Rahva Raamatu Raamatuklubi Liis Arula

Rahva Raamatu Raamatuklubi kogemuslugu

Aastalõpule omaselt teeme ka meie oma tegevustest kokkuvõtteid. Ühena teiste seas on uurimisobjektiks ka meie peagi aastaseks saav raamatuklubide projekt. Loomulikult oleme kõige ausama tagasiside saamiseks infot kogunud ka meie truudelt raamatuklubilistelt. Meil on hea meel teile tutvustada Liis Arulat, kes oli nõus meiega lahkelt oma kogemust jagama, et sellest oleks abi nii meil raamatuklubide arendamisel kui ka sinul raamatuklubidega lähemalt tuttavaks saamisel.


Kas mäletad, kuidas sinuni info Rahva Raamatu raamatuklubide kohta jõudis?

Rahva Raamatu raamatuklubide kohta nägin reklaami Facebookis ja edasi otsisin infot Rahva Raamatu kodulehelt.

Mille alusel sa meie kaheksa erineva klubi seast oma valiku tegid?

Olen liitunud Hiti- ja Krimiklubiga, kuna mulle pakuvad huvi peamiselt krimipõnevikud ja uudisteosed. Paaril korral olen Hitiklubi raamatust ka loobunud, sest raamatu tutvustus ei äratanud lugemishuvi. Ühtlasi olen oma tellimisperioodi jooksul vahelduseks valinud ka hoopis Romantikaklubisse kuuluva raamatu.

Kas oskad raamatuklubide teenuse juures plusse välja tuua?

Rahva Raamatu Raamatuklubi on mugav, sest pakub võimalust tutvuda uute ja põnevate raamatutega, milleni võib-olla ise poeleti juures ei jõuaks. Lisaks on mugavuseks ka see, et saab raamatud tellida sobivasse pakiautomaati.

Võib-olla on midagi ikkagi kehvasti ja sul on ehk ettepanekuid, mida saaksime raamatuklubide puhul uuel aastal ja uue hooga senisest paremini teha?

Praegu mul ettepanekuid ei ole, seni olen teenusega olnud väga rahul.

Äkki on puudu veel mõni klubi?

Jah, võiks olla ka fantaasia- ja ulmekirjanduse valdkonda kajastav raamatuklubi.

Me lihtsalt peame küsima, et milline on senistest klubiraamatutest sinu lemmik?

Minu lemmik on “Baskerville’ide koer”, mille autor on Arthur Conan Doyle. Sherlock Holmesi üks kuulsamaid lugusid on väga haaravalt kirjutatud – kui teise peatüki lõpus arvad lahendust aimavat, siis tegelikult ei lähe sündmused üldse nii, vaid lisandub palju huvitavaid pöördeid ning tegevuskäike. Samuti ei ole lõpp etteaimatav.

Oleme mõelnud, et ehk oleks tore ühine klubiliste kogukond tekitada, et nii-öelda hõimuliikmed ka kohtuda ja muljetada saaksid. Mida sa sellest mõttest arvad?

Raamatuklubi raames võiksid tõesti toimuda ka vestlusõhtud loetud raamatu, autori, teema vms raames. Eriti kui on tegemist Eesti autoriga, siis oleksid kohtumisõhtud eriti põnevad.

Kuidas sinu raamatutega tutvumise ja ootamise protsess välja näeb? Ja kas klubistaatus on aasta jooksul sinu lugemisharjumusi juba muuta jõudnud?

Põnev on oodata igakuiseid uute raamatute tutvustusi ja oodata tellitud raamatute pakki. Võin öelda, et tänu Rahva Raamatu raamatuklubile on minu selle aasta lugemus tõusnud.


Kui ka sina, armas lugeja, oled märganud raamatuklubide juures midagi, mida kiita või laita, siis ära hoia seda endale, vaid kirjuta mulle kristiina.karu@rahvaraamat.ee. Aus tagasiside ja soovitused aitavad meil raamatuklubi sinu jaoks veelgi paremaks teha.

Meeleolukat jõuluaega!
Kristiina Karu

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kristiina.karu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Liitu Rahva Raamatu uudiskirjaga ja saa värskeimad uudised otse oma postkasti!

Archives