Rahva Raamatu maikuu raamatusoovitused!

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame. Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Maikuu soovituste hulka kuuluvad:

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Clare Leslie Hall „Broken Country“.

Kuu audioraamatuks on sel korral Jaanus Vaiksoo „Jussikese 12 sõpra“ – loeb Robert Annus.

Kuu mänguks on mälumäng Smart10.


Lars Kepleri „Uneskõndija“

Keset ööd teatatakse politseile sissemurdmisest Bredängi kämpingualal Stockholmi lähistel. Saabunud patrull leiab verise kuriteopaiga: haagiselamus lebab kirvega tapetud ja tükeldatud ohver. Samas ruumis magab noormees, kelle käsi on otsast raiutud – ta arreteeritakse. Selgub, et kinnipeetu on 17-aastane Hugo Sand, tuntud kirjaniku poeg, kes põeb unehäiret ja väidab, et ei mäleta ööst midagi. Juhtumiga tegelema määratud Joona Linna pöördub abi saamiseks oma vana sõbra hüpnotisöör Erik Maria Barki poole. Algab jaht jõhkra sarimõrvari peale.

„Uneskõndija“ on 2024. aastal Rootsis enimmüüdud raamat!


Stanley Tucci „Mida ma sõin ühe aasta jooksul (ja teisi mõtteid)“

Sellesse raamatusse on Stanley Tucci kirja pannud aasta jagu söögimuljeid restoranidest, köökidest, filmivõtetelt, pressisündmustelt kodus ja võõrsil. Sõprade, pere ja võõraste ning mõnikord lihtsalt iseenda seltsis.

„Mida ma sõin ühe aasta jooksul“ on vaimukas, terav, südamlik ja tõeliselt mõnus segu mälestustest ja söögist ning pühitseb seda tähtsat rolli, mida toit meie kõigi elus mängib.


Merilin Mandel „Mis värk nende kehadega on?“

See on raamat kõigest sellest, mis täiskasvanuid tihti punastama ajab. Karvad, vulvad, murdeiga, armastus, peenised, seemne- ja munarakud, kehade katsumine, turvalisus, päevad, seks, rasedus, sünnitus ja muu, mis tavaliselt ühiselt söögilaua taga teemaks ei tule. Siin kaante vahel on kõik lihtsalt ja loogiliselt lahti seletatud!

Merilin Mandel on kasvatuspsühholoog ning raamatute „Jess, lapsed!” ja „Jess, inimesed!” autor.


Justyna Bednareki lasteraamat „10 soki ebatavalised seiklused“

Tihtilugu juhtub nii, et paned pesumasinasse sokipaari, välja võtad aga ainult ühe soki. Teine on täiesti jäljetult haihtunud! Kuhu küll ometi?

Mis saab kaotsiläinud paarilistest edasi? Selles loos lähevad nagu tina tuhka kadunud sokid laia maailma läbi pesumasinaaugu. Neli parema ja kuus vasema jala sokki põgenevad ja alustavad oma ebatavalisi seiklusi!

Ühest tuleb filmistaar, teine hoolitseb orvuks jäänud hiirte eest ja kolmandast saab detektiiv. Fantaasial pole siin piire!


Clare Leslie Hall „Broken Country“ 

Kui Gabriel naaseb pärast kümmet aastat kodukülla ja teda süüdistatakse kohtus mõrvas, hakkab Beth kahtlema kõiges, mida ta oma elust arvas teadvat. Kord oli Gabriel tema suur armastus, kuid pärast tema lahkumist rajas Beth uue elu abikaasa ja pojaga. Nüüd, mil Gabriel on tagasi, tärkavad vanad tunded ja Beth peab tegema valiku armastuse, lojaalsuse ja tõe vahel.

„Broken Country“ on pingeline ja haarav romaan armastusest, kahetsusest ning keerulistest valikutest.


Jaanus Vaiksoo „Jussikese 12 sõpra“

„Jussikese 12 sõpra“ on mõtteline järg Silvi Väljali menuraamatule „Jussikese seitse sõpra”, mis tutvustab lastele nädalapäevi ja erinevaid töid. Raamatus tekib Jussikesel suur soov saada jõuluks imetabane muinasjuturaamat, kuid on alles jaanuar ning jõuludeni tuleb pea 12 kuud oodata. Aeg läheb aga märksa kiiremini, kui leiad igas kuus uue sõbra, kellega midagi toredat ette võtta. 

Raamatut loeb Robert Annus.


„Smart10“

„SMART10“ on mälumäng, kus mängijad ei pea oma mängukorda kaua ootama. Igale küsimusele on kümme võimalikku vastust ja kõik mängijad saavad vastata igale küsimusele.

Kui vastus on õige, saab mängija vastusemärgise. Kas aga peaksid vastama või passima? Kui sa aga ei arvesta oma punkte õigeaegselt (ja otsustad mitte passida), võid neist ilma jääda. Niisiis, kui sa ei ole vastuses 100% kindel – kas riskid või passid?

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Arhiiv