12 raamatut, mis sobivad kingituseks

12 raamatut, mis sobivad kingituseks

Otsid kingitust sünnipäevaks või mõneks muuks tähtpäevaks? Kingi raamat, sest see on ainus kingitus, mida saab korduvalt avada! Lisaks teavad kõik raamatusõbrad, et raamatud on mugavaim kink, mida pakkida.

Meie hoolikalt valitud raamatusoovitused panevad lugejad tundma emotsioone, sütitavad vestlusi ja viivad uutesse maailmadesse. Digitaalsel ajastul pakuvad raamatud võimalust vaikselt olemiseks ja süvenemiseks. Lugemissoovituste seast leiad nii ajatu klassika kui ka uuemad teosed, mis sobivad ideaalselt sünnipäevakingituseks raamatusõpradele ning ka neile, kes soovivad lihtsalt rohkem lugeda.


Antoine De Saint-Exupery "Väike prints"Antoine De Saint-Exupery “Väike prints”

„Väike prints“ on kirjandusklassika, mis on olnud 75 aastat järjepidevalt nii laste kui ka täiskasvanute lugemisvaras. Raamatut peetakse maailma tõlgituimaks ja loetuimaks teoseks. Tänapäeval müüakse “Väikest printsi” kõikjal maailmas nii paljudes keeltes, et numbreid pole mõtet nimetada, sest need muutuvad kogu aeg. . Kindel on aga see, et midagi selles raamatus on, mis kõnetab paljusid inimesi vanusest hoolimata.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Nicklas Brendborg "Meduusid vananevad tagurpidi"Nicklas Brendborg “Meduusid vananevad tagurpidi”

Molekulaarbioloog Nicklas Brendborg viib meid reisile maakera kaugeimatest nurkadest teadusuuringute viimase sõna juurde, et selgitada kõike, mida loodusel ja teadusel on pakkuda vananemise müsteeriumi lahendamiseks.

Raamatus kirjeldatud hämmastavad avastused ja füsioloogilised võimed, mis paistavad olevat lähemal maagiale kui tegelikkusele, sunnivad teid ümber hindama kõike, mida arvasite end vananemisest teadvat, ja paljastavad looduse saladused, et võiksite elada pikemalt ja paremini.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Hector Garcia, Francesc Miralles "Ikigai. Jaapanlaste pika ja täisväärtusliku elu saladused"Hector Garcia, Francesc Miralles “Ikigai. Jaapanlaste pika ja täisväärtusliku elu saladused”

See raamat analüüsib Jaapani Okinawa saare õnnelike ja igavesti noorte 100aastaste ja vanemategi elanike pikaealisuse tagamaid ja püüab lahti mõtestada peamist: mida siis ikkagi tähendab ikigai, mille olemasolu lubab saare inimestel nautida lõbusat ja teguderohket pikka elu?  Selgelt määratletud ikigai, eluiha ja kirg, on midagi, mis annab rahulolu, õnnetunde ja sisu elule ning aitab elada vaimses ja füüsilises tippvormis võimalikult kaua.

Selle raamatu eesmärk on aidata lugejal üles leida oma ikigai, ent kirjeldatakse ka jaapani filosoofiat ning antakse nõuandeid ihulise ja hingelise ärksuse säilitamiseks.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Fred Jüssi, Jaan Tootsen "Olemise mõnu"Fred Jüssi, Jaan Tootsen “Olemise mõnu”

Eestis on väga palju inimesi, kes võivad öelda, et nende vaimuelu üks suurim mõjutaja on olnud Fred Jüssi. Ta on põhjalik – haruldane linnuke meie pealiskaudsuse ajastul. Ta on võtnud aega elu märkamiseks ja süvenemiseks. Fred on vaatleja, ta on vahendaja, kes looduse ja kultuuri ristteel seistes on aidanud meil näha maailma ilu. Ja elu on mõnus, kui saad vahepeal visata pikali ja vaadelda rändavaid pilvi.

Need väärtused, mida Fred Jüssi endas kannab, on aja jooksul muutunud aina olulisemateks. Või on ta oma tundlike antennidega muust maailmast alati sammuke ees olnud? Paljud tema varem välja öeldud mõtted on tõeliselt tähendusrikkaks küpsenud just meie ajas.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Charlie Mackesy "Poiss, mutt, rebane ja hobune"Charlie Mackesy “Poiss, mutt, rebane ja hobune”

Südant soojendav ajatu lugu, mis kõnetab nii noori kui ka vanu. See on lugu sõprusest, mis sünnib uudishimuliku poisi, väikese maia muti, läbielatust ettevaatlikuks muutunud rebase ning targa, leebe hobuse vahel. See ood süütusele ja lahkusele kätkeb endas elu õppetunde, mis on puudutanud enam kui miljonit lugejat.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Tsitaadikogumik "Elada tuhat elu. Tsitaate raamatutest ja lugemisest"Tsitaadikogumik “Elada tuhat elu. Tsitaate raamatutest ja lugemisest”

„Raamatud on võimalus elada tuhat elu või leida jõudu ühe väga pika jaoks.“ V. E. Schwab

Lugemine arendab, lõõgastab, lohutab ja inspireerib. Siit kogumikust leiab tabavaid raamatuteemalisi aforisme nii Eestist kui ka laiast maailmast. Lugege, ja tunnete kirjanduse võlujõudu!

Tutvu raamatuga lähemalt!

Robert Waldinger, Marc Schulz "Hea elu. Õppetunnid maailma pikimast õnneuuringust"Robert Waldinger, Marc Schulz “Hea elu. Õppetunnid maailma pikimast õnneuuringust”

Hea elu teaduslikult tõestatud saladus on tegelikult väga lihtne: mida tugevamad on meie suhted, seda tõenäolisemalt elame õnnelikku ja üldiselt tervemat elu. Kuidas siis selliseid suhteid saavutada?

Robert Waldinger ja Marc Schulz avavad selles raamatus pöördelise tähtsusega õnneuuringu tausta. Nad seovad teadusliku täpsuse, traditsioonilised tarkused, uskumatud tõestisündinud lood ja konkreetsed soovitused terviklikuks teoseks, mis tõestab veenvalt, et heaolu ja võime elust rõõmu tunda, on täielikult meie endi kätes.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Jaan Kaplinski, Tõnu Õnnepalu "Vaimu paik"Jaan Kaplinski, Tõnu Õnnepalu “Vaimu paik”

“Jaan Kaplinski sügav ja sume mõttemaailm ei mahu ühegi raamatu kaante vahele. Võibolla kõige avaram uks sellesse maailmasse on tema Ööülikooli loengute põhjal loodud teos „Vaimu paik“.

„Vaimu paigas“ jalutab Kaplinski läbi nii maise kui taevase, nii filosoofia kui argimaailma. Iseloomuliku kergusega harutab ta olulisi vaimseid sõlmi nii tänapäeva kui igaviku palge ees, kõneledes korraga nii erudeeritud filosoofi kui lihtsa talupojana.

Raamatu teeb eriliseks Tõnu Õnnepalu ja Jaan Kaplinski kirjavahetus “Kahekõne üle jõe”, mis on valminud spetsiaalselt sellesse raamatusse. Kahe klassiku soe ja isiklik, üksteise vaimuilma ja hetkeolu vaatlev tekst.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Stephen Hawking "Lühikesed vastused suurtele küsimustele"Stephen Hawking “Lühikesed vastused suurtele küsimustele”

Selle hiilgava, postuumselt avaldatud raamatuga pärandab maailmakuulus kosmoloog ja menuteose „Aja lühilugu” autor meile oma viimased mõtted universumi suurimate küsimuste teemal.

Terve oma erakordse teadlasekarjääri vältel avardas Stephen Hawking meie arusaamu universumist ning tõi selgust mõningatesse selle suurimatesse mõistatustesse. Mitmesuguseid teemasid käsitlevas, kaasa mõtlema kutsuvas ning kirglikke seisukohavõtte ja Hawkingile omast huumorit tulvil raamatus „Lühikesed vastused suurtele küsimustele”, mis on ühtlasi meie aja geeniuse viimane teos, tutvustab Hawking muu hulgas omaenda arusaamu sellest, millised väljakutsed ootavad ees meid kui inimkonda ning kuhu meie planeet teel on.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Romet Vaino "Rabatud"Romet Vaino “Rabatud”

Romet Vaino: “Minu esimestest käikudest metsa saavad pikad matkad. Kuniks metsaradadest saavad rabad, mis neelavad mu täielikult endasse. Teekond inimtühjadele märgaladele ja iseendasse algab uhkes üksinduses, kuid aeg toob mulle kaaslased. See on lugu eneseotsingutest Eestimaa metsikus looduses, kus peategelaseks on hoopis raba — meie ürgseim maastik.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Jaan Aru "Loovusest ja logelemisest"Jaan Aru “Loovusest ja logelemisest”

„Loovusest ja logelemisest“ uurib, mida meie ajud suudavad ning kuidas oma potentsiaali maksimaalselt ära kasutada.

Mis on loovus? Kuidas tulevad uued ideed ja kuidas nende saabumist soodustada? Kuidas jagu saada mõttekastidest, mis meid piiravad? Raamat jagab praktilisi nippe loovama elu jaoks.

Mida teevad loovusega nutiseadmed? Me ei pea võitlema nutiseadmete vastu, küll aga võiks võidelda iseenda ja oma laste ajude eest. Raamat annab nõu, kuidas seda teha kodus ja kuidas kool võiks arenevaid ajusid paremini toetada.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Maureen Gaffney "Teie pöörane ja väärtuslik elu"Maureen Gaffney “Teie pöörane ja väärtuslik elu”

„Teie pöörane ja väärtuslik elu“ on raamat, mis kujundab põhjalikult ümber teie arusaamise ajast ja näitab teile, et iga vanus võib olla parim vanus. Raamat on silmi avav ülevaade sellest üllatavalt vabastavast protsessist. Uusimatele murrangulistele teadusuuringutele tuginedes on tunnustatud psühholoog Maureen Gaffney kirjutanud praktilise ja inspireeriva juhendi aja kulgemisega leppimisest ja elu väärtustamisest. Ta uurib, mida igas eluetapis – imikust vanaduspõlveni – õpitakse, ja mis kõige tähtsam – selgitab, kuidas minevikus toimunust ja east hoolimata on alati võimalik leida parem tee edasiliikumiseks.

Tutvu raamatuga lähemalt!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives