Katrin Pauts on Eesti krimikirjanik ja ajakirjanik, kes on kirjutanud lugejate poolt väga hästi vastuvõetud krimiromaanid “Tulekandaja“, “Politseiniku tütar” ja “Hull hobune“. 2017. aasta lõpus ilmus Pautsi sulest uus põnevik “Öömees“, mis tõusis kohe ka krimiraamatute müügiedetabelis esimeseks. Pautsi viimane raamat on “Marduse tänav”, mis kirjutatud Kanal 2-s jooksnud teleseriaali “Nukumaja” ainetel.
“Loen inglise keeles päris palju – esiteks on nii odavam, teiseks kasutan palju Kindle’it. Ning mis seal salata, sageli on tõlked kohmakas keeles ja vigu täis. Ning mitut mu lemmikautorit ei ole Eesti kirjastajad veel avastanudki. Nende hulka kuulub näiteks Kanada krimikirjanik Louise Penny, kes stiililt õdusa britiliku krimi ja Ameerika hardcore-krimi segu, või ka šotlane Peter May, kes kirjutab saarte põnevikke nagu minagi. Loen ka palju mitte-krimi.”
Peter May „Chessmen“
The third and final part of the internationally bestselling Lewis Trilogy.
Katrin Pauts soovitab: “Peter May’d tuleks lihtsalt otsast lugema hakata – ta on viljakas kirjanik, valik on suur. Kirjutab ta hoogsalt, palju on keldi pärimusi, Šotimaa loodust ja muidugi saladusi. Tema melodramaatiline stiil sobib mulle, samuti see, et saladuste juured on sageli kaugel minevikus. „Chessmen“ on viimane Lewise saarte triloogia raamat (säherdusi seeriaid on May loonud mitu, hea on ka „Enzo kroonikad“) ja meeldis mulle neist kõige rohkem. Just Peter May ja tema „Blackhouse“ ja „Chessmen“ olid oluline ajend, miks enda saarte krimkade sarjaga pihta hakkasin.”
Louise Penny „How The Light Gets In“
The number one New York Times bestseller and ninth novel in the critically acclaimed Chief Inspector Gamache series, by multi-award-winning author, Louise Penny.
Katrin Pauts soovitab: “See on tegelikult Louise Penny pika Armand Gamache’i seeria üks hilisemaid raamatuid, milles ise tajusin rohkem melanhooliat ja nordic noiri mõjutusi (ehk seepärast, et kirjaniku elus oli parajasti raske etapp, tema abikaasa põdes surmavat haigust). Penny kirjutamisstiil on eestlase silmale kuidagi kodune, nagu tundub oma ja armas ka imeilus Quebeci provints ja sealsed väikesed asulad, kus tema tegevus käib. Peainspektor Armand Gamache on kohutavalt sümpaatne kuju – kindlasti erinev tüüpilisest raamatudetektiivist, sest tal pole pahesid ega santi iseloomu. Ta on soe ja muhe mees, tavaline pereisa.”
Donato Carrisi „The Whisperer“
A record-breaking bestseller and multiple literary prize-winner, The Whisperer came from nowhere to become an astonishing Italian publishing phenomenon
Katrin Pauts soovitab: “Donato Carrisi on populaarne Itaalia autor, kelle avastasin mitu aastat tagasi ja neelasin siis hooga alla mitu tema raamatut. „The Whisperer“ on kohutavalt õudne ja uskumatu puändiga lugu, üks paremaid oma žanris.”
John Carreyrou „Bad Blood“
In Bad Blood John Carreyrou tells the story of Theranos, and encourages us to consider the possible repercussions of our blind faith in a small group of brilliant individuals.
Katrin Pauts soovitab: “Viimase aja kindel lemmik, maailmas ülipopulaarne lugu USA Silicon Valley imelapsest Elizabeth Holmesist (keda tituleeriti naissoost Steve Jobsiks) ja tema loodud „imekompaniist“ Theranosest, mis tõotas kogu maailma meditsiinis revolutsiooni korraldada. Kuid… kõik see oli ainult õhk, ühe naissoost, võib vist nii öelda küll, sotsiopaadi hullunud visioon, mil polnud reaalsusega mingit pistmist. Kuidas ärimaailma vägevad end blondil iludusel ära hullutada lasid ja kuidas suureks imeks peetud Theranose kaardimaja suure mürinaga kokku vajus, on Carreyrou kirjutanud ääretult köitva loo. See annab mõnelegi krimkale silmad ette. Mitte asjata pole Hollywood seda üles korjanud – Holmesi rollis näeb peagi kinolinal superstaar Jennifer Lawrence’it.”
