Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!
Novembrikuu soovituste hulka kuuluvad:
- Andreas Jäägeri, Märt Koiki lõbustav ülevaade Eesti uhhude kirevast maailmast “Uhhuu! Väike Eesti uhhuuraamat“,
- Christian Kelchi kroonikatekstid “Liivimaa ajalugu“,
- Jaak Juske retk kummituslosside salapärasesse maailma “Eesti salapärased kummituslossid“,
- Warner Bros. Entertainment´i perele koos lugemiseks juturaamat “Jõulujutud“,
- Yuval Noah Harari teos infovõrgustike lühiajaloost “Neksus“.
Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Lucy Jane Wood´i lummavat ning armastuse maagiast pulbitsevat teost “Rewitched“.
Kuu audioraamatuks on sel korral soomerootsi kirjaniku Eva Frantzi esimene raamat “Anna Gladi” krimisarjas „Sinine villa“.
Kuu mänguks on novembrikuus maailmakuulus strateegiamäng kogu perele “Carcassonne“.
Yuval Noah Harari “Neksus”
Lood tõid meid kokku. Raamatud levitasid meie ideid ja mütoloogiaid. Internet lubas lõputuid teadmisi. Ent algoritm sai teada meie saladused ja pööras meid üksteise vastu. Mida teeb tehisaru? „Neksus“ on põnev ülevaade sellest, kuidas me praegusesse hetke välja jõudsime, tutvustades valikuid, mida peame tegema, et ellu jääda ja õitseda.
Stephen Fry: „Erakordne, mõtlemapanev ja väga hästi põhjendatud. Harari loob nägemuse kiiresti lähenevast tulevikust, mis on ühtaegu põnev ja hirmutav. Kui on üks raamat, mida ma soovitan lugeda kõigil – eriti aga meie poliitilistel, äri- ja kultuuriliidritel – on selleks just „Neksus“.
Jaak Juske “Eesti salapärased kummituslossid“
“Eesti on küll väike maa, kuid siia mahub sadu vanu mõisaid ja losse. Mõisate hiilgeajal 20. sajandi alguses oli siin kokku üle 2000 mõisasüdame. Valdav osa neist on tänaseks hävinud, varemeis või kurvas seisus, samas on märkimisväärne osa ka kenasti korda tehtud. Väga paljudes säilinud lossides väidetavalt kummitab. Tundub lausa, et ühel vanal ja väärikal lossil peab tingimata oma vaimulugu olema. Nii et on aeg võtta ette üks retk kummituslosside salapärasesse maailma. Päris kõiki lugusid pole siin kirjas, aga kõige kuulsamad ja põnevamad kindlasti. Eesti losside vaimud juba ootavad teid!” – Jaak Juske
Andreas Jääger, Märt Koik “Uhhuu! Väike Eesti uhhuuraamat“
Kas oled kursis, kes on Kaastunde Vaim? Mis on Trauma Tasakaalu Pudelid? Miks lasub maal Surma Kultuse energia? Millega tegeleb valgustöötaja? Aga värviterapeut? Kust küll võiks ometi leida külluse laeka? Millist rituaali teha aja tagasi keeramiseks?
Raamat annab lõbustava ülevaate Eesti uhhuude kirevast maailmast, mille on kirja pannud Eesti oma uhhuueksperdid Andreas Jääger ja Märt Koik. 2020. aastast on autorid teinud Võhkarite podcasti, kus uhhuud oma lõputute teemadega on olnud alati oodatud jutuaineks. Nüüd on nad kirjutanud iroonilises kastmes raamatu, mille on oma vaimukate illustratsioonidega ellu äratanud EKA visuaalse kommunikatsiooni tudeng Greta Ruga.
Christian Kelch “Liivimaa ajalugu“
Kelchi suurteos „Liivimaa ajalugu“ koosneb kahest osast, millest autori eluajal ilmus vaid mahukas esimene köide (1695), mis käsitleb Eesti- ja Lätimaa minevikku kuni 1690. aastani. Kroonika teine köide käsitleb aastaid 1690–1707, see säilis üle saja aasta üksnes käsikirjana ning on tänaseni parim allikas suure näljahäda aastate ning Põhjasõja-aegsete sündmuste kohta. See on üks kõige olulisemaid kroonikatekste Eesti ajaloost.
„Liivimaa ajaloo“ I köide ilmus eesti keeles Ivar Leimuse tõlkes esimest korda 2004 ja II köide 2009. Nüüd ilmuvad need uues kujunduses, uuesti toimetatult ja uue illustratsioonivalikuga.
Warner Bros. Entertainment “Jõulujutud“
Raamat „Jõulujutud“ sobib ideaalselt perele koos lugemiseks ja kaasategemiseks. Nagu ikka, tegutsevad raamatus juba Peeter Pikk-kõrva lugudest tuttavad tegelased – Tuttsaba, Tupsuke, Nupsuke, Benjamin, härra Rein ja paljud teised. Kaunistage koos Peetri ja ta õdedega jõulupuud, tehke õue lumejänku ja olge sel erilisel ajal koos lähedaste ja sõpradega.
Lucy Jane Wood “Rewitched“
With found family, slow burn romance and an uplifting message about self-love, this is the cosy, autumnal read that you’ve been waiting for.
Belladonna Blackthorn hasn’t lost her magical spark, but she hasn’t seen it in a while either. Balancing work at her beloved London bookshop, Lunar Books, with handling her toxic boss and concealing her witchcraft from those around her – Belle is burnt out. Perfecting the potential of her magic is the last thing on her mind.
But, when her thirtieth birthday brings a summons from her coven and a trial that tests her worthiness as a witch, Belle risks losing her magic for ever. With the month of October to fix things and signs that dark forces may be working against her, Belle will need all the help she can get – from the women in her life, from an unlikely mentor figure and even from an (infuriating) coven watchman who’s sworn to protect her.
Can Belle reignite her spark before it’s too late?
Eva Frantz „Sinine villa“
„Sinine villa“ on esimene romaan krimisarjas, mille peategelaseks on politseinik Anna Glad. Keskealine Glad otsib elus uut suunda ja lahendab samal ajal väikelinna kuritegusid, mille on tihti põhjustanud inimlik nõrkus või minevikus tehtud vead.
Eva Frantz (snd 1980) on populaarne soomerootsi krimikirjanik. Tema sulest on seni ilmunud kolm romaani, mille peategelaseks on politseinik Anna Glad. Eva töötab ajakirjanikuna Soome rahvusringhäälingus, tema lemmikvandesõna on „perkele“ ning ta mõtleb lapsevankrit lükates tavatult palju mõrvadest ja mõistatustest.
Loe ka blogist intervjuud Raamatu autori Eva Franziga!
Lauamäng “Carcassonne“
Lauamäng “Carcassonne” on maailmakuulus strateegiamäng kogu perele, kus mängijad tõmbavad ruudukujulisi kaarditükke ja panevad nendest kokku mänguvälja, ehitades linnu, põlde, maanteid ja kloostreid.
Mängu saab muuta veelgi põnevamaks ja strateegilisemaks lisades põhimängule mitmeid mängulaiendeid, nagu “Kõrtsid ja katedraalid” ja “Kaupmehed ja ehitusmeistrid“.
Carcassonne on läbi aastate võitnud ka arvukalt auhindu.