Raul Rebase lugemissoovitused

Raul Rebane on eesti ajakirjanik ja kommunikatsioonikonsultant. Kogenud ajakirjanikuna jagas Raul Rahva Raamatuga teoseid, mida praegusel ajal oleks kasulik ja huvitav lugeda!


Jessikka Aro “Putini trollid

See on ellujäämisõpetus infoajastul.  Soome tippajakirjanik Jessikka Aro sattus oma ajakirjandustegevuse tõttu vene raevukate inforünnakute alla. Ta suutis neile läbi suurte raskuste vastu seista ja võita. Isiklikele kogemustele lisaks toob ta suure pildi Putini infosõja strateegiatest ja ohtudest. Väga hea raamat neile, kes ei taha olla naiivsed.

Winston Churchill „Tormihoiatus

See on klassika, Eesti keeles ilmunud mitmes trükis.   Raamat näitab, kuidas sõda läheneb ja kuidas seda ei tajuta. See on õpetus neile, kes tahavad ohtu näha kaugemalt ja selleks valmistuda. Selle raamatu lugemiseks on vaja aega ja süvenemist ja siis sünnib sild Churchilli aja ja praeguste probleemide vahele.

Barbara Tuchman „Augustikahurid“

Minu absoluutne sõjaraamatute lemmik. Eestis on kaks trükki läbi müüdud ja ei imesta. Ma ise lugesin esimese trüki „kapsaks“  ja uut raamatut hoian õrnalt. Raamat räägib esimese maailmasõja puhkemisest ja esimesest kuust. Lööb elupildi  tublisti laiemaks. John Kennedy tavatses seda oma külalistele kinkida ja kiita.

Jaroslav Hašek „Vahva sõdur Svejk

Saan aru, et nooremal põlvkonnale see raamat ütleb vähem, kuid ta on läbi poliitikute ja huviliste mõjutanud Eesti saatust. Olen selles veendunud. See on õpperaamat, kuidas teha naeruväärseks lolli ja autokraatset riiki. Võita läbi nalja ja vaimukuse on kõrgeim meisterlikkus ja seda Svejk õpetab.

Johanna Vehkoo „Valede paljastamise käsiraamat

See aeg, millal sai ainult „terve talupojamõistuse“ abil, on läbi. Uued tehnoloogiad on massiliselt suurendanud infoohte ja avalikus väljas valetatakse lausa mõõdutundetult. Raamat on algõpetus, lihtsas keeles selgitus, mida tavainimesel oleks vaja teada, et lolliks ei jääks. Sobib ka koolidele.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives