Rahva Raamatu detsembrikuu soovitused!

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Detsembrikuu soovituste hulka kuuluvad Tõnu Õnnepalu värske teos “Eesti loodus”, Tiina Ristimetsa meeste elu analüüsiv “AEG. Teekond nimega mees” ja Lia Virkuse armas retseptiraamat “Nostalgilised toidud”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Fredrik Backmani tundlikku ja liigutavat teost “And Every Morning the Way Home Gets Longer and Longer”.

Kuu mänguks on sel korral suurepärane ja populaarne lauamäng “Tiivulised”.


Tõnu Õnnepalu “Janu on kõikidel kaks”

Kristiina Ehini kümnes luulekogu räägib hingerahu otsimisest ja armastuse hoidmisest keset viirusi ja sõjasõnumeid. Kultuur, religioon, psühholoogia ja mütoloogia ulatavad otsijale käe, kuid kelle poole hoida ning kellel üldse on võimu meid välja sikutada sellest korduma kippuvate ajamustrite keerisest? Autori uusim sürrealistlike elementidega lüürika kutsub lugejat Ajajõe kaldale veepeegeldustest iseennast, oma rahvast ja värsket kokkukuuluvustunnet otsima.
Luulekogu on järg Kristiina Ehini üheksandale luulekogule “Janu on kõikidel üks“. Vaata lähemalt…

Mihkel Raud “Ühes väikses Eesti linnas”

„Ma olen mänginud tosinas eesti bändis. Ja veel tosinas, mis märkimist ei vääri. Olen kirjutanud paar täitsa head laulu. Lasknud raadios muusikat, teinekord neli-viis tundi jutti. Juhtinud telekas muusikasaateid ning kehastunud talendikonkursil ebaõiglaseks kohtunikuks. Musitseerinud koos tõeliste ässadega, kes teavad, et harjutamine ei tee mitte meistriks, vaid harjutajaks. Ning loomulikult olen ma kuulanud tohutult palju muusikat. Kui see kõik ei anna mulle õigustust ja kohustustki muusikast kirjutada, siis ma ei tea, mis annab.

Võta käeulatusse nii stressipall kui salvrätik – kui ma oma ülesannete kõrgusel püsin, läheb sul mõlemat vaja.“

Nii tutvustab Mihkel Raud ise oma uut raamatut, milles ta kirjutab oma muusikuteest ning muusikast ja muusikutest, kes on teda sellel teel kõige rohkem mõjutanud. Juttu tuleb paljudest Eesti muusika staaridest alates Rein Rannapist ja Jaanus Nõgistost kuni Lenna ja Ineseni välja.

Vaata lähemalt!

Janno Põldma “Leiutajateküla jõulud”

Kas teie teate, Kuidas Leiutajatekülas jõule tähistatakse? Milliseid ettevalmistusi tehakse, milliseid seiklusi ja viperdusi juhtub, kuidas kinke valmistatakse ja kas neile tuleb külla ka päris jõuluvana? Seda kõike saate teada uuest raamatust. Loe lähemalt …

Eero Epner “Lembit Ulfsak

Mälestusi Lembit Ulfsak ei kirjutanud. „See ei huvita mind,“ rääkis ta ükskord ajakirjanikule, „ma ei taha endale mälestusmärki püstitada.“ Ulfsaki jaoks oli minevik miski, mis jäi seljataha – ja mäletamise töö jäägu teistele.

Üle saja rolli filmides, kümned osatäitmised teatrilaval, suured preemiad ja väikesed läbikukkumised, tunnid lennukites, kuud proovisaalis ja aastad võtteplatsil – maha jäi sellest kõigest (lisaks ülesvõetud filmidele ja etendustele) hunnik makulatuuri ja määratu hulk teiste inimesi mälestusi.

Vaata lähemalt…

Andrus Kivirähk “Lend Kuule”

„Uksest välja astunud, jalutas ta mõned meetrid ja jäi siis seisma. Ta ei teadnud, kuhu minna edasi. Kas tõesti tuleb minna koju? Ometi on veel nii vara, nii hirmus vara… Juhtuks ometi midagi!“

Ja siis hakkabki juhtuma…

Vaata lähemalt!

Ashley Postin “The Dead Romantics”

Florence Day is a ghost-writer with one big problem. She’s supposed to be penning swoon-worthy novels for a famous romance author but, after a bad break-up, Florence no longer believes in love. And when her strict (but undeniably hot) new editor, Benji Andor, won’t give her an extension on her book deadline, Florence prepares to kiss her career goodbye.

Although when tragedy strikes and Florence has to head home, the last thing she expects to see is a ghost at her front door. Not just any ghost, however, but the stern form of her still very hot – yet now unquestionably dead – new editor. As sparks start to fly between them, Florence tells herself she can’t be falling for a ghost – even an infuriatingly sexy one. Loe lähemalt…

Jay Shetty “Mõtle nagu munk”

Jay Shetty on jutuvestja, podcast´i juht ja endine munk. Tema missiooniks on jagada maailma ajatut tarkust kättesaadaval, asjakohasel ja praktilisel viisil. Shetty on loonud üle 400 populaarse video, millel on üle 5 miljardi vaatamise, ning ta juhib maailma edukaimat tervise ja heaolu podcast´i “On Purpose”.

Selles inspireerivas raamatus lähtub Shetty oma rikkalikest kogemustest elust mungana, et aidata meil ületada takistused teel rahu ja eesmärgini, mis peitub meis kõigis. Munkade õppetunnid on sügavad, kuid tihti abstraktsed. Shetty muudab need praktiliseteks nõuanneteks ja harjutusteks, mis aitavad vähendada stressi, parandada keskendumisvõimet ja suhteid ning avastada oma peidetud võimed. Shetty tõestab, et igaüks saab ja peakski mõtlema nagu munk. Loe lähemalt …

Seltskonnamäng “Tõsiselt räägid?”

Tõsiselt räägid? Üllatusi ja ootamatuid valikuid täis kauni graafilise kujundusega peomäng! Sinu ülesanne on ära arvata vastasmängija 5 erineva teema eelistusjärjekord. Küll aga võib see näiliselt lihtne ülesanne sind siiski üllatada – eriti siis, kui selgub, et sinu kauaaegne sõber eelistab seenelkäimist videomängudele! See mäng aitab teil üksteist veelgi paremini tundma õppida tõsiselt!

Vaata lähemalt …


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives