Indrek Koff, kirjanik ja tõlkija

6 raamatut, mida soovitab lugeda kirjanik Indrek Koff

Tõlkija ja kirjanik Indrek Koff jagas meiega oma viimase aja kuut lemmikraamatut!

Mait Vaik “Hamilgtonide saaga”

Mait Vaik "Hamilgtonide saaga"Indrek Koff soovitab: “Mait Vaik on oma „Hamilgtonide saagaga” lati veelgi kõrgemale tõstnud kui tavaliselt. Sügav ja sünge romaan, kuid tumeduse juurde kuulub siin ka rohkesti musta huumorit. Ma pole ammu üht tõsisena näivat raamatut lugedes nii palju omaette naernud!”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

 

Kazuo Ishiguro “Lohutu”

Kazuo Ishiguro "Lohutu"Indrek Koff soovitab: “Kazuo Ishiguru „Lohutu” on üks mu kõigi aegade lemmikuid. Romaan, kus kõik on kummastav, aga ometi on selle kummastavaga võimalik kaasa minna. Unenäoline ebamugavus muutub selles raamatus ääretult põnevaks.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

 

Jurga Vilė, Lina Itagaki “Siberi haiku”

Jurga Vilė, Lina Itagaki "Siberi haiku"Indrek Koff soovitab: “Graafiline romaan pakub mulle üleüldse huvi ja see siin on lisaks erakordselt õnnestunud teos. Küüditamisest ja Siberi-elust läbi lapsesilmade.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

 

 

Pierre Abélard Ja Héloïse “Isiklikud kirjad”

Pierre Abélard Ja Héloïse "Isiklikud kirjad"Indrek Koff soovitab: “Lõpuks ometi on ühe läbi aegade tuntuima armastajapaari kirjad ka eesti keeles saadaval. Kusjuures neist armastajatest tekkis vähemalt minul sootuks teistsugune ettekujutus, kui varem kuuldud loost, mida on palju ilustatud ja paksu romantikakihiga võõbatud. Kiidetud olgu Tallinna Ülikooli kirjastus ja tõlkija Kaarina Rein!”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Doris Kareva “Koerakari”

Doris Kareva "Koerakari"Indrek Koff soovitab: “Doris Kareva ja Piia Ruberi „Koerakari” on üks isevärki lasteraamat, mis pakub loodetavasti lusti ka lapsevanematele. Doris Kareva näitab siin oma vingerpussitaja poolt ja teeb seda nii, et on ikka vingerpussitatud!”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Tanya Tagaq “Lõhkine hammas”

Tanya Tagaq "Lõhkine hammas"Indrek Koff soovitab: “Tanya Tagaqi „Lõhkine hammas” toob meile Hasso Krulli tõlkes koju kätte inuittide mõtte- ja tundeilma. Tänapäevane maailm põimub Tagaqi teoses põlisrahva loodus- ja maailmatajuga ning see kõik kokku annab meile ühe võimsa loo. Lisaks tasub kuulata seda, kuidas ka muusikuna tegutsev Tagaq ühendab moodsa muusika ja inuiti kõrilaulu.”

Tutvu raamatuga lähemalt!


Indrek Koff “Issi!”

Indrek Koff "Issi!"Appi, meie issi on kadunud! Mis nüüd küll saab?

Issi tee peal kummalised käänud on,
tundub tõesti, et ta hätta jäänud on…
Nüüd on kiire, arvel on meil iga hetk.
KOHE algama peab issipäästeretk!

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

 

Indrek Koff “Kuhu lapsed said?”

Indrek Koff "Kuhu lapsed said?"Lugulaul sellest, kuidas lapsed väsisid käskudest ja keeldudest lõplikult ära ja kuidas nad ühel ilusal päeval lihtsalt jalga lasksid.

Natukene ka sellest, kuidas kangelaseks ei saadud üldsegi mitte meelega, vaid täitsa kogemata.

Ja muidugi ka sellest, kuidas elu jälle ilusaks sai.

Tutvu raamatuga lähemalt!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives