Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!
Juulikuu soovituste hulka kuuluvad:
- M. W. Craveni kauaoodatud krimiromaan “Halastustool”,
- Joanna Liivaku fantaasiamaailma avardav lasteraamat “Plekiraamat”,
- Tõnu Õnnepalu Ööülikooli loenguid koondav kogu “Siinpool vaikust“,
- Anders Hanseni teadmisi avardav raamat “ATH eelised. Millisel skaala osal paikned sina?”.
Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Nick Bradley südantsoojendavat romaani “Four Seasons in Japan”.
Kuu audioraamatuks on sel korral Alex Michaelides´i rekordeid purustanud debüütromaan “Vaikiv patsient”.
Kuu mänguks on sel kuul kaasahaarav kogupere “Viskemäng Mölkky karbis ”.
M. W. Craven “Halastustool”
Washington Poe’l on üks lugu jutustada.
Ja ta soovib, et sa kuulaksid. Selles loos pole mitte miski nii, nagu esmapilgul näib…
„Halastustool” on kauaoodatud kuues romaan M. W. Craveni „Washington Poe” sarjas. Kõik sarja viis varasemat raamatut on olnud nomineeritud Briti parima krimiromaani tiitlile ja kaks neist selle prestiižse auhinna ka pälvinud.
Joanna Liivak “Plekiraamat”
“Plekiraamat” jutustab loo poisist, kes avastab üksi koju jäädes endas julguse ja iseseisvuse. Joanna Liivaku tekst ja Liisa Kruusmägi illustratsioonid kutsuvad kaasa avardama lapse fantaasiamaailma.
Raamatust leitud loovad nipid pakuvad alternatiive nutiseadmes aja veetmisele. “Plekiraamat” on pälvinud Põlvepikuraamatu konkursi ideepreemia.
Tõnu Õnnepalu, Joonas Hellerma “Siinpool vaikust”
Raamatusse valitud loengutest moodustub tervik, milles korduvateks märksõnadeks on kaduvik, igavik, tõde ja vabadus, aga ka kordumine ise – ajalugu loov paradoks: inimese kustumatu janu uue järele ning vähemasti sama kirglik kadunud kuldaja igatsus. Nendes ettearvatavalt ettearvamatutes voogudes on kindel vaid üks: me kõik sureme. Kuidas pühitseda meile kingitud aega? Kas kaduviku kaudu on võimalik, kasvõi vilksamisi, näha meis endis peituvat igavikku?
Selle kõige üle juurdleb Tõnu Õnnepalu oma Ööülikooli loengutes – ja teeb seda hästi! “Siinpool vaikust” on kolmas raamat Ööülikooli Raamatukogu sarjas.
Anders Hansen “ATH eelised. Millisel skaala osal paikned sina?”
Kas oled kohanud inimesi, kes on tarmukad, loomingulised, kartmatud, skeptilised, paindlikud, isepäised ja initsiatiivikad? Inimesi, kes mõtlevad sageli loovalt ja paistavad iga tagasilöögiga hõlpsasti toime tulevat? Võib-olla oled ka sina selline? Sind võib üllatada asjaolu, et säärased positiivsed jooned on omased just ATH-ga inimesele!
Saa teada, kuidas diagnoos enda kasuks tööle panna, puudutab see siis sind ennast või sinu last, ja kuidas tulla toime ka puudustega. Me kõik oleme erinevad ja nii ka meie isiksuseomadused, ning selles peitub nii mõndagi positiivset. Erinevus rikastab meid – nii kodus kui tööl!
Nick Bradley “Four Seasons in Japan”
A heartwarming and profound novel about the power of books and connection between generations, that is also a love letter to Japan and its literature.
Flo is sick of Tokyo.
Suffering from a crisis in confidence, she is stuck in a rut, her translation work has dried up and she’s in a relationship that’s run its course.
That’s until she stumbles upon a mysterious book left by a fellow passenger on the Tokyo Subway…
Audioraamat: Alex Michaelides “Vaikiv patsient”
„Vaikiv patsient” on Kreeka-Küprose-Inglise päritolu Alex Michaelidese esimene romaan, 2019. aasta kõmulisim põnevik, mille tõlkeõigused müüdi juba enne ilmumist rekordiliselt 37 riiki. Raamat tõusis kiiresti nii New York Timesi kui ka Sunday Timesi edetabelite esikohale ja Brad Pitti eestvedamisel on romaani põhjal valmimas film.
„Vaikiv patsient“ võib küll olla debüütromaan, aga see on kirjutatud meistrile omase osavuse ja tempokusega.“ – BBC
“Viskemäng Mölkky karbis ”
Mölkky on tore kogupere viskemäng, mida on lihtne õppida ja see pakub kombinatsiooni osavusest ning vedamisest. Visates Mölkky pulka peab mängija tabama kurne ja kogume seeläbi punkte. Eesmärgiks on saada täpselt 50 punkti. Kuid ületades selle summa, kukub mängija tagasi 25 punkti peale.
Mölkkyt saab mängida vabas õhus kas aias, pargis, rannas või murulapil. Mängurõõmust saavad osa nii noored kui vanad ja võistelda saab üks-ühe vastu või suurema seltskonnaga – ikka on põnev!
Kerges mõõdus kartongpakendis on õuemängu mugav kaasa võtta kuhu tahes.
Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!
Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!