Kristina Mentsikainen

Rahva Raamatu töötaja Kristina Mentsikainen soovitab lugemist!

Kristina Mentsikainen on Rahva Raamatu julge pealehakkamisega Tasku kaupluse juhataja assistent, kes vabal ajal loeb hulganisti raamatuid ning oli seetõttu nõus meiega ka oma soovitusi jagama. Suure ulme- ja noortekirjanduse huvilisena soovitab ta just selle valdkonna raamatuid. Ja kui tal lugemise kõrvalt aega üle jääb, võib teda kohata ka diskoripuldis plaate keerutamas.


Mark Manson “Kuradile! Suva olemise peen kunst”

Mark Manson "Kuradile! Suva olemise peen kunst"Superstaarist blogija lõikab selles põlvkonda määratlevas eneseabiraamatus nagu skalpelliga läbi meid ümbritsevast jamast ja näitab meile, kuidas vabaneda pidevast vajadusest olla “positiivne”, et meist võiks päriselt saada paremad ja õnnelikumad inimesed. Meile on aastakümneid räägitud, et positiivne mõtlemine on õnneliku ja täisväärtusliku elu võti. „Kuradile positiivsus,” ütleb Mark Manson. Mansoni meeletult populaarses internetiblogis ei kõnele ta millestki läbi lillede ega ümber nurga. Tema räägib asjadest nii, nagu need on – annus toorest, värskendavat ja ausat tõde, mida tänapäeval kangesti napib. Loe edasi…

Kristina soovitab: “Kui ma üldiselt eneseabiraamatuid pole sattunud lugema, siis Mark Mansoni hittteos püüdis oma ebaviisaka pealkirjaga kohe mu silma. Tahumatu pealkirja taga peitis end mees, kes tuletas mulle meelde, et inspiratsiooni ei saa käed rüpes oodata, vaid tuleb kohe tegutsema hakata ning mõnikord tuleb endalt küsida raskeid küsimusi ja neile ausalt vastata.”

Erin Morgenstern “Night Circus”

Erin Morgenstern "Night Circus"The circus arrives without warning. No announcements precede it. It is simply there, when yesterday it was not. The black sign, painted in white letters that hangs upon the gates, reads: Opens at Nightfalll Closes at Dawn. Vaata raamatut!

Kristina soovitab: “Võluv raamat maagiast ja armastusest, mille peategelasteks on kaks noort mustkunstnikku, keda sunnitakse omavahel võitlema. Kuigi tegevus toimub tsirkuses, pole siin haisugi suitsust ja peeglitest… Lihtsalt puhas maagia. Soovitan kõigil tutvuda kauni must-valge tsirkuse ning selle põnevate elanikega.”

 

Rainbow Rowell “Eleanor & Park”

Rainbow Rowell "Eleanor & Park"Kaks autsaiderit, üks erakordne armastuslugu.
Eleanor… Punased juuksed, valed riided. Eleanor seisab tema taga, kuni ta ringi pöörab. Eleanor lamab tema kõrval, kuni ta üles ärkab. Eleanori kõrval paistavad kõik teised igavad ja mitte kunagi küllalt head… Eleanor.
Park… Park teab, et talle meeldib see laul juba enne, kui ta seda kuuleb. Park naerab juba enne, kui on naljast aru saanud. Parki rinnus on koht, kohe kõri all, mis paneb teda tahtma oma lubadusi hoidma… Park. Loe edasi…

Kristina soovitab: “Ma usun, et mul on enamus Rainbow Rowelli raamatutest läbi loetud, kuid see oli esimene ning praeguseks ka ainsana eesti keeles ilmunud. Mulle meeldivad tema teosed, sest nende lugemine tekitab mõnusa ja kerge tunde, veidi nagu siis, kui oled armunud. „Eleanor ja Parkis“ on tegelasteks kaks noort, keda ühendab armastus muusika, koomiksite ja teineteise vastu.”

Brian K. Vaughan, Fiona Staples “Saga”

Brian K. Vaughan, Fiona Staples "Saga"When two soldiers from opposite sides of a never-ending galactic war fall in love, they risk everything to bring a fragile new life into a dangerous old universe. Vaata raamatut!

Kristina soovitab: “Koomiksitest rääkides… Just saabus kaheksas osa, mida ma veel pole jõudnud lugeda, sest proovin end kontrollida ja enne mõne oma parasjagu loetavatest raamatutest lõpetada. See eepiline ulmekoomiks püüdis ennekõike pilku Fiona Staples’i joonistustega, mille kohta ma oskan esimesena öelda, et need on lihtsalt nii coolid. Saga peategelased on Alana ja Marco, kelle seiklustega tutvume nende tütre Hazeli pilgu läbi.
Koomiksitest on eriti ägedad veel „Rat Queens“ ja „Lumberjanes“, mis räägivad lahedate tüdrukute tegemistest.”

Gail Honeyman “Eleanor Oliphant is Completely Fine”

Gail Honeyman "Eleanor Oliphant is Completely Fine"Eleanor Oliphant leads a simple life. She wears the same clothes to work every day, eats the same meal deal for lunch every day and buys the same two bottles of vodka to drink every weekend.  Eleanor Oliphant is happy. Nothing is missing from her carefully timetabled life. Except, sometimes, everything. Loe edasi…

Kristina soovtab: “Eleanor Oliphant elab täiesti normaalset elu ja seda kontrollivad vaid tema ise, viinapudel ja tema ema, kes talle aeg-ajalt vanglast helistab. Armumine rokkstaari ja juhuslik kohtumine uue töökaaslasega keeravad Eleanori korrapärase elu pea peale ning sunnivad teda vastamisi seisma oma mälestustega. Kui alguses ajas see raamat mind naerma, siis iga peatükiga sain ma teada midagi, mis mind kulmu kortsutama pani, aga mille peale täpselt, seda tuleb ise lugeda.”

Terry Newman “Legendary Authors and the Clothes They Wore”

Terry Newman "Legendary Authors and the Clothes They Wore"Discover the signature sartorial and literary style of fifty men and women of letters, including Maya Angelou; Truman Capote; Colette; Bret Easton Ellis; Allen Ginsberg; Patti Smith; Karl Ove Knausgaard; and David Foster Wallace; in this unique compendium of profiles—packed with eighty black-and-white photographs, excerpts, quotes, and fast facts—that illuminates their impact on modern fashion. Vaata raamatut!

Kristina soovitab: “Kuigi ma nn kohvilauaraamatuid üldiselt väldin, siis sellele oli raske vastu panna. Riietusinspiratsiooni ma juba heaga siit raamatust ei otsi, sest ma tean, et kõik autorid, kes siin raamatutes esindatud, ei ole stiilsed riietuse tõttu, vaid nemad on need riided ise lahedaks muutnud. Lisaks on see hea kaaslane ühele teisele raamatule, mida ma parasjagu loen, mis räägib 20-ndate Pariisist ja legendaarsest raamatupoest Shakespeare and Co, ning kus on juba suur osa samu tegelasi esindatud.”

Diana Wynne Jones “Howli liikuv kindlus”

Diana Wynne Jones "Howli liikuv kindlus"Peategelaseks on kübarategija vanim tütar Sophie, kelle Kõnnumaade Nõid vanaeideks moondab. Ehmunult oma kodust põgenev Sophie jõuab kurikuulsa võluri Howli juurde, kelle liikuvast lossist ta püüab ka peavarju leida. Nõidusest vabanemiseks peab Sophie hakkama saama võlur Howliga, sõlmima lepingu tuledeemon Calciferiga ja ka Kõnnumaade Nõiale endale vastu astuma.  Loe edasi…

Kristina soovitab: “Filmi nägin ma esimesena ja armusin sellesse totaalselt. Ja suur oli mu rõõm, kui raamatupoodi tööle tulles ingliskeelse osakonna riiulist selle raamatu leidsin. Nüüd eestikeelsena samuti olemas ja äsja jõudis poodidesse ka teine raamat, kus Howl ja Sophie kõrvaltegelastena esinevad. Loodetavasti peagi ka kolmas tulemas, sest kõik kolm raamatut pakuvad toredat seiklust ja võlukunsti nii suurtele kui väikestele.”

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives