Kairi Look soovitab lõbusat lastekirjandust!

Järjekordsed südamlikud lugemissoovitused, mis tulevasel jõuluperioodil kindlasti paljudes huvi äratavad, pakkus meile lastekirjanik Kairi Look. Lisaks armsatele soovitustele on väärt mainimist, et hiljuti ilmus ka Kairi enda suurepärane lasteraamat “Piia Präänik ja sõnasööbik“, mis on mõtteliseks järjeks tema eelnevatele raamatutele “Piia Präänik ja bandiidid” ja “Piia Präänik kolib sisse”.

Mõnusaid ja lõbusaid lugemiskogemusi!


Eva Janikovszky “Minuga juhtub alati midagi

No mida sa teed, kui pahandused kohe kleepuvad külge? Vähemalt nii arvavad ema ja isa. Peategelase enese meelest on kõik muidugi parimas korras. Kohustuslik lugemine kõigile suurtele ja väikestele pahandusekottidele!

 

 

kadri_hinrikus_elevantKadri Hinrikus “Elevant

Südamlik lugu sõprusest ja oma koha otsimisest, peategelaseks tõrjutud tüdruk, kes soovib saada kirjanikuks ja leida tõelised sõbrad. Igale raskusele leidub lahendus, iga inimese jaoks on kusagil keegi – tuleb need vaid üles leida. Illustraator Kadi Kurema mustvalged pildid täiendavad kenasti empaatilist, südamlikku ja lugejat toetavat teksti.

 

Asta Kass “Pahupidi puhkus

Eesti lastekirjanduse klassika ja väga lõbustav lugemine! Vanavanaema Roosimemm asub kantseldama üle käte läinud lastekampa, kes suveks jalust ära saadetakse, ja kõik läheb nagu lepse reega. Lisaks jagatakse lahkesti eluks hädavajalikke nippe, näiteks selliseid, mida teha, kui sind ründab süütul ajapeol śaślõkivardaga 3-aastane sipsik ja ülejäänud varitsevad oma järge oodates põõsastes. Lugege, harige ja kaitske end!

 

Anti Saar “Anni asjad

Üdini armas raamat nii suurtele kui väikestele, vahet pole, kas oled kolm või kolmsada! Näiteks õpetatakse, (1) kuidas saada endale ahne tädi vinge kübar, kel ei näi olevat plaanis ealeski ära surra, (2) mida teha, kui tahaks śokolaadi, aga jauratakse mingist pudrust, ja (2b) kuidas olukorrast hooletu elegantsiga väljuda, omandades töö käigus neli öökulli, (3) kuidas limpsida ära kotipõhja kleepunud karamell, (4) kuidas ahvida venda ja viimase, kuid mitte vähemtähtsana: (6) kuidas rippuda kraanikausi küljes. Nagu näete: väga kasulik raamat! Lisaks hoogsad illustratsioonid Anne Pikkovilt, mis sobivad armsa Anniga nagu rusikas silmaauku.

Toon Tellegen “Orava sünnipäev

Tänavu 80. sünnipäeva tähistava Hollandi klassiku loomalugusid oravast, sipelgast ja muudest lahedatest elukatest talle omases filosoofilises kastmes armastavad nii suured kui ka väikesed. Imeilusad detailirohked pildid on joonistanud Regina Lukk-Toompere, lisaks kaunis tõlge Vahur Aabramsilt.

Ulrika Kestere “Sünnipäev

Veel üks sünnipäevaraamat! Südamlikust värviraamatust saab teada, kuidas käituda, kui satud peole pesukarude, huntide, öökullide, tiigrite, puudlite, hiirte või hobustega. Ainult karu sünnipäevale pääsemiseks tuleb initsitiivi näidata, sest ta kutsub külla ainult iseenda. Aidake teda! Mis te arvate, kes paneb muidu üksi nahka terve koogi ja ravib pärast kõhuvalu? Lõbusad pildid aitavad ruttu otsustada, kuhu peole minna (kõikidele) ja kuhu mitte (mitte ühelegi).

Piret Raud “Meri

Kaunis lugu merest ja lärmakatest kaladest, kes ei oska hinnata hoolivat unejutulugejat. Pildid ja tekst moodustavad lummava terviku ja jäävad lugejaga pikemaks ajaks. Imeilus nii seest kui väljast!

 

 

 

Cecilia Heikkilä “Kass Antsoni jõulukampsun

Armas pildiraamat kassist, kellel läheb hommikuse linnatiiru käigus kaduma kampsun, millest on kõvasti tüli, sest väljas on jube külm. Pildid ja tekst moodustavad kena koosluse, mis on muidugi loogiline, sest need mõtles välja üks ja sama inimene, Rootsist pärit autor Cecilia! Tore lugemine kõigile inimestele ja kassidele, kes leiavad, et pole kunagi liiast radiaatorit pisut kuumemaks kruttida. Ja nende lastele ja lastelastele ja lastelastelastelastelastele (kasside puhul täiesti normaalne).

Grigori Oster “Kõrgem kommiteadus. Kommisömiootika algajatele ja edasijõudnutele

Hoogne silmaringi avardav käsiraamat kommisöömisest. Kui te veel ei teadnud, siis kommisömiootika on kommide söömise teadus, mis käsitleb kommide põhitarkusi (ajalugu, ehitus ja mõju, kommi kolm olekut) ja jagamispõhimõtteid (parem mitte jagada). Tehakse puust ja punaseks, mis on kommid, kust nad tulid ja mida nendega teha. Lisaks õpetatakse komme remontima, kui osa venna kommist on näiteks salapäraselt kaduma läinud, ja lahkama šokolaadikommi, et määrata koostisosad. Kui keegi satub nüüd ärevusse, mida selline raamat laste hammastega teeb, siis ärgu muretsegu – juba esimeses peatükis tutvustatakse eksistentsiaalset dilemmat «Hambad või kommid». Ägedad pildid on joonistanud Ulla Saar, suurepärane tõlge Ilona Martsonilt.


Kairi Look “Piia Präänik ja sõnasööbik

1. septembril läheb Piia Präänik esimesse klassi. Otsekohe selgub, et koolis on midagi lahti: seinal laiutavad lillad kleepuvad jäljed, kalendrist on välja kistud šokolaadijänes ja aabitsakapist kostab jorinat. Piia asub sõpradega uurima, kes või mis nende klassis elab. Samal ajal kaovad aabitsast, klassitahvlilt ja mujaltki salapäraselt täht tähe haaval sõnad: KOMMID, LIMONAAD, CRÈME BRÛLÉE ja isegi БОРЩ… Kes on salapärase sõnumi VIINERIDKETSUPIGAGAÄRGESINEPITPANGE taga ja millega ta tegeleb? Saladuskatte all võib öelda, et tegu on eksemplariga nr 186 ja temas voolab kuninglikku verd. See on lugu sõnadest, keeltest ja lugemisarmastusest.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives