildi jõud on suur – ta kutsub raamatut kätte võtma, äratab huvi enne, kui me lugema jõuame hakata. Loob meeleolu, ergutab mõtet, tekitab uue nauditava visuaalse maailma. Eesti lasteraamat on kaunis ja hästi teostatud!

kaunidlasteraamatud

Eesti Kirjastuste Liidu korraldatud kaunimate raamatute valimise konkursile jõudis 51 raamatut ja see on vaid väike osa eelmisel aastal ilmunud lasteraamatutest. Konkursi žürii hindas eelkõige raamatute illustratsioone, kuid arvesse võeti ka üldmuljet ja tervikut.
Millised lasteraamatud valiti kõige kaunimateks ja miks?

MARJAKOBAR JA TEISI SETO MUINASJUTTE

Žürii: Meisterlikult läbitöötatud ja vaimukad illustratsioonid. Soliidne klassika. Väärikas jätk varasematele kogumikele, mõjub endiselt efektsena. Mugav formaat. Hea maketi rütm.

marjakobar-ja-teisi-seto-muinasjutte

“Marjakobar ja teisi Seto muinajutte” on kirja pandud eesti kirjakeeles, kuid seda on mõnusalt maitsestatud setokeelsete väljenditega. Vähetuntud sõnad on varustatud reaaluste seletustega.
Seto elust-olust inspireeritud poeetilised lood meelitavad lugejat eheda stiili, rütmistatud proosa ja rikkaliku sõnavaraga. Võlu lisavad värsijupid ja lauluviisid, samuti muinasjutu jutustamise tavadest kinnipidamine. Loe veel…

SONJA JA KASS

Žürii: Kerge ja värske värvikombinatsioon. Mõjub hoogsalt ja õhuliselt, kevadiselt ja nooruslikult.

sonja-ja-kassPaljud lapsed unistavad oma loomast. Sonjal on kah täpselt selline unistus – ta soovib endale kassi.
Ühel päeval tema unistus täitub… isa tuleb Sonjale külla ja toob kassi kaasa. Ema on kassi võtmisega nõus. Nad arvavad, et laps, kelle vanemad on lahus, vajab just üht sellist sõpra.
Loe veel…

 

TELEFONILOOD

Žürii: Huvitavalt lahendatud fantaasiarikkad ja julged pildid. Kirjad täiendavad illustratsiooni. Vaimukas ja põnev tervik.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse eriauhind!

telefoniloodElas kord Varese linnas sinjoore Bianchi. Ühe firma esindajana reisis ta kuus päeva nädalas mööda Itaaliat, käis idas, läänes, põhjas, lõunas ja keskosas ning müütas arstirohtusid. Pühapäeval jõudis ta koju, esmaspäeva hommikul asus uuesti teele. Enne lahkumist ütles sinjoore Bianchile tema väike tütar: „Isa, palun jutusta mulle igal õhtul üks jutt.“ Asi oli selles, et tüdruk ei saanud kuidagi ilma unejututa magama jääda…
Loe veel…

JÄNESEPOEG OTSIB SÕPRA

Žürii: Sametine ja väga ilus koloriit, nüansirikkad illustratsioonid; väikevinjettide kasutamine pikkade tekstipindade elavdamiseks; soe ja südamlik.

jänesepoeg-otsib-sõpra

Jänesepoeg Joosep kolis koos oma isa-emaga teise metsa elama. Seal aga polnud tal ühtegi sõpra. Joosep otsustab kõigepealt telefoni abiga uut sõpra leida. Kuid tulutult. Seejärel otsustab ta uues kodumetsas ringi vaadata. Kas ta sealt endale sõbrad leiab, saad teada raamatut lugedes.
Loe veel…

MAILILL JA ÜLANE

Žürii: Tuntud kunstniku täiesti uus stiil, mänguline ja armas. Terviklikult läbi illustreeritud raamat, toredate taustamängudega.

mailill-ja-ülane
Mailill ja Ülane on õed. Mailill on natuke vanem ja Ülane natuke noorem.
Nad elavad maal väikeses punase katusega majas. Maja ümber on aed lillede ja põõsastega, õue all vesiroosidega tiik ja aia tagant viib tee metsa. Mailill ja Ülane elavad maal kevadel, suvel, sügisel ja talvel. Neil on alati hirmus palju tegemist ja palju sõpru, kellega mängida.
Sellepärast pole neil mitte kunagi igav.
Loe veel…

EI OLE NII!

Žürii: Pilt jutustab loo ja tekst on jätkuks pildile. Terviklik kompositsioon, isikupärase käekirja edasiarendus, avastuslik.
Eesti Kujundusgraafikute Liidu eripreemia!

ei-ole-nii“Ei ole nii!” on lugu sellest, kuidas väike jänku ületab ükshaaval oma hirme ja muutub muudkui julgemaks ja julgemaks. Kui talvest saab suvi, on ta selgeks õppinud ühe suure elutarkuse: “Jänesed saavad alati hakkama!”
Loe veel…

OSKAR JA ASJAD

Žürii: Kerged ja julged pildid, kirjade kasutus, hea paberi valik – kõik toetab stiilset tervikut.
Eripreemia tervikliku raamatu eest!

oskar-ja-asjadOskar saadetakse suveks maale vanaema juurde. Esialgu on tal seal väga igav ja kõik tundub kuidagi võõras ja harjumatu. Siis aga avastab Oskar põneva nipi, mille abil ta leiab endale suure hulga sõpru. Ja elu läheb ühekorraga väga huvitavaks…
Loe veel…
Loe kaunimate raamatute konkursist lähemalt!

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives