Mida ettevõtjad loevad?

Raamatud võivad inspireerida, intrigeerida, panna kahtlema või vastupidi – julgustada. Toome teieni kolme eduka ettevõtja ja suurelt mõtleja – Armin Kõomägi, Peep Vain ja Pirkko Valge – raamatusoovitused, et teada saada, millised teosed on neid julgustanud, tagant tõuganud ja mõtlema pannud. Ootame sind juba sel neljapäeval, 28. märtsil kell 16 Viru Keskuse Rahva Raamatusse, kus NULA inkubaatori ja Rahva Raamatuga koostöös toimub vestlusring “Mida ettevõtjad loevad?”!

Arutelu modereerib Marleen Pedjasaar. Arutelu toimub NULA inkubaatori kampaania “Mis Sind närvi ajab? Võta midagi ette!” raames, et julgustada inimesi oma häid ideid teoks tegema. Kui sul on mõni Eesti ühiskonda paremaks muutev idee, loe lähemalt ja esita see www.nula.ee.

Armin Kõomägi soovitab

Armin KõomägiArmin Kõomägi on üle poole oma elust tegelenud ettevõtlusega. Seda peamiselt kaubanduse ja logistika valdkonnas. Lisaks on Armin tuttav ka sotsiaalse ettevõtlusega, olles osalenud nii Usukasutuskeskuse kui Heateo Sihtasutuse nõukogudes. Raamatusõbrad tunnevad Arminit kindlasti ka kirjanikuna – kes teeb, see jõuab.

 

 

Ilja Ilf, Jevgeni Petrov “12 tooli”

Jevgeni Petrov "12 tooli"

Kui Ostap Bender Stargorodi jõudis, olid endise aadlipealiku Ippolit Matvejevitš Vorobjaninovi vuntsid juba rohekat karva ja isa Fjodoril habe kärbitud. Võidujooks meister Gambsi tooli peidetud briljantidele oli alanud. Jää hakkas liikuma ja paraadi asus juhatama suur kombinaator isiklikult. See, mis järgnes, on ajalugu nii otseses kui kaudses mõttes. Loe edasi…

 

 

 

James Lovelock “Gaia kättemaks”

James Lovelock "Revenge of Gaia"

Tuhatkond aastat on inimkond kurnanud planeet Maad tagajärgedele mõtlemata. Nüüd, kui kliima on üha soojenemas ning ilmamustrid järsult muutumas, on loodus inimtegevusele vastu astumas. James Lovelock, üks väljapaistvamaid keskkonnateema suurkujusid, arutleb kirglikult ja poeetiliselt selle üle, kuidas neis vääramatuis tõsiasjades inimkond vähemalt osaliselt päästa. Loe edasi…

 

 

Ron Jeremy “Kõige kõvem (töötav) mees showbiznessis”

Ron Jeremy "Kõige kõvem (töötav) mees showbiznessis"

Kõige kõvem(ini töötav) pornostaar paneb paberile oma memuaarid. Vulgaarsemalt kui Juha Vuorinen, kuid väga, väga naljakalt. Loe edasi…

 

 

 

 

 

Nassim Nicholas Taleb “Must luik”

Nassim Nicholas Taleb "Black Swan"

What have the invention of the wheel, Pompeii, the Wall Street Crash, Harry Potter and the internet got in common? Why are all forecasters con-artists? What can Catherine the Greats lovers tell us about probability? And, why should you never run for a train or read a newspaper? Loe edasi…

 

 

 

 

Peep Vain soovitab

Peep Vain

Peep Vain on samuti tuttav nii ettevõtja kui kirjanikuna, olles üks Pipedrive’i asutajatest ning investoritest ja raamatute “Kõige tähtsam küsimus” ning “Keset elu” autor. Peep teab, mis on hea tasakaalu leidmise võti ning kuidas ettevõtjana suurelt mõelda.

Stephen Covey “Väga efektiivse inimese 7 harjumust”

Stephen Covey "Väga efektiivse inimese 7 harjumust"

Stephen R. Covey on kogu maailmas tuntud juhtimiskonsultant ja perenõustaja ning oma raamatus kirjeldab ta terviklikku probleemide lahenduste süsteemi, mille alustalaks on muutumine printsiipidekeskseks. Seitsme harjumuse omandamine aitab lõpetada ennasthävitava käitumise kodus ja tööl ning saavutada meelerahu ja enesekindlus.

 

 

 

Brian Tracy “Advanced Selling Strategies”

Brian Tracy "Advanced Selling Strategies"

Based on Brian Tracy’s popular audio and video programme, “The Psychology of Selling”. He focuses on strategies, tactics, and mental preparedness – all of which separates the superior salesman from the average.

 

 

 

 

Roberto Assagioli “Transpersonaalne areng”

Roberto Assagioli "Transpersonaalne areng"

Suurepärane teejuht igaühele, kes on asunud enesearengu teele, sest igalt leheküljelt vaatab vastu Assagioli sügav tarkus, mis põhineb inimpsüühika allhoovuste ja suurimate kõrguste tundmisel. Loe edasi…

 

 

 

 

Pirkko Valge soovitab

Pirkko Valge

Pirkko Valge on Heateo Sihtasutuse tegevjuht. Ta on käivitanud Eesti esimesed filantroopiafondid, et toetada ühiskondlikke algatusi ning sotsiaalseid ettevõtteid. Pirkko teab, mis on ühiskondlik mõju ja miks see on ettevõtluse juures oluline.

 

 

 

William MacAskill “Doing Good Better”

William MacAskill "Doing Good Better"By examining the charities we give to, the goods we buy and the careers we pursue, Doing Good Better is a fascinating and original guide which shows how, through simple actions, you can improve thousands of lives – including your own.

 

 

 

 

Ethan M. Rasiel “The McKinsey Way”

Ethan M. Rasiel "The McKinsey Way"

Penetrate the mysteriously powerful problem-solving methods and learn the secret techniques of the world’s most prestigious business consulting firm, in this insightful how-they-do-it guide by a former McKinsey & Company analyst.

 

 

 

Michelle Obama “Michelle Obama. Minu lugu”

Michelle Obama "Michelle Obama. Minu lugu"Michelle Obamast on saanud meie ajastu üks mõjuvõimsamaid ikoone. Ameerika Ühendriikide esileedina – esimese afroameeriklasena selles rollis – aitas just tema kaasa seni kõige siirama ja inimlikuma Valge Maja loomisele. Michelle Obama kehtestas end kogu maailmas naiste ja tütarlaste õiguste eest seisjana, muutis kardinaalselt Ameerika perekondade arusaamu tervislikust ja aktiivsest eluviisist, samal ajal aga oli oma abikaasa kõrval, et too saaks juhtida Ameerikat läbi vapustavate sündmuste. Loe edasi…

 

 

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kristiina.karu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Liitu Rahva Raamatu uudiskirjaga ja saa värskeimad uudised otse oma postkasti!

Archives