Bill Clinton, James Patterson „The Missing President“
The President is Missing. The world is in shock. But the reason he’s missing is much worse than anyone can imagine. With details only a President could know, and the kind of suspense only James Patterson can deliver.
Katrin Pauts soovitab: “James Patterson on USA popkirjanik, kes on rikas nagu kröösus (üks enimteenivaid kirjanikke kogu maailmas) ja tema omapära on, et tihtilugu teeb ta koostööd kaasautoritega. Seekord Bill Clintoniga isiklikult! Juba see fakt, et endine president on end millegi niisugusega sidunud, on pöörane. Raamat lendab lettidelt, huvilistel tasub kiirustada.”
Jo Nesbo „Macbeth“
Katrin Pauts soovitab: “Kui kevadel kuu aega Prahas elasin ja sealsetes rohketes raamatupoodides ringi traavisin, jäi Jo Nesbo „Macbeth“ mulle igal pool ette. Nesbo on tšehhide hulgas röögatult populaarne. See raamat on põnevuslugu, mis kirjutatud Shakespeare’i ajendil – tegu on niisuguse raamatusarjaga, kus tippkirjanikud üle kogu maailma võtavad mõne Shakespeare’i teose ette ja loovad sellest oma versiooni.”
Sally Field „In Pieces“
Katrin Pauts soovitab: “Viimase aja kõmulisemaid elulooraamatuid eestlastelegi paljudest armsaks saanud seriaalidest (mina mäletan teda oma vanast lemmikust „Vennad ja õed“) tuntud Sally Fieldi elust. See on väga avameelne ja valus lugu, kus muu hulgas räägib näitleja seksuaalsest ahistamisest, hingetraumadest ja skandaalsest suhtest hiljuti surnud ekraanilegendi Burt Reynoldsiga. „Jumal tänatud, et ta enne suri ega jõudnud mu raamatut lugeda,“ kommenteeris Field ühes intervjuus ja tõsi see – Burt Reynolds pidas Fieldi oma elu suurimaks armastuseks, kuid Fieldil oli teine arvamus.”
Tina Turner „My Love Story“
Katrin Pauts soovitab: “Seda raamatut ma pole veel käes hoidnud, aga olen ajakirjandusest pikki katkendeid lugenud ja ootan väga, et saaksin ühe oma lemmiklaulja eluloole küüned taha! See tõotab olla väga avameelne, kohati jõhkraltki, pihtimus elust muusikatööstuses kogu selle hiilguses ja viletsuses. Turner oli aastaid ahistavas abielus oma lavapartneri ja mänedžeri Ike Turneriga, kuid leidis keskealise naisena ka suure ja tõelise armastuse, seega on tema lugu paljudele ka lootust ja usku pakkuv. Igas vanuses tasub unistada!”
Stephen King „On Writing“
Katrin Pauts soovitab: “Iga kord, kui juttu tuleb ingliskeelsetest raamatutest, meenub Stephen Kingi, julgen väita, kirjutamisõpik (mis seguneb autobiograafiaga) – see on Eesti kirjanike seas populaarne lugemisvara ja üleüldse imestan, miks seda eesti keeles saada pole. Raamat räägib palju enamast kui lihtsalt kirjutamise kunstist.”
Katrin Pauts “Marduse tänav”
Imeilusas aedlinnas Marduse tänava vanas majas elab kirjanik Elisabeth. Temaga juhtub selle maja ees ebatavaline õnnetus ja ta hukkub. Pärast Elisabethi surma võtab maja üle tema noorem õde Eeva, kes ei olnud Elisabethiga aastaid suhelnud. Politseinikust mehe ja väikese lapsega end Marduse tänaval sisse seadnud, hakkab Eeva aimama, et tema uute naabrite elu pole hoolikalt võõbatud fassaadide ja klanitud eesõuede taga just niisugune, nagu välja paistab. Vaata raamatut!
Katrin Pautsi kõik raamatud leiad meie e-poest!