Vanalinna Rahva Raamat

Eesti vanima raamatupoe uus ajajärk

Tallinna vanalinna servas asuv Rahva Raamat on Saarineni majas juba üle sajandi tegutsenud legendaarne raamatupood. Seda on külastanud nii Eesti eelmise kui ka selle sajandi tuntuimad kirjanikud ja muu kultuurirahvas – see kõik on andnud poele oma erilise aura. Käesoleval aastal algas Eesti vanima raamatupoe ajaloos aga uus ja ilus ajajärk!


Vanalinna Rahva RaamatRahva Raamatu pood on Tallinnas aadressil Pärnu mnt 10 väärikas ja kaunis majas tegutsenud rohkem kui 100 aastat. Kõik sai alguse Gustav Pihlakase uljast kavatsusest oma kirjastuse raamatute ja kontoritarvetega äri ajada. Nüüd, aastal 2019, otsustasime Vanalinna Rahva Raamatule põhjaliku uuenduskuuri teha. Niisamuti nagu „Alice Imedemaal” pole pärast ilmumist 1865. aastal kordagi müügilt kadunud, on aadressil Pärnu mnt 10 vaatamata ajaloo keerdkäikudele endiselt raamatuäri. Vana hea raamatupood on saanud juurde stiilse kohviku ja õdusa paiga, kus saab kohvi ja konjaki kõrval pidada toredaid kõnelusi. Keldrikorrusel saab nautida nii raamatuid kui ka erinevaid sündmusi.

Vanalinna Rahva Raamat Targa ruumiplaneerimise tulemusena ei ole raamaturiiuleid kaugeltki mitte vähemaks jäänud, mõni raamatukategooria sai ruumi pisut juurdegi. Alles on nii uued kui ka kasutatud raamatud, ja nendega tutvumine on nüüd hoopis mõnusam. Sisekujunduses oleme teinud kummarduse Eliel Saarineni projekteeritud majale – kokku on seotud tänapäevane ostukeskkond ja väärika hoone juugendstiil.

Meie juures sobib alustada päeva, võtta midagi maitsvat raamatu kõrvale, kohtuda enne teatrietendust, unustada end raamaturiiulite vahele, saada osa põnevatest kohtumistest ja koguneda õhtul teetassi või veiniklaasi taha päevamuljeid jagama. Ja raamatu, millest kõik räägivad – või vastupidi, millest keegi veel kuulnudki pole – saad endiselt oma lemmikpoest kätte.

Ka avamisajad on võrreldes varasemaga muutunud. Nüüd ootame sind varahommikust kuni hilisõhtuni ja seitsmel päeval nädalas.

E, T kell 8–20
K, N kell 8–23
R kell 8–24
L kell 11–24
P kell 11–20

Vanalinna Rahva Raamatu tegemistel saad silma peal hoida meie Facebooki lehel!


Kas teadsid, et Tallinnas aadressil Pärnu mnt 10 asuv Vanalinna Rahva Raamat ostab ja müüb vanu raamatuid?

Kui ka sinul on raamatuid, mis väärivad teisele ringile saatmist, siis koosta pakutavatest raamatutest nimekiri ning saada see aadressile anu.tiit@rahvaraamat.ee. Ruumi piiratuse tõttu teeme saadetud pakkumistest oma valiku ja võtame sinuga ühendust.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kristiina.karu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Liitu Rahva Raamatu uudiskirjaga ja saa värskeimad uudised otse oma postkasti!

Archives