3 raamatut, mida sel kuul lugeda!

Rahva Raamat toob sinuni raamatud, mida igal raamatusõbral kindlasti lugeda soovitame! Teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!


V. E. Schwab “Addie Larue nähtamatu elu”

Prantsusmaa, 1714: ühel meeleheitehetkel sõlmib noor naine, kel nimeks Adeline, saatusliku kokkuleppe ohtliku võõraga.
Mõistnud oma faustiliku tehingu piiranguid – elada igavesti, ilma et keegi, kellega ta kokku puutub, teda mäletaks –, otsustab Addie põgeneda väikesest kodukülast, sest kõik, mida ta kunagi kalliks pidas, on temalt röövitud.

Kuid on veel asju, millest unistada, ja elu, mida elada, ning Addie võtab nõuks leida laias ja kutsuvas maailmas põnevust ja rahulolu – isegi kui ta on määratud olema igavesti üksi. Loe lähemalt …

Abdurahman Avtorhanov “Stalini surma mõistatus. Beria vandenõu”

Stalini surma kohta võib leida kümmekond erinevat hüpoteesi, aga ühes on need kõik sarnased: Stalin ei surnud loomulikku surma. Tšetšeeni ajaloolane ja politoloog Abdurahman Avtorhanov (1908–1997) analüüsib siinses raamatus sündmusi Stalini võimu kujunemise ja kindlustumise ajast kuni tema viimaste eluaastateni. Teosele lisab kaalukust see, et Avtorhanov oli tollaste pöördeliste sündmuste kaasaegne ja tunnistaja, seistes nomenklatuuritöötajana lähedal partei kõrgematele ringkondadele. Ta tundis isiklikult nii paljusid Keskkomitee liikmeid kui ka partei opositsiooniliidreid. „Stalini surma mõistatus“ on viieteistkümneaastase uurimistöö tulemus, mida on sama põnev lugeda kui mõnd detektiivromaani.

Vaata lähemalt!

Sandra Newman “Mehed”

Milline näeks välja maailm, kui sellest kaoksid ühekorraga kõik mehed – riigi- ja rekajuhid, armsamad ja isad, pojad ja vennad?

USA hinnatud kirjaniku Sandra Newmani romaan „Mehed“ on haarav ja mõtlemapanev poliitiline düstoopia. See mängib hüpoteetilise katastroofiga ja sunnib lugeja silmitsi seisma ebamugavate või suisa võimatute valikutega, küsides: millest oled sina valmis loobuma, et sünniks parem ja õiglasem maailm?

Loe lähemalt …


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives