Rahva Raamatu veebruarikuu raamatusoovitused!

Rahva Raamatu veebruarikuu raamatusoovitused!

Veebruarikuu soovituste hulka kuuluvad Michel Houellebecqi uus romaan “Häving”, Holly Jacksoni menukas põnevik “Hea tüdruku mõrvaraamat”, Dr Becky Kennedy lastekasvatusraamat “Kõik lapsed on head” ja Jaak Juske uus lasteraamat “Tartu saladuste mägi”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Liz Fosslieni ja Mollie West Duffy illustreeritud eneseabiraamatut “Big Feelings”.

Kuu audioraamatuks on sel korral Nicklas Brendborgi populaarne “Meduusid vananevad tagurpidi”.

Kuu mänguks on sel kuul haarav ja meelelahutuslik lauamäng “Eesti Alias”.


Michel Houellebecq "Häving"Michel Houellebecq “Häving”

Michel Houellebecq (snd 1956) on üks praegusaja tuntumaid ja loetumaid prantsuse kirjanikke nii Prantsusmaal kui ka mujal maailmas. Houellebecq tõi kirjandusse uut tüüpi sotsioloogilise romaani, milles ta uurib meie kaasaja lääne ühiskonda ja selle toimimist ning mittetoimimist. Houellebecqi loominguliseks kreedoks on alati olnud põhimõte leida üles ühiskonna valupunktid ja siis neile vajutada. Tema romaanid tekitavad ilmudes poleemikat ja algatavad ka laiemaid diskussioone.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Holly Jackson "Hea tüdruku mõrvaraamat"Holly Jackson “Hea tüdruku mõrvaraamat”

Uurimine on lõpetatud. Viis aastat tagasi tapeti koolitüdruk Andie Bell. Seda tegi Sal Singh. Politsei teadis, et see oli tema töö. Kõik linnas teadsid.

Aga Pippa Fitz-Amobi, kes on üles kasvanud samas linnas, aastaid nende arutelude keskel, ei ole selles nii kindel. Kui valib selle sünge loo oma koolilõpu uurimistöö teemaks ja hakkab uuesti inimestega rääkima, hakkavad ootamatult ilmnema saladused, mis panevad tüdruku alguses kulmu kergitama, siis aga jahmatavad aina enam ja enam. Kas süüdi on mõistetud tõesti vale inimene? Ja kui tõeline mõrvar on tõesti endiselt vabaduses, kui kaugele ta on valmis minema, et vältida tõe ilmsikstulekut?

Tutvu raamatuga lähemalt!

Dr Becky Kennedy "Kõik lapsed on head"Dr Becky Kennedy “Kõik lapsed on head”

Dr. Becky Kennedy, kes on populaarne kasvatusekspert ja @drbeckyatgoodinside looja, jagab oma uudset lähenemist laste kasvatamisele ja pakub praktilisi strateegiaid eri olukordade ning konfliktide lahendamiseks. Autor keskendub pigem lastega sideme loomisele kui nende käitumise korrigeerimisele.

Dr. Becky jagab näpunäiteid, kuidas tulla toime õdede-vendade rivaalitsemise, lahusolekuärevuse, raevu- ja jonnihoogude ning palju muuga. Ta on loonud hulgaliselt tehnikaid vanematele, kes otsivad uut viisi, kuidas kasvatada oma lapsi nii, et neist sirguksid enesekindlad täiskasvanud.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Jaak Juske "Tartu saladuste mägi"Jaak Juske “Tartu saladuste mägi”

Tartul on seljataga pikk ja põnev ajalugu. Seal elanud kümned inimpõlved on jätnud maha palju legende ja kummituslugusid. Eriti rohkelt on neid seotud Toomemäega, mida võib kutsuda lausa saladuste ja põnevate lugude mäeks.

Selles raamatus asumegi kaasahaaravale avastusretkele, mille jooksul kuuleb nii legendi Emajõe sünnist, kui ka lugu Toome peidetud varandusest ja selle müstilistest sildadest.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Liz Fosslien, Mollie West Duffy "Big Feelings"Liz Fosslien, Mollie West Duffy “Big Feelings”

An approachable illustrated guide to handling our most difficult emotions from the duo behind the popular Instagram account @lizandmollie.

Big Feelings addresses anyone intimidated by oversized feelings they can’t predict or control, offering the tools to understand what’s really going on, find comfort and face the future with a sense of new-found agency. Weaving surprising science with personal stories and original illustrations, each chapter lays out strategies for turning big emotions into manageable ones.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Audioraamat: Nicklas Brendborg "Meduusid vananevad tagurpidi"Audioraamat: Nicklas Brendborg “Meduusid vananevad tagurpidi”

Molekulaarbioloog Nicklas Brendborg viib meid reisile maakera kaugeimatest nurkadest teadusuuringute viimase sõna juurde, et selgitada kõike, mida loodusel ja teadusel on pakkuda vananemise müsteeriumi lahendamiseks.

Raamatus kirjeldatud hämmastavad avastused ja füsioloogilised võimed, mis paistavad olevat lähemal maagiale kui tegelikkusele, sunnivad teid ümber hindama kõike, mida arvasite end vananemisest teadvat, ja paljastavad looduse saladused, et võiksite elada pikemalt ja paremini.

Tutvu audioraamatuga lähemalt!

Lauamäng "Eesti Alias"Lauamäng “Eesti Alias”

“Eesti Alias” paneb proovile mängijate sõnavara ja teadmised kõige eestipärase kohta. Kas oskad seletada sõnu eesti kultuurist, ajaloost ja igapäevaelust? Sõnu muinasajast tänapäevani, rohujuurelt Suure Munamäe tippu

Seleta sõnu, kasutades sünonüüme, vastandeid või mistahes teisi sõnu, et aidata kaasmängijal või meeskonnal õigesti ära arvata võimalikult mitu sõna enne, kui liivakell tühjaks jookseb.

Alias on hasartne ja haarav, samas väga meelelahutuslik lauamäng. Kas leiad õige sõna?

Tutvu lauamänguga lähemalt!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives