Karl Laumetsa 5 raamatut lugemisjärjekorra ootel

Karl Laumets on lavastaja, kelle käe all on lavale tulnud “Kalevipoeg”, “Lennart. Pöördtooliaastad”, “ Balti Tragöödia”, “Tuhkatriinumäng” ja paljud teised kultuuripärandi tippteosed. Eriti meeldib Karlile lugeda eesti kirjandust, sest see on eriline oma unikaalse keele, rikkaliku folkloori ja sügavalt juurdunud kultuurilise identiteedi poolest. Mis on need 5 raamatut, mille ta järgmisena ette võtab?

Marju Kõivupuu “Eesti mütoloogia algajale”

Marju Kõivupuu “Eesti mütoloogia algajale”Karl Laumets: Mind on eesti rahvajutud ja muistendid alati huvitanud. Neis elavad kirevad tegelased, kes peegeldavad hästi eestlaste iseloomu ja olemust. Mind köidab müütides peituv ajatu elutarkus. Midagi, mis ühendab meid inimlikul ja kultuurilisel tasandil.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

 

 

Jaan Kaplinski “Teiste jõgede taga”Jaan Kaplinski “Teiste jõgede taga”

Karl Laumets: “Jaan Kaplinski teosed omavad kindlat kohta minu öökapil. Mulle meeldib tema puhas ja selge poeetiline keel. “Seesama jõgi” on mul mitu korda läbi loetud ning soovitan seda soojalt ka teistele. Ise võtaksin järgmisena ette hoopis tema luuletused.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Mati Unt. “Via Regia. Elu võimalikkusest kosmoses”Mati Unt. “Via Regia. Elu võimalikkusest kosmoses”

Karl Laumets: “Loomingu Raamatukogu on tänuväärt raamatusari, sest annab suurepärase ülevaate nii eesti kui maailma kultuuriparemikku kuuluvatest autoritest ja teostest. Ostan, loen ja kingin neid alati suurima rõõmuga. Tunnen Mati Undi loomingu vastu suurt huvi. Tema elu ja teatrit puudutavad teemad on mulle väga südamelähedased.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Paul-Eerik Rummo “Tihane tõstab tiibu. Luuletusi lastele.”Paul-Eerik Rummo “Tihane tõstab tiibu. Luuletusi lastele.”

Karl Laumets: Arvan, et ka täiskasvanud võiksid lugeda lastelugusid, sest nende siirusest ja heatahtlikkusest on alati palju õppida. Paul-Eeriku näidendisse “Tuhkatriinumäng” süüvimine on olnud seni minu üks põnevamaid kogemusi teatris ja olen Rummo loomingu suur austaja.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Hando Runnel “Mõru ning mööduja”Hando Runnel “Mõru ning mööduja”

Karl Laumets: “Praegu loengi rohkem luulet. Tegu on puhastatud ja kontsentreeritud vormiga, mille lugemise järele tunnen hetkel vajadust. Kavatsen ka selle Runneli luulekogu ette võtta!”

Tutvu raamatuga lähemalt!


Veel veebruaris on võimalus näha eesti teatriajaloo üht murrangulisemat näidendit teater MUDI lavastuses! Rahva Raamatu sõpradele on piletid 20% soodsamad! Selleks vali pileteid ostes ostukorvis soodustus “MUDI sõber”, kasuta sooduskoodi “MUDI20”. Loe lähemalt!

Tuhkatriinumäng

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives