Rahva Raamatu augustikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Augustikuu raamatusoovituste hulka kuuluvad Gabriel Garcia Marquezi suurteos “Armastus koolera ajal“, Claire Douglase uus krimiteos “Paar majast nr 9“, Richard Firth-Godbehere’i tunnete psühholoogilist tausta lahkav “Emotsioonide ajalugu” ja Helen Käiti põnev lasteraamat “Krahvinna kadunud sõrmus“.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame Hannah Jane Parkinsoni mõnusalt toetavat teost “The Joy of Small Things“.

Midagi ka mängusõpradele – arendav ja hariv lauamäng “Tähestik“!


Armastus_koolera_ajal

Gabriel Garcia Marquez “Armastus koolera ajal

Gabriel García Márquez jutustab romaanis „Armastus koolera ajal” loo poole sajandi pikkusest vastamata armastusest. Ja isegi kui tundub, et armastust ennast õieti ei mainitagi, on ta romaanis ometi kogu aeg tajutav tuhandel eri moel: kord rõõmus, kord kurb, vahel õnnetoov ning ikka ja jälle üllatav.

Fermina Daza ja Florentino Ariza kuuskümmend aastat kestev armastuslugu Kariibi rannikulinnas võiks mõjuda üsna tavapärase melodraamana. Seda enam, et García Márquez kasutab siin lausa mõnuga traditsiooniliste seebiooperite kõige klassikalisemaid võtteid ja nippe. Seebiooperiks on „Armastust koolera ajal” nimetanud ka kirjanik ise, pidades seda samal ajal oma parimaks romaaniks ja ühtlasi teoseks, mille kirjutamine oli talle kõige raskem.

Paar_majast_nr_9

Claire Douglas “Paar majast nr 9

Kui last ootav Saffron Cutler koos oma kallima Tomiga Skelton Place’i majja nr 9 kolib ja noored seal remonti alustavad, ei oleks nad eales osanud arvata, et ehitajad aiaplaatide alt surnukeha avastavad. Õigemini – kaks surnukeha.

Kohtuekspertiisi töörühma kinnitusel on surnukehad olnud aeda maetud vähemalt kolmkümmend aastat, seetõttu otsustavad uurijad üle kuulata ka maja kauaaegse omaniku Rose’i – Saffy vanaema.

Rose’i mälu on Alzheimeri tõve tõttu üha lünklikum. Ta ei suuda politseid aidata, kuid on selge, et midagi ta mäletab.

Kui Rose’i lünklikud mälestused pinnale kerkivad ja uurijad juhtunu faktide kindlakstegemisel üha kaugemale jõuavad, tundub Saffyle, et keegi jälgib nende maja…

Emotsioonide_ajalugu

Richard Firth- Godbehere “Emotsioonide ajalugu

Richard Firth-Godbehere viib lugeja põnevale reisile läbi psühholoogia, neuroteaduse, filosoofia, kunsti ja religiooni ajaloo ning näitab, kuidas on (sageli alahinnatud) tunded mänginud meie suurimates pöördepunktides kõige olulisemat rolli.

Emotsioonide ajalugu“ illustreerib värvikalt, kuidas on meie arusaamine tunnetest ja neisse suhtumine aja jooksul muutunud ning kuidas on see ‒ ja need tunded ise – sügavuti mõjutanud maailma, milles elame.

Krahvinna_kadunud_sõrmus

Helen Käit “Krahvinna kadunud sõrmus

Vanas lagunevas mõisahoones mängides saavad kolm sõbrannat – Nelli, Mirt ja Saara – ühel päeval ootamatu külalise. Krahvinna Eleonora von Mecklenburg suri tegelikult juba tükk aega tagasi, aga lahenduseta jäänud sõrmuse kadumise lugu ei anna rahu, mistõttu on ta kummitusena mõisa tagasi pöördunud, et paluda otsimisel tüdrukute abi.

Kild killu haaval, otsides järjest uusi vihjeid, asuvad krahvinna ja kolm sõbrannat pea sada aastat tagasi kadunud sõrmust otsima…

The_Joy_of_Small_Things

Hannah Jane Parkinson “The Joy of Small Things

Hannah Jane Parkinson is a specialist in savouring the small pleasures of life. She revels in her fluffy dressing gown (‘like bathing in marshmallow’), finds calm in solo cinema trips, is charmed by the personalities of fonts (‘you’ll never see Comic Sans on a funeral notice’), celebrates pockets and gleefully abandons a book she isn’t enjoying. Parkinson’s everyday exaltations – selected from her immensely successful Guardian column – will utterly delight.

Arendav_lauamäng_tähestik

Arendav lauamäng “Tähestik

Mäng Tähestik on hariv pusle, mis tutvustab lapsele lõbusa mängu kaudu tähtede maailma. Mäng sisaldab lihtsaid ja lõbusaid mänge, mille käigus õpib laps eesti keele tähti ja arendab oskust tähti piltidega kokku viia. See mäng on suurepärane esimene samm lugema ja kirjutama õppimisel.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives