blog_kuuraamatud_jaanuar21

Rahva Raamatu jaanuarikuu soovitused

​Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Uue aasta esimesel kuul soovitame sulle briti kirjaniku ning illustraatori Charlie Mackesy’i kaunist raamatut “Poiss, mutt, rebane ja hobune“, J.K. Rowlingu uut lasteraamatut “Ickabog“, Vladislav Koržetsi teist luulekogu “Inglijaht ehk uued laulud või nii” ning emakeelde tõlgitud Haruki Murakami romaani “Tantsi. Tantsi? Tantsi!“.

Ingliskeelsetest raamatutest oleme välja valinud Bridget Collinsi fantaasiarikka raamatu “The Betrayals“.

Igal kuul soovitame midagi head ka lauamängusõpradele. Jaanuaris on selleks lauamäng “Codenames Duet“. Kui paljud mängud nõuavad vähemalt kolme mängijat, siis “Codenames Duet” on kenasti ka kahekesi mängitav.


Charlie Mackesy “Poiss, mutt, rebane ja hobune

poiss-mutt-rebane-ja-hobuneLugu sõprusest, mis sünnib uudishimuliku poisi, väikese maia muti, läbielatust ettevaatlikuks muutunud rebase ning targa, leebe hobuse vahel.

Neljakesi avastavad nad maailma. Otsivad vastuseid küsimustele. Taluvad torme. Õpivad armastama.

Tutvu raamatuga!

 

 

J.K. Rowling “Ickabog

ickabog„Ickabog” on raamat, mille J.K. Rowling kirjutas oma lastele juba üle kümne aasta tagasi. Raamatu tegevus toimub Kornukoopia kuningriigis, mida valitseb kuningas Fred Vapper. Kornukoopia ehk Küllusesarv on riik, mille lõunaosas elavad kõik hästi ja õnnelikult, põhjaosas, Soomaal, aga liigub legendide ja kuulduste kohaselt ringi koletis Ickabog, kes viib aeg-ajalt minema lambaid ja isegi liiga kaugele soosse läinud inimesi. Loe edasi…

 

 

Vladislav Koržets “Inglijaht ehk uued laulud või nii

inglijaht-ehk-uued-laulud-või-nii“Inglijaht ehk uued laulud või nii” on tuntud kirja-, tele- ja kalamehe Vladislav Koržetsi teine luulekogu. Autor ise ütleb luulekogu tutvustamiseks nõnda: „Läbisegi kurba ja koomilist, valusat ja rõõmsat, argiseid asju, tibake tabamatut ja lihtsalt luuletamislusti.”

Tutvu raamatuga!

 

 

 

Haruki Murakami “Tantsi. Tantsi? Tantsi!

murakami_tantsitantsitantsiJaapani kuulsaima kirjaniku nutikamaim ja julgeim teos kirjeldab tavainimese erakordseid seiklusi. Kolmekümnendates nimetu peategelane elab kapitalistlikus maailmas, kus iidsed väärtused surevad kiiresti, kus raha eest saab kõike ning kus edu on ainus, mille nimel tasub elada. Loe edasi…

 

 

 

Bridget Collins “The Betrayals

betrayalsIf everything in your life was based on a lie.. Would you risk it all to tell the truth? At Montverre, an exclusive academy tucked away in the mountains, the best and brightest are trained for excellence in the grand jeu: an arcane and mysterious contest. Leo Martin was once a student there, but lost his passion for the grand jeu following a violent tragedy.

Tutvu raamatuga!

 

 

Lauamäng “Codenames Duet

lauamäng-codenames-duetKaks salateenistuse luureülemat on salajasel missioonil rahvarohkes linnas. Mõlemad teavad üheksat salaagenti, kellega teine peab ühendust võtma. Kodeeritud sõnumite abil suheldes hiilivad nad mööda vaenlaste palgamõrvaritest, et oma missioon täita enne kui on liiga hilja. Loe edasi…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives