David Vseviovi jõulukuised lugemissoovitused

David Vseviov on kõikidele teada-tuntud ajaloolane ja autor, kelle mõtterohked sõnavõtud on mõjutanud loendamatuid eestlasi. Kui soovid teada, milliseid teoseid Vseviov praegusel ajal lugeda soosis, siis siit leiadki tema viimase aja lugemissoovitused, mida tuleval pühadeperioodil lehitseda ja hinnata.


Viivi Luik “Seitsmes rahukevad”

Viivi Luige autobiograafiliste sugemetega romaan „Seitsmes rahukevad“ viib meid sõjajärgse eesti tegelikkusesse, selle ajajärgu kombitsate vahele sattunud inimeste ellu. Viivi Luige meisterlikult kirja pandud teos ei tugine kaugeltki vaid nõukogude aegse lapse meenutuspiltidele. See viib meid intuitiivse läbinägelikkusega tabatud tänasesse olevikku.

andrus_kivirähk_mälestusedAndrus Kivirähk “Mälestused”

Andrus Kivirähki „Mälestused“ koondavad enesesse 100 miniatuuri, milles saavad sõna meid ümbritsevad asjad, loomad, taimed. Anne Pikkovi poolt kujundatud raamat on mänglevalt lustlik. Selle võib avada suvaliselt leheküljelt ning nauding on garanteeritud.

Amor Towles “Härrasmees Moskvas”

Amor Towlesi „Härrasmees Moskvas“ on reaalsusesse viiv fantaasia. Romaan, milles tsaariaegne aadlimees elab veel kümneid aastaid pärast 1917. aasta pööret Moskva hotellis Metropol ja jälgib tema ümber toimuvat nõukogude elu tragikoomikat.

Vladimir Giljarovski “Moskva ja moskvalased”

Vladimir Giljarovski „Moskva ja moskvalased“ annab fotograafiliselt täpse ja detailide rohke pildi 19. sajandi lõpu – 20. sajandi alguse Moskva kõrg- ja alamklasside elust. Vladimir Giljarovski on elukutselt ajakirjanik ning tänapäeva vaatevinklist lahtuvalt on uskumatu, kuivõrd süvendatult kogus autor artiklite avaldamiseks vajaminevat materjali.

Martin Gayford “Michelangelo”

Martin Gayfordi „Michelangelo“ on suurepärane näide katsest esitada ja mõista ühe maailma suurima looja elu keerdkäike ning loomingut


david_vseviov_onu_moritza_sõnaraamatDavid Vseviov “Onu Moritza sõnaraamat”

„Onu Moritza sõnaraamatut“ võib nimetada ilukirjanduslik-dokumentaalseks fiktsiooniks, milles segunevad reaalsus ja väljamõeldis. Tegemist on David Vseviovi perekonnasõbra „onu Moritza“ koostatud ning juhuslikult ja tagantjärele autori kätte sattunud niinimetatud sõnaraamatuga, mille eesmärgiks oli jagada Davidile õpetussõnu ja tegutsemisjuhendeid tulevikuks. Millistest valikutest „onu Moritz“ seejuures lähtus, on raske öelda, kuid valdavalt on tema õpetussõnade aluseks isiklikud läbielamised ja kogemused. Need läbielamised ja kogemused moodustavadki raamatu mitmekümnest loost koosneva paleti.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives