Rahva Raamatu kirjastus toob sinuni raamatud, mida igal raamatusõbral kindlasti lugeda soovitame! Teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!
Tj Klune “Kusagil kaugel mere taga”
„Kusagil kaugel mere taga” on võluv ja elujaatav järg New York Timesi menukile „Maja taevasinise mere ääres”. See on südamlik lugu kuuluvusest, identiteedist ja endale valitud perekonnast.
Üks maagiline perekond. Kaks pühendunud eestkostjat. Kuus ohtlikult andekat last.
Arthur Parnassus on maagiliste laste orbudekodu juhataja ühel kummalisel saarel, abiks tema elu armastus Linus Baker. Ja koos on nad valmis kõigeks, et kaitsta oma erilisi ja vägiseid hoolealuseid.
Aga kui Arthur on sunnitud andma avalikke ütlusi oma hämara mineviku kohta, leiab ta end olukorrast, kus peab võitlema nende eest, kes tema hoolde usaldatud. Ühtlasi on see ka võitlus parema tuleviku nimel, mille kõik maagilised olendid on ära teeninud. Kui nende koju tuleb uus laps – selline, kes nimetab end koletiseks –, teab Arthur, et nad on jõudnud murdumispunkti. Väljakutseid tuleb kõigist suundadest ja neile vastu astudes võib nende püsimatu perekond kas tugevamaks saada … või laguneb koost kõik see, mida Arthur nii väga armastab.
Tj Klune “Maja taevasinise mere ääres”
Lummav ja meisterlikult jutustatud „Maja taevasinise mere ääres” räägib sellest, mida tähendab leida ühest ootamatust paigast pealtnäha täiesti ootamatu perekond ja mõista, et see ongi sinu perekond.
“Jutustus juhuslikult leitud perekonnast, mis puudutab lugejat südamepõhjani välja. Raamatusõbrad naudivad Klune’i vaimukust ja originaalset lähenemist.” ―Publishers Weekly
“Armas narratiiv küsimuste esitamise väärtusest ja inimestele (eriti lastele) turvalise, kaitstud ja ehedat isiksuse arengut pakkuva keskkonna loomise olulisusest. Laskmata end mõjutada eelarvamustest, eriti neist, mis on juhtumikirjeldustes.” ―Booklist
“Rõõmupakkuv lugu ise endale valitud perekonnast ja vähemuste väärtustamise olulisusest. ―Library Journal
Helene Flood “Armuke”
Helene Floodi psühholoogiline põnevik „Armuke“ vaatab pealtnäha täiusliku kogukonna sisse ja paljastab seal peidus olevad saladused, mille nimel on keegi valmis ka tapma.
Tåseni linnaosas Kastanjesvingeni tänaval, rahulikus piirkonnas kiviviske kaugusel Oslo südalinnast, ei juhtu kunagi midagi. See on koht, kus tahaksid elada kõik lastega pered. Rikke töötab teadurina ja on üsnagi õnnelikus abielus oma noorpõlvekallima Asmundiga, neil on kaks last. Nad leiavad oma ideaalkodu Tåseni nelja korteriga majas. Kui aga ülevalt naaber Jørgen leitakse tapetuna, lõhub see kogu idülli. Või kas see ikka oli idüll?
Kuna kortermaja vastu hakkavad huvi tundma nii politsei kui ka meedia, on naabritel üha raskem saladusi enda teada hoida. Rikke üritab kõigest väest varjata seda, mis teda Jörgeniga ühendas. Kuid mehe surm puudutab neid kõiki, ning sedamööda kuidas uurimine edeneb, saab talle selgeks, kui vähe ta teab neist, kellega ta sama katuse all elab.
Helene Flood “Terapeut”
„Terapeut” on mõjus ja etteaimamatu põnevusromaan pidetusest, valedest valikutest ja hävitavast enesehinnangust. Lugu, kus miski pole see, millena näib.
Võimatu käest panna… Kindlasti üks selle aasta paremaid põnevikke. – Stavanger Aftenblad
Katrin Pauts soovitab: “Flood mängib lugejaga nagu kass hiirega ning juba lahendatuna paistnud lugu keeratakse äkki ümber, kuni sa oled lõpuks sama suures segaduses nagu raamatu peategelanegi. Kes ja kas on hull ning mis tõeline ja mis ette kujutatud, on selle raamatu põhiküsimus.”