Merilin_Mandel

Merilin Mandel ehk @jesslapsed jagab lugemissoovitusi

Merilin Mandel on vanemahariduse ja vaimse tervise edendaja ning Instagrami konto @jesslapsed vedaja. 2019. aastal andis ta lasteaiaõpetajana välja raamatu “Klotsinurgajutud”, et lasteaedadega seotud lugusid ja teemasid huumoriga pisut tasakaalustada, sellel kevadel on ilmumas ka kasvatuspsühholoogiale nõjatuv “Jess, lapsed!” raamat, mille eesmärk on toetada nii laste kui täiskasvanute kasvamist.


Regine Galanti “Kuidas ärevusega toime tulla. Abiks noortele.”

Kuidas arevusega toime tulla_kaas.inddRaamatust leiad: Teste ja küsimustikke enese hindamiseks, et mõista paremini end vaevavat ärevust ja emotsioone ning leida nende vallandajad. Rohkem kui 30 kognitiiv-käitumuslikku tehnikat ärevusega toimetulemiseks koos praktiliste strateegiatega, kuidas hakkama saada selliste emotsioonidega nagu viha ja kurbus. Rohkem kui 30 teadvelolekuharjutust, et praegusel hetkel visualiseerimise, hingamise ja meditatsiooni abiga ärevusest võitu saada. Loe edasi…

Merilin Mandel soovitab:
“Vaimse tervisega on see värk, et sellest on hästi lihtne rääkida üldistatult – ‘hea vaimne tervis’, ‘kuidas hoida vaimset tervist’ ja nii edasi. Vahel juhtub seetõttu, et on keeruline aru saada, kus me ise sellel skaalal asetseme – et kui me teeme kõiki asju ‘õigesti’, siis peab ju ometi ‘hästi’ olema! Seega, kui sind miski häirib  –  näiteks ärevus -, soovitan sajaga leida viise, kuidas seda sõna ja tunnet enda moodi võimalikult proaktiivselt ja hellalt lahti harutada! Näiteks erinevate harjutuste toel, oma käe ja häälega, mitte ainult silmadega ja mõtetes.”

Jakub Plachy “Suur pissimise raamat”

suur-pissimise-raamatInimesed on pissinud mäletamatutest aegadest alates. Mina ise olen pissimisele pühendanud kakskümmend kaks aastat*. Sellealaste teadustööde kahetsusväärne puudus sundis mind kõiki oma avastusi pissimise vallas sellesse raamatusse kokku kirjutama. Loe edasi…

Merilin Mandel soovitab:
“Pissimine ei ole ehk esimene märksõna, mis vaimse tervisega seostub – kuid nagu pissimine, on ka vaimne tervis selline teema, millest ei kiputa teistega ausalt ja avatult rääkima, pole nagu viisakas või nii. Ma olen seda meelt, et mida kiiremini me lõhume stigmad kõigi nende normaalsete, inimlike, argiste teemade ümber – näiteks pissimine -, mida rohkem kuuleme teisi kasutamas juba olemasolevaid sõnu ja mõtteid, et neid teemasid lahata, ja mida tavalisemad on need teemad juba kodudes ja lastega, seda libedamalt sujub meil ka oma vaimsest tervisest rääkimine. Ja, noh, huumor aitab ka!”

Vendade Grimmide muinasjutud

vendade-grimmide-muinasjutudSelle raamatu kaante vahelt leiate üle 30 lastepäraselt jutustatud vendade Grimmide muinasjutu – Hansust ja Gretest, Lumivalgekesest, Bremeni linna moosekantidest, Okasroosikesest ja paljudest teistest. Loe edasi…

Merilin Mandel soovitab:
“Oh, mis tugev, psühholoogiline võim on nostalgial ja tuttavalt kulgevatel lugudel! Ühisel raamatulugemisel! Koos diivanil lösutamisel! Ühiste mälestuste avastamisel! Ärevus ja mure on sellised tüütud seisundid, mis toituvad tihti ootamatustest ja eraldatusest – nii et kui mingi raamat viib tagasi lapsepõlve, pakub äratundmisrõõmu, on piisavalt põnev, et kaasata kõiki pere vanuserühmasid, ja pakub selgeid, etteaimatavaid algus-keskosa-lõpp struktuure, kiidan selle vaimse tervise toetamise vaatevinklist igati heaks! Igaühele oma, loomulikult – kellele Grimmid, kellele Lindgren!”

Kene Vernik “Hea une teejuht”

hea-une-teejuht-praktiline-käsiraamat-unetusest-jagusaamiseksSee raamat aitab korrastada ühte kõige olulisemat tegevust ehk magamist ehk unetervise eest hoolitsemist. Raamat on täis soovitusi ning spetsiaalseid tehnikaid ja harjutusi, mida üks rahutu magaja võiks läbi teha. Lisaks praktilisele poolele ei puudu ka teooria. Loe edasi…

Merilin Mandel soovitab:
“Uni asetseb justkui selle vaimse tervise kupatuse keskel. Kui oleme pisut tupikus, tunneme seda tihti esmalt oma unekvaliteedist, isegi kui muid sümptomeid on veel keeruline eristada, ja mida kauem see unekvaliteet ei sära, seda keerulisem on ka tupikust välja tulla. Ma maadlesin ise aastaid kehva unega, leides pärast pikki katsetusi lõpuks hunniku nippe, mis mind kõige paremini aitavad – ja praegu tahaks sellelt mineviku Minalt küsida: “Miks sa lihtsalt abi ei otsinud?” Seega, kui mõte uneajast ei paku sulle hetkel elevust:
voilà!”


Merilin Mandel “Klotsinurgajutud

klotsinurgajutudFraas “mina ei tea, millest lastega rääkida!” kaob pärast selle raamatu lugemist ja lehitsemist ehk käibelt — tuleb välja, et lapsed räägivad kõigest sellest, millest täiskasvanudki, lihtsalt lühemate lausetega! “Klotsinurgajuttudesse” on koondatud ühe lasteaiaõpetaja kirjapandud vestlused ja hetked, mis tema nähes ja kuuldes rühmas mitme aasta jooksul aset leidsid. Jututeemad laiuvad popkultuurist armastuse ja kakani ning ka kõige lühemad lood lõppevad lastele omase juhusliku, humoorika puändiga.

Loe edasi…

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives